@jagoslau: Biorąc pod uwagę, że w PrestaShop tak trywialne rzeczy jak np. aktualizacja wtyczki potrafi r----------ć całą konfigurację "szablonu" obstawiam opcję 1 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@hjkl: przecież oni jakiekolwiek wytyczne wprowadzili X lat po premierze gdzie w międzyczasie dopiero wprowadzali te same standardy, które narzucili, a narzucili je dlatego, że chcieli by już nowe moduły i modyfikacje wprowadzone na GitHub nie były "syfem". Więc wyluzuj, znajdź mi lepsze oprogramowanie open-source e-commerce do użytku w Europie.

@TwigTechnology: zmiana systemu szablonów dla frontu będzie "może" dla PrestaShop 2 :) wtedy też "może" będzie Symfony po
  • Odpowiedz
Mam service do komunikacji z zewnętrznym api do wysyłki emaili. Mam testy w behat do rejestracji usera itp. jak nadpisać metodę service dla testów behatowych? Znalazłem tylko:
https://github.com/PolishSymfonyCommunity/Symfony2MockerExtension
lecz nie chciałbym tego używać, wolałbym nadpisać konkretną metodę, która strzela do api niż cały service i sprawdzać czy z nim jest wszystko ok.

#symfony2 #symfony #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xrbartek: Problem w tym, że chcesz pomocy obejmującej cały (wcale nie taki prosty) "use case", który w przypadku php stanowi cały system (input-process-output). Tymczasem nie dość, że proceduralnie nie wyrabiasz to pod względem architektury (oop) nie masz niczego sensownego.

Naprawienie procedury to chwila - kod będzie działał, ale jeśli chcesz się uczyć oop to nikt rozsądny nie powinien ci w ten sposób pomagać, bo w realnym świecie nie nauczysz się
  • Odpowiedz
Szukam naprawdę dobrego edytora kodu, (#webdev) podstawowe wymagania:
- oczywiście podświetlanie składni, ale żeby można było ustawić jaki format zastosować bo czasem rozszerzenie pliku nie wskazuje na język
- jakiś parser PHP (podgląd zmiennych, budowy klass itp)
- podgląd struktury katalogów projektu
- zwijanie/rozwijanie bloków kodu
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtek656: @DiKey: uczenia się przeglądając różne moduły nie polecam - niestety, wiele z nich jest słaba jakościowo, nawet te od 'największych' firm.
Blogi natomiast są dość dobre, oprócz wspomnianego inchoo, warto też przejrzeć alanstorm.com, czy nawet blog.magestore.com.

Istotne jest też to, co chcesz osiągnąć - jeśli chcesz po prostu rozbudować jeden sklep, dodać potrzebne rzeczy i nic więcej, to przeszukuj google gdy masz jakieś problemy i nie zagłębiaj
  • Odpowiedz
Witajcie mirki.
Mam sobie kontroller #symfony2. W kontrolerze mam różne metody. Prawie w każdej z metod korzystam z obiektu User i EntityManager (chyba), w tym celu w każdej z metod piszę takie dwie linijki kodu:

$em = $this->getDoctrine()->getManager();
$user = $this->get('security.token_storage')->getToken()->getUser();

Czy można w klasie jakoś "globalnie" zadeklarować te zmienne i korzystać z nich w każdej z metod czy jestem skazany na tworzenie tych samych obiektów w każdej z
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego gdy formularz w #php wysyła mi na maila dane to są one bez polskich znaków?
wszędzie mam ustawione kodowanie na utf-8
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziemior: function sendmail($to, $subject, $message, $from) {
$headers = "MIME-Version: 1.0" . "\r\n";
$headers .= "Content-type:text/plain;charset=utf-8" . "\r\n";
$headers .= 'From: ' . $from . "\r\n";
$result = mail($to,'=?UTF-8?B?'.base64_encode($subject).'?=',$message,$headers);
}
  • Odpowiedz
Woocommerce. Czy istnieje jakiekolwiek obejście/wtyczka/cokolwiek, co sprawiłoby, że można byłoby globalnie mnożyć ceny produktu - chodzi o to, że ceny są w euro, ja chce je wyświetlać w PLN, ale po kursie danym, który wpisze ? #webdev #wordpress #php #woocommerce #ecommerce Ratujcie... szukam i szukam.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Korzysta ktoś z testów behawioralnych ? Projekty wykonuję dla siebie i przeważnie sam. Często są to szybkie prototypy z wieloma powtarzającymi się modułami - logowanie, dodawanie wpisów do bazy i ich pobieranie, płatności paypal itd.

Czy czas zainwestowany w naukę pisania tych testów się zwraca? Kiedyś próbowałem w ruby on rails i napisanie testów zajmowało dużo czasu, ale myślę, że te powtarzające się można by kopiować do nowego projektu. Znacie jakieś bazy z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brt: Moja doświadczenia są takie, że jeżeli klient nie bierze udziału w tworzeniu tych testów (nie pisze ich ani w ogóle nie chce na nie patrzeć, tylko daje specyfikację na kartce rozmiaru A10) to nie opłaca się bawić w mnożenie różnych przypadków w takim tekstowym opisie. Zazwyczaj sprawdzam czy podstrona się otwiera i zawiera kluczowe elementy, jeżeli jest formularz to sprawdzam czy reaguje na poprawne dane, ewentualnie czy jakakolwiek walidacja
  • Odpowiedz
@brt: Nie bardzo wiem jak Ci pomóc, bo chcesz mieć przetestowaną aplikację, ale nie chce Ci się pisać testować albo nie masz na to czasu i nie masz kasy na testerów.
  • Odpowiedz
Mirki, zaczynam w mojej #techbaza PHP i mam problem.
Miałem napisać prosty skrypt z echo. Problem w tym, że zapisuję plik (używam Sublime Text) wrzucam na serwer i po odpaleniu nie mam polskich znaków. Kombinuję z UTF-8 i UTF-8 with BOM i nic. Dopiero ustawienie na ISO-8859-2 daję radę, ale w dzisiejszych czasach jest rzadko używane.
#php #webdev #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walcze i walcze,
Chce zrobić prostą bazę w której posty są przypisane do użytkowników.

Niby błędu nie wywala, ale zmian w phpmyadmin nie ma.
Czy to jest poprawne rozwiązanie ?

Użytkownicy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matth95: dodatkowo możesz dodać ->onDelete('cascade') jeśli chcesz ,aby usunięcie usera z bazy kaskadowo wywaliło wszystkie powiązane z nim posty

PS: musisz stary nauczyć się korzystać z dokumentacji
  • Odpowiedz
@scorpio18k: no to coś bardzo dziwnego się dzieje. :P echo date("Y.m.d") to jedyna linijka w pliku? time() zwraca dobry czas. Która to wersja PHP? Możesz też zrobić: echo date("Y.m.d", time()).
  • Odpowiedz
  • 1
jak zrobić żeby tagi były osobnymi podstronami www.adresstrony.pl/tag/nazwatagu a nie tylko danymi get jak wyniki wyszukiwania www.adresstrony.pl?tag=nazwatagu ? #php #mysql #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czego używacie w swoich appkach do wysyłania maili z aktywacją konta, resetowaniem hasła itd.? Mailgun, mandrill czy poczciwy gmail jest wystarczający do takich akcji?
#webdev #php
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach