@sorasill: Robienie ciasta to nie problem, ale jest czasochłonne i zasyfia kilka dodatkowych naczyń. Makaron też idzie łatwo zrobić, a kupujesz, czy robisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 71
Myślicie ze pizza z ananasem do przegięcie? To ja wczoraj spróbowałem przepis z #kuchniamg78 i zrobiłem pizze z bananem ( ͡º ͜ʖ͡º) muszę powiedzieć że pozytywnie mnie zaskoczyła, bo na prawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Na wierzchu sos, mozzarella, szynka, banan i curry. Banan z curry świetnie się komponuje i jeszcze będę eksperymentować z tym połączeniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Brant - Myślicie ze pizza z ananasem do przegięcie? To ja wczoraj spróbowałem przepis...

źródło: comment_1583393638QNwSs7rXZEPHST3gPVA3n3.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Warszawa kody Papa Johns

Wazne do 14.04.2020

Kod - 50PP - czyli 50% na zamowienie ... minimalna kwota zamowienia po zniżce 29,99 pln

Kod
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominik80: po wyrobieniu czekam ok 1h,wyrabiam kule raz jeszcze lekko wybijajac powietrze. Troszke oliwy na wierz,miska,pod folie i u mnie garaz na noc wiec raczej chlodniejsze srodowisko. Na drugi dzien dziele na mniejsze kulki i wyrasta sobie w temp pokojowej juz do czasu robienia pizzy
  • Odpowiedz
  • 0
Mireczki za tydzień mam urlop i będę siedział w domu na dupie, jestem bardzo szczupły i chce zrobić taki eksperyment, że przez tydzień codziennie będę starał się jeść tylko #pizza albo #kebab i po tygodniu zobaczyć co się zmieniło, czy się coś zmieniło. I tu pytanie.
Pizza, czy kebab?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
Moja pierwsza pizzunia pieczona na kamieniu 300° w piekarniku z funkcją grilla. Kształty trochę nie takie ale jak na początek nie jest tak źle ( ͡º ͜ʖ͡º). Ciasto leżakowało sobie 24h co prawda z mąki Basi 00 ale jakoś uszło. Polecacie jakieś lepsze mąki na start dla nowicjusza? #pizza #pieczzwykopem
Rodzer - Moja pierwsza pizzunia pieczona na kamieniu 300° w piekarniku z funkcją gril...

źródło: comment_1583264612tmLBkeZlusRrQ0sHqI4UJF.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Pawel929 grilla tylko góra, ustawiłem sobie kratkę na drugi poziom od góry i na to kamień żeby dało się jakoś w miarę wrzucić do pieca. Piekłem około 2-3 minuty ale mogłaby być troszkę dłużej ale to już wedle swojego uznania
  • Odpowiedz
@anonim1133: Struktura zależy od tego, jak dobrze wyrobi się gluten, ile będzie odpoczywać i innych; z mąki 500 chleb wyjdzie bez problemu, z uniwersalnej także. Nie jestem pewna jak z mąką do pizzy, ale pewnie foccacia z niej będzie smaczna. Smak zależy także od naczynia, w którym wypiekasz chleb. Wszystko ma znaczenie, jakby nie patrzeć. Na początek zrób sobie prosty chlebek z garnka, ja go robię, jak nie mam zakwasu
  • Odpowiedz
@ArthasMenethil: W sumie mocno wspomagałem się tym przepisem Adama Ragusea, więc coś tam jest z NY pizza ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko piekłem w zwykłej blasze do pizzy, bo jeszcze nie dorobiłem się łopaty żeby piec na stali bezpośrednio.
SKYFander - @ArthasMenethil: W sumie mocno wspomagałem się tym przepisem Adama Raguse...
  • Odpowiedz
@Raul777:
0,4 kg przesianej mąki (najlepiej tej do pizzy 00),
[ćwierć kostki drożdży+łyżeczka cukru+ łyżka stołowa mąki + pół szklanki ciepłej wody - rozrabiasz i odstawiasz na 30 minut do aktywacji drożdży]
po aktywowaniu drożdży:
do pozostałej mąki (0,4kg - łyzka stołowa co poszła do drożdży) dajesz:
- zawartość miski
  • Odpowiedz