Wpis z mikrobloga

czołem Mirki z tagu #gamedev #programowanie #js #php. Wolam was wszystkich poniewaz potrzebuje zasięgnąć informacji czy to jest wykonalne co bym potrzebował zrobic. Mam gre wykonana w php,mysql,flash a zdarzeniami zajmuje sie serwer zrobiony w c#, ale on tutaj nie jest ważny :) Oknem gry jest flash osadzony w php. I tu jest pytanie, chciałbym wykonac misje ktore sobie bede weryfikowal w c# tylko bym chcial je wyświetlać w jakims tam boxie jako nakladka na okno gry. Idzie jakos wyświetlać w czasie rzeczywistym wartosci z bazy mysql bez przeladowania ? jakis ajax, json sobie poradzi ?

i tak tak... #falszywyrozowypasek
  • 6
@karas_: jakbyś chciała tak bardzo zgodnie ze sztuką to zrobić to raczej nie powinnaś bezpośrednio z bazy tego pobierać tylko z jakiegoś cache, który pośredniczy pomiędzy logiką a bazą danych. Chodzi o to że odpytywanie bazy danych za każdym razem, przy większej ilości zapytań/użytkowników może ci zabić server ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fuuYeah: Dzięki za uwage ;) Mogłbyś podać jakiś przykład wykorzystania ciach ? Bo jak mam być szczery, to jakoś tego nie widzę przy moim zastosowaniu skoro ma to służyć jako tylko wyświetlania postępu misji :) i własnie... node u mnie się nie sprawdzi.... Można to zrobić jakoś prosto i " lekko " dla serwera w php / js/ ajax ?