Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

FREEQ
- 2
konto usunięte
- 1
@FREEQ: cos Ci chyba obrazek nie pyknął xD
konto usunięte
- 1
@FREEQ: Do tego celu uzywam BDD. Jest mniej zawodne niz UML ktory wylacznie pomaga wielu osobom w projekcie porozumiewanie sie tym samym jezykiem. BDD pozwala na sprawdzenie czy napisane funkcjonalnosci faktycznie pokrywaja sie ze stanem faktycznym, UML jedynie porzadkuje ta wiedze. W przypadku Cucumbera jest o tyle prosciej ze polega on na generycznych metodach typu Klikam w przycisk 'Dodaj' - raz zaprojektowana obsluga przycisku dziala dla kazdego z nich wiec
- 2
chciałbym postawić taki skrypt http://3dpartprice.com/
a chyba bardziej wykorzystać api http://3dpartprice.com/3dpartpricelib/api-caller.php
wgrałem to na darmowy serwer http://testygromwella.comli.com/api_client/api-caller.php i nie działa
dlaczego? jakieś ograniczenia serwera? zgłasza błąd 0 (brak odpowiedzi?)
gdzie to jeszcze mógłbym przetestować?
#php #webdev
a chyba bardziej wykorzystać api http://3dpartprice.com/3dpartpricelib/api-caller.php
wgrałem to na darmowy serwer http://testygromwella.comli.com/api_client/api-caller.php i nie działa
dlaczego? jakieś ograniczenia serwera? zgłasza błąd 0 (brak odpowiedzi?)
gdzie to jeszcze mógłbym przetestować?
#php #webdev
- 1
Mam taki kod:
class A {
protected $a;
}
class@Cybe: protected umożliwia dostęp do zmiennej w metodach klasy która dziedziczy ale działa jak private jeśli próbujesz dostać się do zmiennej spoza klasy.
- 1
Znacie jakiś prosty skrypt na importowanie nagłówka, kilku linii tekstu z bloga wordpressa na stronę główną, która nie jest z nim powiązana? Czyli mamy np blog firmowy blog.domena.pl i chcemy mieć np. pierwsze 4 wiadomości w nagłówkach na stronie głównej, które prowadzą do pełnej wiadomości na blogu.
Istnieje jakiś gotowiec do tego, czy trzeba ręcznie napisać coś co ściąga nagłówek z bazy i tekst?
#wordpress #php
Istnieje jakiś gotowiec do tego, czy trzeba ręcznie napisać coś co ściąga nagłówek z bazy i tekst?
#wordpress #php
- 2
@tom1988: Wystaw sobie restowe API na wordpressie, z którego będziesz ściągał dane np. to: https://pl.wordpress.org/plugins/rest-api
i pobierz te dane ajaxem (robiąc GET) lub curlem z poziomu PHP.
Lub pobierz te dane bezpośrednio z bazy strony.
i pobierz te dane ajaxem (robiąc GET) lub curlem z poziomu PHP.
Lub pobierz te dane bezpośrednio z bazy strony.
- 0
@anghelus: dzieki :)
- 1
Mam taki kod:
class A {
public static $a = 'a';
public static function test(){@Cybe: bo properties można tworzyć dynamicznie w czasie operowania na obiekcie. Stąd "fallback" do static jest tylko na metodach.
- 0
@URBN_Rider: dzięki za pomoc. :)
Mirki korzystające z #phpstorm , mam pewien dziwny problem. W jednym moim projekcie Phpstorm w kilku plikach nie śledzi zmian VCS (używam gita). Gdy dokonuje jakiejś zmiany, to plik/linijka na chwilę zmienia kolor informując o tym, że została dokonana jakaś modyfikacja, by po chwili wrócić do poprzedniego stanu, mimo ze ta modyfikacja dalej tam jest. Phpstorm przestaje po prostu pokazywać, że ten plik został zmodyfikowany.
Konsola gita z użyciem komendy
Konsola gita z użyciem komendy
- 1
@VR46: faktycznie był to bardziej problem mojego repo, skasowanie i ponowny clone chyba rozwiązał problem. Nie wiem tylko co mógłbym namieszać, by spowodować coś takiego. Dzięki, Twoja odpowiedź mnie nieco nakierowała.
Komentarz usunięty przez autora
- 9
#php #laravel #bojowkasymfony
Widzieliscie co się o------o? Otwell zamknął Sparka i od teraz bedzie płatny :D Domysły wielu ludzi każą się bać sytuacji, że wziął sobie źródła społeczności, usunął informacje o autorach i będzie kosił hajs :D Sułtan cebuli :D
https://twitter.com/taylorotwell/status/705489410372956160
Widzieliscie co się o------o? Otwell zamknął Sparka i od teraz bedzie płatny :D Domysły wielu ludzi każą się bać sytuacji, że wziął sobie źródła społeczności, usunął informacje o autorach i będzie kosił hajs :D Sułtan cebuli :D
https://twitter.com/taylorotwell/status/705489410372956160
ok, kto wiedział że composer do tej pory był w wersji alpha i dopiero wczoraj wyszła pierwszą beta? bo ja jestem w pewnym szoku :D
#php
#php
- 1
$.ajax({
type : 'POST',
url : 'funkcja.php',
data : data,
success : function(data)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kowalzki: Ty chyba nie widziałeś negatywnych emocji w moim wykonaniu ( ͡º ͜ʖ͡º), ot napisałem bez nerwów. Wiem ze nie jesteśmy na elektrodzie i może czegoś nie wiedzieć.
- 2
Byłoby zlecenie.
Jeszcze nie teraz ale myślę, że w tym miesiącu.
Chodzi o stworzenie modułu płatności payu/platnosci24 pod CMSa Couchcms.com
Oferty na pw.
#webdev #php #jestjakistagdozlecenznakzapytania
Jeszcze nie teraz ale myślę, że w tym miesiącu.
Chodzi o stworzenie modułu płatności payu/platnosci24 pod CMSa Couchcms.com
Oferty na pw.
#webdev #php #jestjakistagdozlecenznakzapytania
- 5
@narowerzesamochodem: Gdzie jest ten #humorinformatykow?
#programowanie #mapy #google #java #javascript #php Hej, w poniższym linku jest mapa google ale dodano możliwość pobrania wysokości npm. gdy kliknie się w jakiś punkt. Czy Ktoś orientuje się w jaki sposób można pobrać całą siatkę danych o wysokości z danego obszaru? Zakłądam, że po kliknięciu współrzędne sa wysyłane na serwer i zwracana jest wysokość. Czy Ktoś zna jakis trik
- 0
@Kopytko1: Zależy jakiej rozdzielczości potrzebujesz. Jest coś takiego od NASA: http://visibleearth.nasa.gov/view.php?id=73934
I takie coś, ale nie za bardzo umiem tego używać ;)
http://earthexplorer.usgs.gov/
I takie coś, ale nie za bardzo umiem tego używać ;)
http://earthexplorer.usgs.gov/
- 0
@Kopytko1: Tutaj: http://www.codgik.gov.pl/index.php/darmowe-dane/nmt-100.html masz darmowe z rozdzielczością 100 m. Dane z LIDARa są udostępniane odpłatnie: http://www.codgik.gov.pl/index.php/zasob/numeryczne-dane-wysokosciowe.html.
- 1
macie pomysł co się tutaj stało po zmianie domeny z kspeed.pl na forum.kspeed.pl i jak mniej więcej na szybkości to naprawić ?
http://www.forum.kspeed.pl
#css #php #webdev #programowanie
http://www.forum.kspeed.pl
#css #php #webdev #programowanie
@kejterprywatnie: odpal sobie konsolę w przeglądarce
- 1
Witajcie mirki z #symfony2 #php #pytanie.
Korzystam z FOSUserBundle, i mam pytanie. Mam sobie dwie tabele: użytkowników oraz osobną. Chciałbym pobrać 10 rekordów z tej osobnej tabeli i wyświetlić te rekordy w show_profile.html.twig z FOSUserBundle. Czy da się to jakoś uczynić, nie nadpisując oryginalnego kontrolera FOSUserBundle?
Korzystam z FOSUserBundle, i mam pytanie. Mam sobie dwie tabele: użytkowników oraz osobną. Chciałbym pobrać 10 rekordów z tej osobnej tabeli i wyświetlić te rekordy w show_profile.html.twig z FOSUserBundle. Czy da się to jakoś uczynić, nie nadpisując oryginalnego kontrolera FOSUserBundle?
@Spake: Stwórz sobie klasę dziedziczącą po kontrolerze i nadpisz w niej tą jedną metodę tak jak opisane w tym linku. To nie jest be, tylko to jest jedyny słuszny sposób. Nic nie nadpisujesz, bo third-party code pozostaje nietknięty.
Jesli mam kod if($_post['aaa'] == 'sda') i dziala to przy zanaczaniu checkboxa to jak zrobic aby dzialalo przy odhaczaniu? #php #naukaprogramowania
Mam skorzystac z ajax bo tak jestt zrobione
Mam skorzystac z ajax bo tak jestt zrobione
15
Włamanie na serwery grupy adweb – 2be.pl

strony wciąż nie działają .... to się w głowie nie mieści. Musiał to być naprawdę dobry HACK.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Polecicie jakąś fajną stronę, gdzie można dokładnie dowiedzieć się jak najlepiej zacząć pisać kod php i mysql. Jak najlepiej pisać skrypt/projekt. Od czego zacząć, co zrobić potem. Dobre planowanie projektu. Nie wiem jak dokładnie to opisać, ale chcę nauczyć się lepiej php i mysql i chce zacząć to robić jak najbardziej poprawnie według standardów itd..
#webdev #php #mysql
#webdev #php #mysql
- 4
@MJToshi No to jak zielony nie jesteś to polecam np.:
www.phptherightway.com/ - zeby nie popelniac czestych bledow
www.lynda.com/Java-tutorials/Foundations-Programming-Object-Oriented-Design/96949-2.html - zeby ogarnac programowanie obiektowe
www.phptherightway.com/ - zeby nie popelniac czestych bledow
www.lynda.com/Java-tutorials/Foundations-Programming-Object-Oriented-Design/96949-2.html - zeby ogarnac programowanie obiektowe
Szukam książki do symfony2, czy już 3. Książka Gajdy jest do wersji 2.0 więc może być trochę nieaktualna. Jest coś nowszego dobrego? Dokumentacja mi jakoś nie podchodzi.
#php #symfony2 #symfony #naukaprogramowania
#php #symfony2 #symfony #naukaprogramowania
- 1
@wewerwe-sdfsdfsdf: 2.0 a 3.0 to kolosalna różnica i sporo rzeczy działa w trójce zupełnie inaczej.
Książka Gajdy jest do wersji 2.0 więc może być trochę nieaktualna.
@wewerwe-sdfsdfsdf: Nieaktualna to była w momencie jej wydania. Nie znam nic dobrego, dokumentacja wydaje się być wystarczająca, zresztą nie wiadomo czy inna książka Ci podejdzie. Swoją drogą ciekawe co w dokumentacji może nie podchodzić, dokumentacje trzeba przeczytać i tyle.




















