@bibus: Obawiam się, że z takim poziomem informacji to nikomu nawet na PW się nie będzie chciało fatygować :/ Podawaj chociaż podstawowe informacje, jeśli ktokolwiek ma Cię traktować poważnie.
  • Odpowiedz
#symfony #symfony2 #symfony3 #php Mirki ucze sie symfony i natrafilem na pewien problem ktorego nie moge przeskoczyc. Mam encje event i encje member. Wygenerowalem dla nich cruda i dziala pieknie. NO to na stronie event chcialem miec button "zapisz sie" ktory zapisuje usera do danego wydarzenia. Problem polega na tym, ze jak wysylam ze strony dajmy na to /event/1/ do /member/new/ to jakby w
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheFuckingRoses: Powinieneś tworzyć formularz który wysyłasz i który odbierasz w ten sam sposób. W przypadku wysyłania tworzysz formularz bazując na ogólnym type Form, a powinieneś bazować na type MemberType, dokładnie tak jak przy odbieraniu. Porównaj sobie wygenerowane nazwy pól.
  • Odpowiedz
@TheFuckingRoses: Dla rozjaśnienia, masz formularz dla obiektu A. Obiekt A posiada relację do obiektu B, Ty chcesz mieć w formularzu obiektu A pole z wypełnionym obiektem B. Kiedy tworzysz formularz dla A z obiektem A to na tym obiekcie A ustaw odpowiednią właściwość (lub setterem) obiektem B.
  • Odpowiedz
Muszę troszkę pobawić się przy TYPO3, przerobić kilka rzeczy i dodać RWD. Znalazłem w /html/typo3/fileadmin/templates motyw i nawet templatke do podstron niektorych (page-template.html), ale edytujac i wrzucajac na serwer brak zmian, po czyszczeniu cache itd. #php #js #webdev Ktoś miał doczynienia z TYPO3?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcinzwwa: Najgorzej jest, że różnie firmy całkowicie inaczej modyfikują tego cmsa. Niektórzy w typo piszą theme, inny na sztywno w kodzie dodają html w plikach controllera.

Życzę powodzenia i jak najszybszego ukończenia zadania.
  • Odpowiedz
@AntiPlay: Nie wiem z jakiego systemu korzystasz, ale config apache i php zawsze są w katalogu /etc, a nie /usr. Na Ubuntu mam w /etc/php5/apache2/php.ini, a na centos będzie pewnie /etc/php5/httpd/php.ini. Nigdy nie szukaj ustawień w katalogu /usr, bo tam są tylko zainstalowane programy. Ustawienia programów znajdują się zazwyczaj w innym miejscu :)
  • Odpowiedz
cześć mirasy, powiedzcie mi jak to jest.
Obecnie pracuję w małej firmie na stanowisku "backendowca". Cudzysłowu użyłem nie bez powodu, gdyż ze względu na niewielką (jednocyfrową) liczebność firmy w której pracuję, zdarza mi się robić wszystko (bywało i tak, że robiłem sam cały frontend i backend dla projektu). Jest to moja pierwsza #praca związana z #php i programowaniem w ogóle, stąd też wybaczcie jeśli pytanie które zadam jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xmihau:
Też na początku tak miałem, po rozmowie z przełożonym nie robię nic więcej niż proste wyśrodkowania elementów czy zmiany kolorów ;)
Teraz tylko backend i top co tykam frontu to dodawanie pół do formularzy.

Zacznij od rozmowy, jak się nic nie zmieni to Ty zmień pracę.
  • Odpowiedz
wykop chyba znalazł nowego programiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oni chyba pracuja nad wersja live tak na żywca xD no nie zdziwie sie ze byla biala strona bo E_PARSE był

ewentualnie nową wersje strony wrzucaja filezilla i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #php #programowanie
Jaki serwer po Windowsa, typu "bundle", baza sql, php i najlepiej nginx(ale może być apache). Do testów skryptów na sucho.
Zależy mi, żeby było to porządne narzędzie, a nie jakaś popierdułka, która się sypie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #programowanie #webdev #backend

Mireczki mógłby mi ktoś ładnie wytłumaczyć jak powinien wyglądać projekt który mógłbym pokazać później przy rozmowię o staż/praktyki/pracę ? Jak wygląda zrobienie projektu gdzie chce się wykorzystać głównie php? HTML + CSS + JS potrafię wykorzystać jednak grafik ze mnie żaden i nie potrafię stworzyć strony przyjemnej dla oka. Czy tworzony projekt powinien być tak bardzo skomplikowany jak to tylko
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak umiesz to rób coś co już mógłbyś sprzedać.


@bubafed: jest to rada po wuju kolego. Jakby umial zrobic cos co moglby sprzedac to by nie szukal pracy prawda?
  • Odpowiedz
@Uahcim: Zrób cokolwiek, chodzi tylko o pokazanie, że potrafisz coś napisać i w jaki sposób to robisz. W trakcie pisania pewnie wyjdą jakieś miejsca w kodzie, gdzie zrobisz coś fajnie i mógłbyś się tym pochwalić, zapamiętaj to :) To samo z nietypowymi problemami i ich rozwiązaniami.

Pozatym gdzie polecacie szukać firmy która na okres wakacyjny szuka stażystów/praktykantów (w grę wchodzi każde polskie miasto),


Możliwe, że będę w stanie Ci coś
  • Odpowiedz
Panowie i Panie. nie jestem programistą a
potrzebuje wyciągnąć z RSS

fbox w[https://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox](https://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox) wcostamK[https://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg](https://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg)
przy pomocy
pregmatch("/(http):\/\/[\w\-]+([\w\-\.,@?^=%&:\/~\+#]*[\w\-@?^=%&\/~\+#])?/",
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zanim napiszę do supportu to zapytam się was.
Na #hosting #mydevil przerzuciłem swoje strony z poprzedniego hostingu.

Rzuciłem okiem i wyglądało, że jest okej. Jednak nie jest.
Gdy wchodzę na stronę np. domena.pl/subfolder to wywala error 404 jeśli nie dopiszę index.php/html.
Muszę dopisywać nazwę pliku za każdym razem co sprawia, że używanie cmsa stało się niemożliwe.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny dzień promocji w księgarni #helion Tym razem 35% taniej #ksiazka Robina Nixona PHP, MySQL i JavaScript. Wprowadzenie. Wydanie IV Pamietac należy, że #ksiazki w tej promocji dostępne są w nizszej cenie zarówno w postaci drukowanej, jak i #ebook Wersja drukowana za 64,35zł, e-book za 51,35zł.

Myslę, że moga być zainteresowani ta pozycją ludzie spod znaku #naukaprogramowania i #programowanie oraz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twnt22: Mhm. No nic, trzeba zatrzymać tę karuzelę śmiechu zanim będzie za późno. Odnośnie nauki SF2 tudzież SF3, polecam dokumentację i unit testy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mirki od #php, mam pytanie odnośnie MVC.

Nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie widoków. Zakładając, że żądanie HTTP trafia do konkretnego kontrolera, to jak można połączyć w widoku wyświetlanie elementów obsługiwanych przez (tak to rozumiem) różne kontrolery?

Przykład:
Mam stronę i w niej klasy do obsługi logowania, wyświetlania postów, kalendarza z eventami. Każdy element jest obsługiwany przez inny kontroler. Jak w takim wypadku sprawić, żeby na stronie głównej pojawiły się posty z
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomash-pl: pomiędzy modelem, a kontrolerem możesz sobie w miarę potrzeb d-----ć tyle warstw, ile chcesz, ale nie musisz. jeżeli logika biznesowa będzie siedzieć w kontrolerze, to wtedy faktycznie model będzie na sztywno związany z kontrolerem. niektóre frameworki obsługują coś w tym stylu, np. w nowym laravelu jest route model binding, wtedy rolę kontrolera przejmuje ci closure, ale tak naprawdę to jest tylko takie uproszczenie dla ludzi, którzy chcą szybko p--------ć
  • Odpowiedz
#programowanie #php mirki potrzebuje jakiegos systemu do cachowania zapytan sql a najlepiej calych stron do mini aplikacji. Na aplikacji moze byc nawet 50 tys stron, zalozeniem jest zeby nie zajmowalo za duzo miejsca. Mozecie cos polecic sprawdzonego ? Ewentualnie jakies podejscie to sam napisze cos
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach