Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1476
- 516
@m__b: potwierdzam, grafik jest bardzo dobry xD
- 451
- 6
- 5
w composerze mam aktualnie takie paczki:
http://pastebin.com/bacRx1zM
czy są one wszystkie wspierane przez php 7 ? nie powinno być problemów ? doctrine 2.6, symfony 2.6 i twig i parę innych, ktoś sprawdzał, testował ? działa wszystko czy muszę mieć coś uwadze?
#php #webdev
http://pastebin.com/bacRx1zM
czy są one wszystkie wspierane przez php 7 ? nie powinno być problemów ? doctrine 2.6, symfony 2.6 i twig i parę innych, ktoś sprawdzał, testował ? działa wszystko czy muszę mieć coś uwadze?
#php #webdev
@SystemHalted: A na przerwach piszą wykop. Jest dobrze.
@Kajakiem_przez_Tybet: Widzę na wykopie xD Tylko pozazdrościć testerów i szefa który na to pozwala.
@factorys: To się uda, bo co może pójść źle :D
@Kajakiem_przez_Tybet: Widzę na wykopie xD Tylko pozazdrościć testerów i szefa który na to pozwala.
@factorys: To się uda, bo co może pójść źle :D
- 4
@anonim1133: @factorys: dobra, niby działa, trochę zabawy było z apc(trza było apcu wrzucić i zmienić w paru miejscach z apc na apcu) ale ogólnie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@raffish: #php -> #nieprogramowanie
p.s. ta moda na code of conduct wszędzie to jakiś rak.
LOL mozilla wydała 15,000$ aby usunąć wyraz "slave" ?! o kude. Muszę pamiętać aby nie dać im nawet pół milibitcoina
p.s. ta moda na code of conduct wszędzie to jakiś rak.
LOL mozilla wydała 15,000$ aby usunąć wyraz "slave" ?! o kude. Muszę pamiętać aby nie dać im nawet pół milibitcoina
@rfree: ktoś mię oswieci co to za problem, zamienić słowo w kodzie nawet całego projektu?
- 2
Czy mi się wydaje, czy #phpstorm ignoruje tagi @covers w testach? Niby coś podpowiada, ale przy refactoringu nie aktualizuje tego tagu, nie uwzględnia go też w oknie dialogowym przy 'Go to -> Test'
A może robię coś nie tak?
#php #programowanie
A może robię coś nie tak?
#php #programowanie
@singollo: 3 oddzielne pliki chcesz utworzyć? bez sensu IMHO.
Możesz odpalić testy z katalogu. A jeżeli Ci to nie wystarcza zdefiniować w xml od phpunit TestSuite.
Swoją drogą, nie ma też fajnej metody na odpalenie grupy testów :(
Możesz odpalić testy z katalogu. A jeżeli Ci to nie wystarcza zdefiniować w xml od phpunit TestSuite.
@singollo:
Jak to nie? phpunit --group albo --exclude-group
Swoją drogą, nie ma też fajnej metody na odpalenie grupy testów :(
Jak to nie? phpunit --group albo --exclude-group
Mirki, potrzebuje stworzyć schemat blokowy dla skryptu (kalkulatora) zawierający pętle for oraz instrukcje warunkową. Pomoże ktoś na priv?
#programowanie #php #informatyka
#programowanie #php #informatyka
- 5
@geekmaster: po co tagujesz php, skoro to schemat blokowy? :)
- 2
Bordo z nickiem geekmaster, od trzech lat na wykopie i komputerem w avatarze pyta o coś tak trywialnego jak schemat blokowy do, uwaga, kalkulatora w PHP xD w PHP xD kalkulator xD
Pozdrawiam,
Moderator z elektroda.pl
Pozdrawiam,
Moderator z elektroda.pl
witam ;) szukam chetnych do wspolnego start-upu "na luzie po godzinach" w PHP :) tematyka do ustalenia :) najlepiej przynajmniej srednio-zaawansowani programisci ;) jak cos - PW :) peace
#php #programowanie
#php #programowanie
- 1
@DiKey platne udzialami w przyszlych i niepewnych zyskach :D
- 1
@nickysantoro77: Mam wujka co może wydrukować ulotki... #pdk ;)
#php #programowanie
Mam taki problem z prostym skryptem php. Chcę wymusić pojawienie się okienka zapisz plik. Mam taki kod:
header('Location: https://adres.pl/XML');
header('Content-disposition: attachment; filename=nazwa.xml');
Mam taki problem z prostym skryptem php. Chcę wymusić pojawienie się okienka zapisz plik. Mam taki kod:
header('Location: https://adres.pl/XML');
header('Content-disposition: attachment; filename=nazwa.xml');
@veilofmaya: wysyłając "Location" mówisz przeglądarce, że ma przejść na inny adres. Tym samym tracisz kontrolę nad czymkolwiek a więc nie możesz wysyłać innych nagłówków (co prawda zostaną one wysłane ale przeglądarka i tak je zignoruje bo dotyczą obecnej strony a nie tej, na którą przekierowujesz).
- 2
@veilofmaya: Pisałem przeciez ze readfile
- 2
Potrzebny byłby mi pełen design strony. Sama strona już stoi i od kwestii technicznej jest działająca, ale jest po prostu sam szkielet, bez wyraźnego wyglądu.
HTML + CSS + RWD (Responsive Web Design)
HTML + CSS + RWD (Responsive Web Design)
Front page (screenshot 1)
Header
- 4
- 4
@PsichiX: Z całym szacunkiem, ale napisać "szukam PHPowca" bez podania dodatkowego opisu to jak powiedzieć "szukam samochodu" i oczekiwanie, że ktoś utrafi idealnie w nasze gusta. Proponowałbym podać:
- wersję PHP, na której pracujecie
- używane/wymagane frameworki
- dodatkowe technologie (jQuery, Angular etc)
- inne przydatne umiejętności (PostgreSQL, Jira, CSS3, znajomość Linuxa/Windows Server etc.)
- system kontroli wersji (jeśli jest)
- mimo wszystko widełki płacowe - będzie wiadomo, czy warto
- wersję PHP, na której pracujecie
- używane/wymagane frameworki
- dodatkowe technologie (jQuery, Angular etc)
- inne przydatne umiejętności (PostgreSQL, Jira, CSS3, znajomość Linuxa/Windows Server etc.)
- system kontroli wersji (jeśli jest)
- mimo wszystko widełki płacowe - będzie wiadomo, czy warto
- 1
@Swiatek7: probowac mozesz xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@pierniki_mojej_babci: wejdź w tryb dev i sie dowiedz
@pierniki_mojej_babci: dodaj sobie ip do appdev.php i testuj, ja obstawiam cache - możesz wywalić katalog cache na serwerze, sam się na prod odtworzy. Assety niestety musisz tak jak ci napisali tworzyć.
z jakiegoś starego projektu, zmień sobie tylko ściezki i zapisz gdzieś w publichtml/ jak cacheclear.php
z jakiegoś starego projektu, zmień sobie tylko ściezki i zapisz gdzieś w publichtml/ jak cacheclear.php
- 2
Mirki mozecie polecic jakas alternatywe dla simple html dom ? Ciagle mam:
"Allowed memory size of XXX bytes exhausted"
mimo uzywania $dom->clear(); unset($dom);
znacie jakas latwa alternatywe ktora nie zżera tyle pamięci ? Tylko nie polecajcie prosze zwiekszenia limitu pamieci serwera, chodzi o klase ktora optymalniej korzysta z pamieci.
#programowanie #php
"Allowed memory size of XXX bytes exhausted"
mimo uzywania $dom->clear(); unset($dom);
znacie jakas latwa alternatywe ktora nie zżera tyle pamięci ? Tylko nie polecajcie prosze zwiekszenia limitu pamieci serwera, chodzi o klase ktora optymalniej korzysta z pamieci.
#programowanie #php
@Artvr: co to za szajs? Nie prościej użyć wbudowanego DOMDocument?
@Artvr: zdecydowanie DOMDocument.
- 178
Witajcie.
Mam do rozdania taką oto książeczkę do PHP, niestety 4 ale nauczyć się jeszcze coś tam da. Może komuś się po prostu przyda do muzeum.
