Ej php'owcy nie znam php ale potrzebowałem formularz do strony i napotkałem na pewien problem. Znalazłem taki skrypt, który ponoć ma działać:

php
$to = 'email';
$subject = $_POST['subject'];
$message = $_POST['message'];
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej #php #pogramowanie
takie pytanie, co waszym zdaniem jest lepszym rozwiązaniem?

przykład:
tworzycie stronke z event schedulerem w #symfony2. W tym schedulerze zarejestrowany użytkownik może tworzyć nowych uzytkownikow i nadawać im różne uprawnienia w ramach swojego stworzonego schedulera oraz kazdy nowo zarejestrowany uzytkownik ma miec mozliwosc stworzenia dowolnego uzytkownika, tzn w bazie moga byc dwaj userzy o loginie "programowanie". Jeden podpiety pod uzytkownika "qwelukasz" ktory stworzyl schedulera, drugi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam.
Mam do zrobienia opcję "remember me" w #symfony2. Do logowania, rejestracji itd. używam FOSUserBundle. Loguję się też na stronę przez facebooka przy pomocy HWIOAuthBundle. Tak więc przejrzałem dokumentację symfony, aby dowiedzieć się jak zrobić "remember me". Wszystko jest zrozumiałe, jednak mam taki problem, że po zalogowaniu mam tylko jedno ciasteczko PHPSESSID, a musiałbym mieć 2: jedno z sesją, drugie "remember me". W żaden jednak sposób nie mogę sprawić
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

istnieją jakieś książki godne uwagi, jeśli chodzi o #php i #webdev? Zależy mi na dobrym zrozumieniu domain driven design, dobrych wzorców, i innych takich rzeczy, o których powinien wiedzieć każdy, kto chce być kiedyś dobry.
I jak jest z kupowaniem takich książek w Polsce? Da się w naszych sklepach kupić angielskojęzyczne książki, czy raczej zamawiać z Amazonu i podobnych? No chyba, że to się aż tak bardzo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arthes: to raczej będą osobne książki... nie wyobrażam sobie zamknąć w jednej książce jednocześnie nauki języka, dobrego stylu, archiktektury i omówienia różnych metodyk wytwarzania oprogramowania tak, żeby nie było to po łebkach albo na odwal się napisane... no a książki do webdevu to już sobie w ogóle nie wyobrażam (no ale ja nie front więc mogę czegoś tu nie wiedzieć)
  • Odpowiedz
@Arthes: nie kupuj (zwłaszcza polskich) książek do php bo to sie zwyczajnie nie opłaca. ze względu na cykl wydawniczy są przestarzałe. co do książek dot. architektury i technik, to jak najbardziej, chyba wszystko można probować do php zaimplementować. O DDD oczywiście 'blue book' (pisze z głowy, ale bodajże Domain Driven Design - Tackling complexcity into hearth of software - autor Eric Evans) i 'red book' (Implementing DDD - Vaughn Vernon),
  • Odpowiedz
Na cholerę mi były te wszystkie frameworki?
Mam do napisania względnie prosty skrypt. Jeszcze nie dawno bym usiadł i napisał, a teraz deliberuję: a to konfiguracja lokalna, a to produkcyjna, a to ogarnięcie testów, a tu by się przydał DI....
I tak godzinę a później drugą siedzę i myślę, a w tym czasie w zasadzie powinienem już kończyć. Bez sensu to wszystko. Przecież ten skrypt nawet nie ma interakcji z użytkownikiem...
#
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludu Kohana-y miast i wsi.
Gdzieś tam mam 1 mln UU / miesiąc na projektach w Laravel 4.2. Stąd też pytania:
1. czy warto dokonać bardzo kłopotliwej migracji do najwyższej Larvy (oprócz wsparcia PHP 7 nie widzę większych plusów, które sprawią, że odczuję wymierną korzyść)?
2. Co dalej z Laravelem? Gdzie mogę sprawdzić nad czym aktualnie się pracuje i czym Taylor nas zachwyci, tudzież przestraszy w przyszłości?

#php #laravel
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uirapuru: nie, serio, nie czuje potrzeby ucieczki. To narzędzie, a skoro zarabia i będzie zarabiać, to chyba ok, prawda? Pytam się po prostu o to gdzie teraz to wszystko idzie.
  • Odpowiedz
@hoRacy: olej to pieprzenie bo niektórzy tutaj mają taki dupościsk o laravela że nawet jak podnosili podatki to takiego nie było. projekt zarabia hajs więc jest dobrze.

pytanie brzmi czy masz testy jednostkowe/integracyjne w projekcie? jak tak to migruj, jak nie to sobie odpuść lub zrób "migrację legacy".
  • Odpowiedz
#webdev #frontend #php #nieprogramowanie więc :P

µProgramiści!

Wciąż nie do końca pojąć mogę, czemu mają służyć takie wynalazki jak #angularjs #angular #ember #react. Jest sens tak dużo rzeczy pchać do użytkownika, tak dużo robić po jego stronie? Jakąś walidację formularza, wyłączenie przycisku, czy coś - rozumiem. Ale budowanie całej aplikacji(?) po stronie użytkownika?
Osobiście podoba mi się tworzenie
anonim1133 - #webdev #frontend #php #nieprogramowanie więc :P

µProgramiści!

Wci...

źródło: comment_vxoZdBWGf3fUGqUbGkSyhocpILxklxTg.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonim1133: chociażby po to, by nie pieprzyć się z tworzeniem widoków po stronie serwera, to nie jest fajne


do tego są projekty, które mają jeden backend ale wiele frontów: desktop, mobile, apki natywne itp
wtedy backend jest prosty, wystawia tylko api, a każdy z możliwych frontów z tego api korzysta
dzięki temu masz ładnie rozdzielone projekty, osobny na backend, osobny na apke na androida, osobny na frontend itp, czysto,
  • Odpowiedz
@anonim1133: olbrzymim plusem jest na pewno to, że możesz przerzucić część obciążenia z serwera na klienta. W przypadku skomplikowanych backendów, które i tak zjadają olbrzymie zasoby na swoje zadania (np. indeksowanie setek tysięcy eventów w czasie rzeczywistym), przeglądarka przejmuje całe renderowanie strony, co przekłada się też na prędkość działania aplikacji.
  • Odpowiedz
Mirki, Mirabelki. SZUKAM PRACOWNIKA #praca

Współtworzę firmę Opiekun Bloga. Zajmujemy się uruchamianiem #blog, stron i sklepów na #wordpress. Stawiamy je w oparciu o szablony z Theme Forest. Zainteresowanie naszymi usługami wciąż rośnie. Na obecną chwilę zaczęliśmy kolejkować Klientów, bo jest ich za dużo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Praca polega na skonfigurowaniu szablonu (menu, widżety, wtyczki, kolorki, czcionki) wg wytycznych Klienta. Większość można wyklikać
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dziwny problem z #html #php i #mysql. Chcę wyciągnąć z tekst z bazy danych i wkleić go do textarea ale zamiast wklejać się do textarea on wkleja się nad nim. Kod php wygląda tak: echo ''.htmlspecialchars(wezzbazy(x,y)).''. Nie mam pojęcia co jest przyczyną. Kiedy zastąpiłem funkcję zmienną php wszystko działało. Wynikiem funkcji jest tekst (echo 'jakis tekst'). #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
czołem Mirki z tagu #gamedev #programowanie #js #php. Wolam was wszystkich poniewaz potrzebuje zasięgnąć informacji czy to jest wykonalne co bym potrzebował zrobic. Mam gre wykonana w php,mysql,flash a zdarzeniami zajmuje sie serwer zrobiony w c#, ale on tutaj nie jest ważny :) Oknem gry jest flash osadzony w php. I tu jest pytanie, chciałbym wykonac misje ktore sobie bede weryfikowal w c#
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simon17: Po pierwsze usuń polskie nazwy. Po drugie scieżka (route) do przekierowania to nie to samo co nazwa szablonu. Stringi można otwierać apostrofem, ale trzeba je też zamknąć. Problem jak widać nie dotyczy symfony a podstaw PHP i to totalnych. Dobry edytor już dawno zwróciłby Twoją uwagę.
  • Odpowiedz
Trzymam sobie rekord w bazie danych gdzie mam kolumnę z zakodowanym jsonem: {"RANKING":450,"Gxddd":1000,"VAT":399}
Chcę go selectem pobrać i zwrócić do tablicy toteż robię jsondecode(zmienna z wynikiem) ale vardumpem dostaję nulla.
Echo z tą wartością zwraca normalnie to co siedzi w bazie, co robię nie tak?
#webdev #json #php
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filipsiu: Jeśli to są takie małe struktury jak to co podałeś jako przykład to lepiej będzie ci to serializować.
Mam na myśli serialize()

Skorzystaj tez z json_last_error()
Powinieneś dostać jakiś błąd który wskaże źródło twojego problemu
  • Odpowiedz
#pracait #php
Mirki szukam sobie pracy pierwszej w branży. Na razie byłem na czterech rozmowach. Raz lepiej raz gorzej. Na jednym wyszedłbym naprawdę dobrze ale zrąbałem zad z algorytmiki i zapomniałem where w sql - więc wcale nie tak dobrze. Szkoda bo to była praca na moje możliwości i całkiem fajna, ale wiadomo stres. Dostałem ofertę stażu wczoraj od takiego faceta. Rzecz w tym, że gość ma firmę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#phpstorm #php #naukaprogramowania
Mam pytanie, może mądre, może głupie, nie wiem.

Czy naukę php z poziomu -1 (zero pojęcia o internetowych rzeczach) lepiej zacząć od jakiegoś tam notepad++ i powoli się wdrażać czy od razu walnąć z grubej rury PhpStorm?
Jestem jeszcze studentem to się chyba załapię na darmową licencję ;D

Jakby ktoś miał jakieś porady bądź uwagi to będę wdzięczny :)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam do zaimportowania dosyć sporą ilość danych (2.3 miliona kombinacji atrybutów) do sklepu na PrestaShop. Próbowałem zrobić to za pomocą importu CSV, jednak nawet przy względnie niewielkich ilościach danych (partie po 3000 wierszy) serwer wywala timeout po 5min (na tyle ustawiony jest Apache).

Czy jest jakiś prosty i szybki sposób na import tak dużych ilości danych do Presty? Oczywiście poza pisaniem własnego skryptu, który wrzucałby dane bezpośrednio do MySQL (niestety, z
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a mi zależy na czasie


@pfcode: Gdyby 2.3k zajęło tylko 5 minut to 2.3 miliona zajmie tysiąc razy tyle (prawie 4 dni). Więc masz trzy dni na przygotowanie kodu migratora, który przygotuje ci skrypt. Znając RDBMS łyknięcie tego nie powinno potrwać długo, ale lepiej miej dostęp przez konsolę niż jakiegoś śmiesznego pma żeby znowu kilkuminutowy timeout nie popsuł zabawy.
  • Odpowiedz
Jakiś #sysadmin/ #devops z #wroclaw nie szuka ciekawej pracy w której zawiera się 6 partyjek quake3 dziennie? #php fullstack nawet zdalnie również poszukiwany, tutaj skill w quaka i głowa do picia są już wymagane. Tylko mocno doświadczeni, widełki do 5 cyferek. Info na pw.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach