Wpis z mikrobloga

hej #php #pogramowanie
takie pytanie, co waszym zdaniem jest lepszym rozwiązaniem?

przykład:
tworzycie stronke z event schedulerem w #symfony2. W tym schedulerze zarejestrowany użytkownik może tworzyć nowych uzytkownikow i nadawać im różne uprawnienia w ramach swojego stworzonego schedulera oraz kazdy nowo zarejestrowany uzytkownik ma miec mozliwosc stworzenia dowolnego uzytkownika, tzn w bazie moga byc dwaj userzy o loginie "programowanie". Jeden podpiety pod uzytkownika "qwelukasz" ktory stworzyl schedulera, drugi pod uzytkownika januszProgramowania ktory tez zalozyl konta i chce miec uzytkownika programownie u siebie.

Widze dwie mozliwosci obejscia problemu:
podczas tworzenia konta w schedulerze uzytkownik podaje cos na wzor identyfikatora (bedacego pozniej prefixem przy logowaniu, cos jak domeny w ActiveDirectory) np.

identyfikator: test123
login: qwelukasz
userzy: test123\programowanie, test123\programowanie1, test123\programowanie2...

identyfikator: test321
login: januszProgramowania
userzy: test123\programowanie1, test123\programowanie2, test123\programowanie3...

takie rozwiazanie pozwala na trzymanie wszystkiego w jednej bazie ale jest mniej wygodne

druga opcja to przy "rejestracji" w schedulerze tak naprawde bylaby tworzona nowa instancja schedulera wraz z nowa baza danych np.
test123bazaDanych1
test321
bazaDanych1
I tak juz uzytkownicy bez prefixu.
Jest to latniejsze w obsludze ale zas stworzy np. 400 baz danych kazda po 10-80MB...

co waszym zdaniem jest lepszym podejsciem?
  • 9
  • Odpowiedz
@qwelukasz: mam podobny "scheduler", system do zarządzania planem zajęć z różnymi userami. napisałem sobie bundla, który dynamicznie przełącza bazę danych, więc jest jedna per kalendarz. tam sa różni userzy z różnymi uprawnieniami. wszystko przełącza się z pomocą listenera na odpowiednią bazę, w moim wypadku jest to odpowiednia subdomena. lepsza izolacja wszystkiego, łatwiej nową instancje postawić. gorzej z migracjami, ale to tylko kwestia dłuższego trwania, trzeba odpalić je na każdej bazie po
  • Odpowiedz
no i jest jeszcze jedna główna baza danych na userów i kluby sportowe, ale nie wiem czy byłaby u Ciebie akurat potrzebna


@uirapuru: rozumiem ze kalendarze to np. wolne sale czy co?
  • Odpowiedz