Mirki, mam pytanko. Korzystam w projekcie z FOS User Bundle. Muszę wczytać do sesji / cookies pewne dane uzytkownika przy logowaniu. Jak będzie najlepiej to zrobić? Nadpisywanie kontrolera z UserBundle to chyba ostateczność.

#symfony2 #symfony #php #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w composerze mam aktualnie takie paczki:
http://pastebin.com/bacRx1zM
czy są one wszystkie wspierane przez php 7 ? nie powinno być problemów ? doctrine 2.6, symfony 2.6 i twig i parę innych, ktoś sprawdzał, testował ? działa wszystko czy muszę mieć coś uwadze?
#php #webdev
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mi się wydaje, czy #phpstorm ignoruje tagi @covers w testach? Niby coś podpowiada, ale przy refactoringu nie aktualizuje tego tagu, nie uwzględnia go też w oknie dialogowym przy 'Go to -> Test'
A może robię coś nie tak?
#php #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@singollo: 3 oddzielne pliki chcesz utworzyć? bez sensu IMHO.

Swoją drogą, nie ma też fajnej metody na odpalenie grupy testów :(

Możesz odpalić testy z katalogu. A jeżeli Ci to nie wystarcza zdefiniować w xml od phpunit TestSuite.
  • Odpowiedz
Bordo z nickiem geekmaster, od trzech lat na wykopie i komputerem w avatarze pyta o coś tak trywialnego jak schemat blokowy do, uwaga, kalkulatora w PHP xD w PHP xD kalkulator xD
Pozdrawiam,
Moderator z elektroda.pl

  • Odpowiedz
@veilofmaya: wysyłając "Location" mówisz przeglądarce, że ma przejść na inny adres. Tym samym tracisz kontrolę nad czymkolwiek a więc nie możesz wysyłać innych nagłówków (co prawda zostaną one wysłane ale przeglądarka i tak je zignoruje bo dotyczą obecnej strony a nie tej, na którą przekierowujesz).
  • Odpowiedz
Potrzebny byłby mi pełen design strony. Sama strona już stoi i od kwestii technicznej jest działająca, ale jest po prostu sam szkielet, bez wyraźnego wyglądu.

HTML + CSS + RWD (Responsive Web Design)

Front page (screenshot 1)

Header
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PsichiX: Z całym szacunkiem, ale napisać "szukam PHPowca" bez podania dodatkowego opisu to jak powiedzieć "szukam samochodu" i oczekiwanie, że ktoś utrafi idealnie w nasze gusta. Proponowałbym podać:
- wersję PHP, na której pracujecie
- używane/wymagane frameworki
- dodatkowe technologie (jQuery, Angular etc)
- inne przydatne umiejętności (PostgreSQL, Jira, CSS3, znajomość Linuxa/Windows Server etc.)
- system kontroli wersji (jeśli jest)
- mimo wszystko widełki płacowe - będzie wiadomo, czy warto
  • Odpowiedz
@pierniki_mojej_babci: dodaj sobie ip do appdev.php i testuj, ja obstawiam cache - możesz wywalić katalog cache na serwerze, sam się na prod odtworzy. Assety niestety musisz tak jak ci napisali tworzyć.

z jakiegoś starego projektu, zmień sobie tylko ściezki i zapisz gdzieś w public
html/ jak cacheclear.php
  • Odpowiedz
Mirki mozecie polecic jakas alternatywe dla simple html dom ? Ciagle mam:
"Allowed memory size of XXX bytes exhausted"
mimo uzywania $dom->clear(); unset($dom);
znacie jakas latwa alternatywe ktora nie zżera tyle pamięci ? Tylko nie polecajcie prosze zwiekszenia limitu pamieci serwera, chodzi o klase ktora optymalniej korzysta z pamieci.
#programowanie #php
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam takie pytanie mirki, jak na jakiejś stronie(podanym adresie) wykryć że znajduje się na niej film i wyświetlić na mojej embed z tym filmem ? tak jak to jest np na wykopie, jakby co najbardziej ciekawi mnie rozwiązanie w #php, jakaś biblioteka może jest do tego ?
#webdev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykryć

eee crawlować?

wyświetlić na mojej embed

eee pobrać adres do mp4 czy co tam serwują i odpalić we własnym playerze? Jeśli nie blokują?

A wykop raczej używa oficjalnych API
  • Odpowiedz
Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - #500dayschallenge. W tym czasie chcę się nauczyć programowania praktycznie od zera, bo jednak coś tam potrafię, aż do takiego stopnia, że będę mógł podjąć się pierwszej pracy w jakimś mieście w Polsce.
Plan nauki jest taki - C# -> .NET / coś na android A POTEM EWENTUALNIE HTML/CSS/PHP + JS (jak zdążę). Zależy wszystko od tego jak spodoba mnie
DobryProgramista - Witajcie mirki z #programowanie.
Postanawiam zakładać nowy tag - ...

źródło: comment_2lzIqrJfx8lKxnSnbtv6NeRTTDrcAfxd.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie mirki z #php #symfony2 #symfony oraz #mysql .
Muszę zrobić statystyki wejść pod dany link, wraz z zapisywaniem HTTP_REFERER, czyli skąd przyszedł gość.

Teraz jak to ugryźć od strony technicznej? Póki co zapisuję każde wejście w bazie danych. Czy będzie to wydajne, jeśli wejść w linki będzie np. kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy? I jak najlepiej zliczyć wejścia z wszystkich REFERER z bazy?

#
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spake: podejrzewam ,że skala jakiej się spodziewasz jest raczej niewielka. Ale mogę ci powiedzieć jak CERN zrzuca dane napływające z Wielkiego Zderzacza Hadronów. Darowali sobie bezpośredni zrzut do bazy relacyjnej. Dane wstępnie są zrzucane do mongoDB z powodu większej wydajności i następnie przenoszone są do relacyjnej bazy.
  • Odpowiedz
Jak dodać parametry GET bez usuwania aktualnych? Napisałem coś takiego ale poprzednie parametry nadal są usuwane:
#php #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach