Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 11
- 28
@Oude_Geuze: Tak, siada kandydat naprzeciwko niego 10 pracodawców i on robi im casting u kogo chce zarabiać te 15k.
- 12
#symfony #symfony2 #symfony3 #php Mirki ucze sie symfony i natrafilem na pewien problem ktorego nie moge przeskoczyc. Mam encje event i encje member. Wygenerowalem dla nich cruda i dziala pieknie. NO to na stronie event chcialem miec button "zapisz sie" ktory zapisuje usera do danego wydarzenia. Problem polega na tym, ze jak wysylam ze strony dajmy na to /event/1/ do /member/new/ to jakby w
@TheFuckingRoses: Powinieneś tworzyć formularz który wysyłasz i który odbierasz w ten sam sposób. W przypadku wysyłania tworzysz formularz bazując na ogólnym type Form, a powinieneś bazować na type MemberType, dokładnie tak jak przy odbieraniu. Porównaj sobie wygenerowane nazwy pól.
@TheFuckingRoses: Dla rozjaśnienia, masz formularz dla obiektu A. Obiekt A posiada relację do obiektu B, Ty chcesz mieć w formularzu obiektu A pole z wypełnionym obiektem B. Kiedy tworzysz formularz dla A z obiektem A to na tym obiekcie A ustaw odpowiednią właściwość (lub setterem) obiektem B.
- 6
Na koniec lutego mamy dla Was kod rabatowy obniżający cenę nowych kont hostingowych MyDevil.net o 30% ( ͡€ ͜ʖ ͡€).
Kod:
WYKOPLUTY
Kod należy wykorzystać do
Kod:
WYKOPLUTY
Kod należy wykorzystać do
- 2
@SkarykaturaIizowany_prestidigitator: dzięki, skorzystałem z Twojego linka
@kmicolo: Skoro z polecenia, to chyba krucho by było z grupą na FB w takim razie?
- 3
2
Cross-site Scripting Tutorial

Especially for our readers we prepared XSS exploit.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Muszę troszkę pobawić się przy TYPO3, przerobić kilka rzeczy i dodać RWD. Znalazłem w /html/typo3/fileadmin/templates motyw i nawet templatke do podstron niektorych (page-template.html), ale edytujac i wrzucajac na serwer brak zmian, po czyszczeniu cache itd. #php #js #webdev Ktoś miał doczynienia z TYPO3?
@marcinzwwa: Pracowałem kiedyś w pracy nad tym i w panelu admina powinien być opcja usunięcia cache czy cos w podobie.
Ogólnie najgorszy cms z jakim pracowałem.
Ogólnie najgorszy cms z jakim pracowałem.
@marcinzwwa: Najgorzej jest, że różnie firmy całkowicie inaczej modyfikują tego cmsa. Niektórzy w typo piszą theme, inny na sztywno w kodzie dodają html w plikach controllera.
Życzę powodzenia i jak najszybszego ukończenia zadania.
Życzę powodzenia i jak najszybszego ukończenia zadania.
- 1
#linux #informatyka #php
Co jest grane? Przy wykonaniu:
nano /usr/local/etc/php5/cgi/php.ini (ścieżka z phpinfo())
Dokładnie, chcę włączyć raportowanie błędów w php, zawsze działało :|
Otwiera mi jak na obrazku, więcej nic tam nie ma :|
Co jest grane? Przy wykonaniu:
nano /usr/local/etc/php5/cgi/php.ini (ścieżka z phpinfo())
Dokładnie, chcę włączyć raportowanie błędów w php, zawsze działało :|
Otwiera mi jak na obrazku, więcej nic tam nie ma :|
źródło: comment_ScZzWh1kT2vWHUNV7Nbaj23jf5QYaka2.jpg
Pobierz- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AntiPlay: Nie wiem z jakiego systemu korzystasz, ale config apache i php zawsze są w katalogu /etc, a nie /usr. Na Ubuntu mam w /etc/php5/apache2/php.ini, a na centos będzie pewnie /etc/php5/httpd/php.ini. Nigdy nie szukaj ustawień w katalogu /usr, bo tam są tylko zainstalowane programy. Ustawienia programów znajdują się zazwyczaj w innym miejscu :)
cześć mirasy, powiedzcie mi jak to jest.
Obecnie pracuję w małej firmie na stanowisku "backendowca". Cudzysłowu użyłem nie bez powodu, gdyż ze względu na niewielką (jednocyfrową) liczebność firmy w której pracuję, zdarza mi się robić wszystko (bywało i tak, że robiłem sam cały frontend i backend dla projektu). Jest to moja pierwsza #praca związana z #php i programowaniem w ogóle, stąd też wybaczcie jeśli pytanie które zadam jest
Obecnie pracuję w małej firmie na stanowisku "backendowca". Cudzysłowu użyłem nie bez powodu, gdyż ze względu na niewielką (jednocyfrową) liczebność firmy w której pracuję, zdarza mi się robić wszystko (bywało i tak, że robiłem sam cały frontend i backend dla projektu). Jest to moja pierwsza #praca związana z #php i programowaniem w ogóle, stąd też wybaczcie jeśli pytanie które zadam jest
@xmihau: po prostu trafiłeś na gownofirme, u mnie(i w sumie wszędzie) wylpuwam jsona albo buduje widok z samymi danymi, resztą zajmuje się front end dev
@xmihau:
Też na początku tak miałem, po rozmowie z przełożonym nie robię nic więcej niż proste wyśrodkowania elementów czy zmiany kolorów ;)
Teraz tylko backend i top co tykam frontu to dodawanie pół do formularzy.
Zacznij od rozmowy, jak się nic nie zmieni to Ty zmień pracę.
Też na początku tak miałem, po rozmowie z przełożonym nie robię nic więcej niż proste wyśrodkowania elementów czy zmiany kolorów ;)
Teraz tylko backend i top co tykam frontu to dodawanie pół do formularzy.
Zacznij od rozmowy, jak się nic nie zmieni to Ty zmień pracę.
wykop chyba znalazł nowego programiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oni chyba pracuja nad wersja live tak na żywca xD no nie zdziwie sie ze byla biala strona bo E_PARSE był
ewentualnie nową wersje strony wrzucaja filezilla i
oni chyba pracuja nad wersja live tak na żywca xD no nie zdziwie sie ze byla biala strona bo E_PARSE był
ewentualnie nową wersje strony wrzucaja filezilla i
@KwadratowyPomidor: Polskie cebulackie firmy chyba nie słyszały o czymś takim jak testowanie oprogramowania.
Programista odpala kod: z grubsza działa? To zostawiamy :)
Programista odpala kod: z grubsza działa? To zostawiamy :)
konto usunięte via Android
- 2
@NieUsune: Tylko kiepski programista nie jest na tyle pewien swoich umiejętności, by korzystać z serwerów developerskich czy np. pisać testy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć Webmirki, chciałbym poznać AJAX-a. Mógłby ktoś polecić materiały wprowadzające do tej techniki, zakres zastosowań, jakiś opis? A może lepiej po prostu zacząć pisać ze stackoverflow?
#webdev #jquery #php #naukaprogramowania
#webdev #jquery #php #naukaprogramowania
- 0
A znasz js? Bo od tego nalezaloby zaczac.
- 1
#informatyka #php #programowanie
Jaki serwer po Windowsa, typu "bundle", baza sql, php i najlepiej nginx(ale może być apache). Do testów skryptów na sucho.
Zależy mi, żeby było to porządne narzędzie, a nie jakaś popierdułka, która się sypie.
Jaki serwer po Windowsa, typu "bundle", baza sql, php i najlepiej nginx(ale może być apache). Do testów skryptów na sucho.
Zależy mi, żeby było to porządne narzędzie, a nie jakaś popierdułka, która się sypie.
3
Remote command injection exploitation with Commix

Command injection is an attack in which the goal is execution of arbitrary commands on the host operating system via a vulnerable application. Command injection attacks are possible when an application passes unsafe user supplied data (forms, cookies, HTTP headers etc.) to a system shell.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#php #programowanie #webdev #backend
Mireczki mógłby mi ktoś ładnie wytłumaczyć jak powinien wyglądać projekt który mógłbym pokazać później przy rozmowię o staż/praktyki/pracę ? Jak wygląda zrobienie projektu gdzie chce się wykorzystać głównie php? HTML + CSS + JS potrafię wykorzystać jednak grafik ze mnie żaden i nie potrafię stworzyć strony przyjemnej dla oka. Czy tworzony projekt powinien być tak bardzo skomplikowany jak to tylko
Mireczki mógłby mi ktoś ładnie wytłumaczyć jak powinien wyglądać projekt który mógłbym pokazać później przy rozmowię o staż/praktyki/pracę ? Jak wygląda zrobienie projektu gdzie chce się wykorzystać głównie php? HTML + CSS + JS potrafię wykorzystać jednak grafik ze mnie żaden i nie potrafię stworzyć strony przyjemnej dla oka. Czy tworzony projekt powinien być tak bardzo skomplikowany jak to tylko
- 2
jak umiesz to rób coś co już mógłbyś sprzedać.
@bubafed: jest to rada po wuju kolego. Jakby umial zrobic cos co moglby sprzedac to by nie szukal pracy prawda?
@Uahcim: Zrób cokolwiek, chodzi tylko o pokazanie, że potrafisz coś napisać i w jaki sposób to robisz. W trakcie pisania pewnie wyjdą jakieś miejsca w kodzie, gdzie zrobisz coś fajnie i mógłbyś się tym pochwalić, zapamiętaj to :) To samo z nietypowymi problemami i ich rozwiązaniami.
Możliwe, że będę w stanie Ci coś
Pozatym gdzie polecacie szukać firmy która na okres wakacyjny szuka stażystów/praktykantów (w grę wchodzi każde polskie miasto),
Możliwe, że będę w stanie Ci coś
- 1
Panowie i Panie. nie jestem programistą a
potrzebuje wyciągnąć z RSS
przy pomocy
pregmatch("/(http):\/\/[\w\-]+([\w\-\.,@?^=%&:\/~\+#]*[\w\-@?^=%&\/~\+#])?/",
potrzebuje wyciągnąć z RSS
fbox w[https://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox](https://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox) wcostamK[https://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg](https://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg)przy pomocy
pregmatch("/(http):\/\/[\w\-]+([\w\-\.,@?^=%&:\/~\+#]*[\w\-@?^=%&\/~\+#])?/",
@2plus1:
$xmlString = 'fbox whttps://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox wcostamKhttps://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg';
$xml = new DOMDocument();
@$xml->loadHTML($xmlString);
$xmlString = 'fbox whttps://content.jwplatform.com/previews/costamLfbox wcostamKhttps://assets-jpcust.jwpsrv.com/thumbs/yugubv-720.jpg';
$xml = new DOMDocument();
@$xml->loadHTML($xmlString);
- 0
@2plus1: dziekuje wszystkim powyższym za pomoc.
- 1
Zanim napiszę do supportu to zapytam się was.
Na #hosting #mydevil przerzuciłem swoje strony z poprzedniego hostingu.
Rzuciłem okiem i wyglądało, że jest okej. Jednak nie jest.
Gdy wchodzę na stronę np. domena.pl/subfolder to wywala error 404 jeśli nie dopiszę index.php/html.
Muszę dopisywać nazwę pliku za każdym razem co sprawia, że używanie cmsa stało się niemożliwe.
Na #hosting #mydevil przerzuciłem swoje strony z poprzedniego hostingu.
Rzuciłem okiem i wyglądało, że jest okej. Jednak nie jest.
Gdy wchodzę na stronę np. domena.pl/subfolder to wywala error 404 jeśli nie dopiszę index.php/html.
Muszę dopisywać nazwę pliku za każdym razem co sprawia, że używanie cmsa stało się niemożliwe.
- 0
@TwigTechnology: Właśnie jestem najwyżej w domenie. No nic, pozostaje support bo moje pytania do googla też nie pomagają :C
@le1t00: mod_rewrite. Nawet w tekście z pomocy mydevil to masz (Hostowanie stron html bez rozszerzenia)
https://wiki.mydevil.net/.htaccess
https://wiki.mydevil.net/.htaccess
- 1
Kolejny dzień promocji w księgarni #helion Tym razem 35% taniej #ksiazka Robina Nixona PHP, MySQL i JavaScript. Wprowadzenie. Wydanie IV Pamietac należy, że #ksiazki w tej promocji dostępne są w nizszej cenie zarówno w postaci drukowanej, jak i #ebook Wersja drukowana za 64,35zł, e-book za 51,35zł.
Myslę, że moga być zainteresowani ta pozycją ludzie spod znaku #naukaprogramowania i #programowanie oraz
Myslę, że moga być zainteresowani ta pozycją ludzie spod znaku #naukaprogramowania i #programowanie oraz
- 0
@hellofriend: Juz po promocji... A co do książki - tej nie znam - z dobrej książki warto się uczyć, z kiepskiej niekoniecznie.
- 1
Mirki od #php, mam pytanie odnośnie MVC.
Nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie widoków. Zakładając, że żądanie HTTP trafia do konkretnego kontrolera, to jak można połączyć w widoku wyświetlanie elementów obsługiwanych przez (tak to rozumiem) różne kontrolery?
Przykład:
Mam stronę i w niej klasy do obsługi logowania, wyświetlania postów, kalendarza z eventami. Każdy element jest obsługiwany przez inny kontroler. Jak w takim wypadku sprawić, żeby na stronie głównej pojawiły się posty z
Nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie widoków. Zakładając, że żądanie HTTP trafia do konkretnego kontrolera, to jak można połączyć w widoku wyświetlanie elementów obsługiwanych przez (tak to rozumiem) różne kontrolery?
Przykład:
Mam stronę i w niej klasy do obsługi logowania, wyświetlania postów, kalendarza z eventami. Każdy element jest obsługiwany przez inny kontroler. Jak w takim wypadku sprawić, żeby na stronie głównej pojawiły się posty z
Komentarz usunięty przez autora
- 3
@tomash-pl: pomiędzy modelem, a kontrolerem możesz sobie w miarę potrzeb d-----ć tyle warstw, ile chcesz, ale nie musisz. jeżeli logika biznesowa będzie siedzieć w kontrolerze, to wtedy faktycznie model będzie na sztywno związany z kontrolerem. niektóre frameworki obsługują coś w tym stylu, np. w nowym laravelu jest route model binding, wtedy rolę kontrolera przejmuje ci closure, ale tak naprawdę to jest tylko takie uproszczenie dla ludzi, którzy chcą szybko p--------ć
- 1
#programowanie #php mirki potrzebuje jakiegos systemu do cachowania zapytan sql a najlepiej calych stron do mini aplikacji. Na aplikacji moze byc nawet 50 tys stron, zalozeniem jest zeby nie zajmowalo za duzo miejsca. Mozecie cos polecic sprawdzonego ? Ewentualnie jakies podejscie to sam napisze cos























#programowanie #php