Jak wziąć udział?
-Dać plusik, wylosuję przez mirkorandom.
Wyniki
Mam do rozdania taką oto książeczkę do PHP, niestety 4 ale nauczyć się jeszcze coś tam da. Może komuś się po prostu przyda do muzeum.
Jak wziąć udział?
-Dać plusik, wylosuję przez mirkorandom.
Wyniki
źródło: comment_TQuGuW7jcjApwVJFTCaS9RDnwWM7zMI5.jpg
Pobierz@DobryProgramista: z czego sie uczysz?
- 2
@Thexil: Też podesłać? ;p
- 2
- 1
- 1
Mireczki potrzebuję szybkiego źródła podstaw wiedzy z: #php #javascript #html #css takie najpotrzebniejsze rzeczy dla osoby która już coś ogarnia
#naukaprogramowania
#naukaprogramowania
@frau_felsenheimer: w3schools jest przestarzałe i czasem mija się z prawdą.
Godne zaufania źródło to MDN, W3C zabrało się za docsy.
Jeżeli ma po prostu działać, nie patrząc na dobre praktyki, to możesz korzystać.
Ja polecam ukrycie wyników.
Godne zaufania źródło to MDN, W3C zabrało się za docsy.
Jeżeli ma po prostu działać, nie patrząc na dobre praktyki, to możesz korzystać.
Ja polecam ukrycie wyników.
Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - #500dayschallenge. W tym czasie chcę się nauczyć programowania praktycznie od zera, bo jednak coś tam potrafię, aż do takiego stopnia, że będę mógł podjąć się pierwszej pracy w jakimś mieście w Polsce.
Plan nauki jest taki - C# -> .NET / coś na android A POTEM EWENTUALNIE HTML/CSS/PHP + JS (jak zdążę). Zależy wszystko od tego jak spodoba mnie
Postanawiam zakładać nowy tag - #500dayschallenge. W tym czasie chcę się nauczyć programowania praktycznie od zera, bo jednak coś tam potrafię, aż do takiego stopnia, że będę mógł podjąć się pierwszej pracy w jakimś mieście w Polsce.
Plan nauki jest taki - C# -> .NET / coś na android A POTEM EWENTUALNIE HTML/CSS/PHP + JS (jak zdążę). Zależy wszystko od tego jak spodoba mnie
źródło: comment_2lzIqrJfx8lKxnSnbtv6NeRTTDrcAfxd.jpg
Pobierz@DobryProgramista: 2-3h a w wakacje 5-8? Myślisz że to realne? xd
- 1
Witajcie mirki z #php #symfony2 #symfony oraz #mysql .
Muszę zrobić statystyki wejść pod dany link, wraz z zapisywaniem HTTP_REFERER, czyli skąd przyszedł gość.
Teraz jak to ugryźć od strony technicznej? Póki co zapisuję każde wejście w bazie danych. Czy będzie to wydajne, jeśli wejść w linki będzie np. kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy? I jak najlepiej zliczyć wejścia z wszystkich REFERER z bazy?
#
Muszę zrobić statystyki wejść pod dany link, wraz z zapisywaniem HTTP_REFERER, czyli skąd przyszedł gość.
Teraz jak to ugryźć od strony technicznej? Póki co zapisuję każde wejście w bazie danych. Czy będzie to wydajne, jeśli wejść w linki będzie np. kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy? I jak najlepiej zliczyć wejścia z wszystkich REFERER z bazy?
#
@Spake: podejrzewam ,że skala jakiej się spodziewasz jest raczej niewielka. Ale mogę ci powiedzieć jak CERN zrzuca dane napływające z Wielkiego Zderzacza Hadronów. Darowali sobie bezpośredni zrzut do bazy relacyjnej. Dane wstępnie są zrzucane do mongoDB z powodu większej wydajności i następnie przenoszone są do relacyjnej bazy.
- 2
@Spake: Zamiast skorzystać z gotowca zrobisz wszystko po swojemu? Lubię takich ludzi, dzięki nim jest więcej roboty.
- 1































#symfony2 #symfony #php #pytanie