#webdev #css #javascript #php

Na wstępie sorki za otagowanie tego #javascript i #php ale chciałem dotrzeć do szerszego grona odbiorców bo troszkę się napociłem nad postem :) Przebaczcie Mircy!

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w zrozumieniu jak działa efekt "cooldowna" znaleziony w internecie tutaj:
(kliknij na szary kwadrat żeby zobaczyć efekt)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rukh: hmm ciekawa koncepcja, aczkolwiek nie jestem pewien w jaki sopsób element II zakryje koło np. w sytuacji gdy progress będzie wynosił 5-10%? wtedy dolna część koła IV chyba zostanie odkryta.
  • Odpowiedz
@AntiPlay: openshift? jeżeli dobrze pamiętam, to była tam obsługa php

Wersja darmowa usypia serwer po ok 24h (jeżeli przez 24h nie było nawiązania połączenia). Wybudzi się po próbie nawiązania polączenia. Podobno można jakiś automat zrobić aby sam się odpytywał co jakiś czas ;)
  • Odpowiedz
@Cybe: stwórz api do pobierania informaci o tobie z twojego CV i wrzucaj pracodawcy, ewentualnie z jakąś stroną do wygenerowania już gotowego pdfa z CV twoim gdzie będzie mógł wybrać co go interesuje, żeby sprawdzić czy masz jakąś wiedzę o danej rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@matth95:

- to stara paczka
- dajsie sobie spokój z tą "larva to larva tamto" żenua.
- podpiąć to co wybrales do platnosci - chyba najpierw sie wybiera system a potem sie szuka paczek do tego? ;)
  • Odpowiedz
Pytanie do mirków z #webdev #php ale także coś z frontu typu #css #js: mamy sobie forum, które działa od 2007 r. kiedyś całkiem konkretnie, a ostatnio (takie długie ostatnio) jest prawie martwe. Wiadomo, głupi fejs i jego beznadziejne grupy wessały sporą aktywność tego typu (jak ci ludzie lubią się męczyć na fejsie to ja nie wiem...).

Ma ktoś z Was pomysł co
normanos - Pytanie do mirków z #webdev #php ale także coś z frontu typu #css #js: mam...

źródło: comment_Lm9KZUDZeFCZWJPFlLnLFdNuiOUdkjkP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć wszystkim.
Kilka dni temu pytalem na mikro, dlaczego robiąc funkcję remember me, nie jest generowane ciasteczko. Otóż sytuację z ciasteczkiem dało się rozwiązać. Już się generuje. Problem jest teraz inny, jeżeli wywalam ciasteczko PHPSESSID, a REMEMBERME nadal jest ważne, to użytkownik zostaje wylogowany. Czyli wychodzi na to, że #symfony2 nie sprawdza czy jest ciasteczko REMEMBERME, a użytkownik jest zalogowany tylko tyle czasu ile sesja jest aktywna. W jaki sposób
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzisz, mam 2 ciasteczka. Jedno to PHPSESSID, które jest ważne dopóki nie skończy się sesja, a drugie to REMEMBERME, które wygasa za miesiąc.
Nie wiem czy poprawnie rozumiem jak działa remember me, ale moim zdaniem ma być tak:
a) 'remember me' jest odznaczone = jestem zalogowany póki trwa sesja (wylogowuje mnie, jak PHPSESSID traci ważność).
b) 'remember me' jest zaznaczone = jestem zalogowany, póki ciasteczko REMEMBERME jest ważne.

Jeżeli wszystko zależy od
mariecziek - Widzisz, mam 2 ciasteczka. Jedno to PHPSESSID, które jest ważne dopóki n...

źródło: comment_yYgvAzI4qic2ZVT4jlB2HLiEw2x6WxkS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Używacie Mandrilla do deweloperki? No to już koniec. Mandrill zostaje dodatkiem do płatnych kont Mailchimpa. To gdzie teraz się przenosimy?

If you don't have a paid monthly MailChimp account merged with your Mandrill account by 4/27, then your Mandrill account will be disabled.

#mandrill #webdev #php tudzież #programowanie w ogóle.
normanos - Używacie Mandrilla do deweloperki? No to już koniec. Mandrill zostaje doda...

źródło: comment_HQ4u5baaZOU3DtkjAMgzottSyZHKO1R6.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php php artisan migrate --force zwraca could not find driver. Prosze o pomoc. Próbuję postawić php-owy projekt lokalnie, ale zupełnie nie znam php.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@normanos: Dzięki, dobry trop:

All database work in Laravel is done through the PHP PDO facilities
| so make sure you have the driver for your particular database of
| choice installed on your machine before you begin development.

Aż 3 bazy i pewnie do którejś nie mam modułu php.
  • Odpowiedz
Cześć,
Rozsrastamy się i szukamy na stałe do naszego zespołu kolejnych programistów #php w ilości 3

Praca zdalna na cały etat. -

Czego wymagamy oprócz umiejętności programowania i znajomości SQLa?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak ogarnąć aby add/sub przy dodawaniu miesiąca w przypadku http://php.net/manual/pl/datetime.modify.php jak tutaj zwracał mi luty a nie marzec ? chcę doctrine pobrać zamówienia w bazie dla poprzedniego miesiąca i następnego, doctrine nie wspiera interval dlatego chce zmodyfikować po prostu datę, ale jak dodam np miesiąc do 31.01 to dostanę marzec a nie luty

w sumie jest tam metoda chyba niżej w komentarzu :D
#php #webdev
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki spod tagów #php #naukaprogramowania potrzebuję waszej pomocy.
Z góry przepraszam za debilizm pytania, ale internet milczy na ten temat, a może ktoś będzie wiedział.

Mam zainstalowanego XAMPP-a i PhpStorm więc chciałem je jakoś połączyć.
Robiłem wszystko tak jak jest opisane na tej stronie: https://confluence.jetbrains.com/display/PhpStorm/Installing+and+Configuring+XAMPP+with+PhpStorm+IDE ale coś chyba jest opisane nie tak w sekcji "deployment".

Otóż,
seeksoul - Mireczki spod tagów #php #naukaprogramowania potrzebuję waszej pomocy.
Z ...

źródło: comment_JKTSRdt2vOiEPZNw3xyxwh5XuTbhXApS.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybiera się ktoś jutro na PHPers Poznań? Zastanawiam się, czy się nie udać, ale samemu trochę średnio mi się chce.

#poznan #php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach