Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do zaimportowania dosyć sporą ilość danych (2.3 miliona kombinacji atrybutów) do sklepu na PrestaShop. Próbowałem zrobić to za pomocą importu CSV, jednak nawet przy względnie niewielkich ilościach danych (partie po 3000 wierszy) serwer wywala timeout po 5min (na tyle ustawiony jest Apache).

Czy jest jakiś prosty i szybki sposób na import tak dużych ilości danych do Presty? Oczywiście poza pisaniem własnego skryptu, który wrzucałby dane bezpośrednio do MySQL (niestety, z tym jest trochę zabawy, a mi zależy na czasie).

[ #programowanie | #prestashop | #php | #mysql ]
  • 10
@pfcode: możesz jeszcze spróbować pod innymi przeglądarkami, kiedyś w JS mieliśmy taki problem że wywalało nam timeouta pod IE a pod FF chyba śmigało.

zawsze możesz się zapoznać z Talendem. Bardzo szybko można tam robić migracje z plików do baz i z bazy do bazy.
a mi zależy na czasie


@pfcode: Gdyby 2.3k zajęło tylko 5 minut to 2.3 miliona zajmie tysiąc razy tyle (prawie 4 dni). Więc masz trzy dni na przygotowanie kodu migratora, który przygotuje ci skrypt. Znając RDBMS łyknięcie tego nie powinno potrwać długo, ale lepiej miej dostęp przez konsolę niż jakiegoś śmiesznego pma żeby znowu kilkuminutowy timeout nie popsuł zabawy.