Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
klepię sobie malutki projekcik i mam pewną zagwozdkę - czy to, co robię, jest w miarę sensowne?
User.php:
http://wklej.org/hash/496923f1af9/
UserRepository.php:
User.php:
http://wklej.org/hash/496923f1af9/
UserRepository.php:
- 1
@Arthes: Ja oddzielam zapis danych od samego obiektu. Wychodzę z założenia, że przy tworzeniu/edycji i tak nikt nie traktuje usera jako obiekt (nie ma interakcji), więc nie ma sensu go tworzyć tylko po to, żeby sobie powalczyć z (prawidłową) enkapsulacją.
- 1
@Arthes: magic method _get, jak jest metoda to woła gettera, jak nie ma to zwraca po prostu pole, reflection api jest dosyć mało wydajne, _get powinno działać szybciej
Mirky. Ktoś poleci jakąś dobrą książkę, najlepiej z polskim przekładem o domain-driven design w #php? Ktoś coś czytał może? :)
#programowanie
#programowanie
- 0
@ghost1511: Dorwałem już pdf, z pewnością przeczytam :)
- 1
czy po wejsciu na tą strone http://www.perfektopakowania.pl/produkty-styropianowe.html , wiesza wam się kolumna po lewej (odczekajcie pare sekund) stronie z kategoriami i ta tabelka ze zdjęciami ? #www #php #html #joomla #pcmasterrace
- 0
@SystemHalted: chwila chwila, czyżbym miał znajomego BORDO?!?!?!?!
- 2
Elements in array: 1000000 SPL Array: [MEMORY USAGE] At start: 0.25[MB] // At end: 1961.5 [MB]
Elements in array: 1000000 Native Array: [MEMORY USAGE] At start: 0.25[MB] // At end: 2046 [MB]
jak by się ktoś jeszcze zastanawiał nad używaniem dobrodziejstw Spl'a
#php #programowanie
Elements in array: 1000000 Native Array: [MEMORY USAGE] At start: 0.25[MB] // At end: 2046 [MB]
jak by się ktoś jeszcze zastanawiał nad używaniem dobrodziejstw Spl'a
#php #programowanie
@Daredzik: jakim cudem. nie ma szybszego dostempu niz do tablicy
- 0
@wytrzzeszcz: to też jest tablica ;) tylko troszkę bardziej 'świadoma' ;)
- 4
500 zł zasiłku na Programistę [Poznań]
lub osoby, która go poleci:
Dam 500zł każdemu, kto zgłosi się do mnie lub kto poleci mi osobę, która następnie zostanie zatrudniona.
Aktualnie pilnie poszukuję osób na kilka stanowisk, jest w czym wybierać:
1. PHP x7 na wszystkich poziomach (do 15 000 netto), opis wszystkich stanowisk w linku:
lub osoby, która go poleci:
Dam 500zł każdemu, kto zgłosi się do mnie lub kto poleci mi osobę, która następnie zostanie zatrudniona.
Aktualnie pilnie poszukuję osób na kilka stanowisk, jest w czym wybierać:
1. PHP x7 na wszystkich poziomach (do 15 000 netto), opis wszystkich stanowisk w linku:
źródło: comment_UzvqbvcXdYB60wc8QF25Ea0qABWhxuHw.jpg
Pobierz- 2
@filipsiu: nawet nie wiedziałem że to firma z polski jest ;o
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@karid: sprawdź czy w Twoje warunki wyszukiwania nie wdarł się gdzieś wykrzyknik, bo chyba coś nie wyszło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Komentarz usunięty przez autora
Cześć Mirki,
mam pytanie co do bezpieczeństwa, w jaki sposób najlepiej robić wstępną diagnostykę strony? Tzn czy jest podatna na jakieś ataki, albo np kontrolować, czy nie została zainfekowana? Korzystacie z jakiś skanerów online, czy jakieś inne rozwiązania?
#joomla #webdesign #pytanie #php #webdev #webdevhelp
mam pytanie co do bezpieczeństwa, w jaki sposób najlepiej robić wstępną diagnostykę strony? Tzn czy jest podatna na jakieś ataki, albo np kontrolować, czy nie została zainfekowana? Korzystacie z jakiś skanerów online, czy jakieś inne rozwiązania?
#joomla #webdesign #pytanie #php #webdev #webdevhelp
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@UrimTumim: Google dev tools posiadaja opcje sprawdzenia bezpieczenstwa strony. Dokladnie nie pamietam jakie sa kryteria takiego "skanu", ale za pewne warto sprawdzic.
Mireczki jak zapisać za pomocą mod_rewrite regułę, aby w adresie akceptowane były litery, liczby i znak odejmowania "-". Chcę aby reguła przyjmowała wyrażenie w stylu "tytul-stony-ktora-ogladasz"? Wiem jak zapisać regułę dla samych cyfr i liter ([a-z0-9]*) ale nie wiem jak dodać warunek by przyjmowało też znak minusa.
#programowanie #webdev #php
#programowanie #webdev #php
- 2
Cześć. Miałby ktoś ochotę napisać w #php malutką rzecz? Są dwa pliki tekstowe (poniżej zawartość).
Plik 1:
M-3489|MUS|Anywhere|Interpol|09:16:07|03:12
Plik 2:
XXXXXXX|||XX:XX
Plik 1:
M-3489|MUS|Anywhere|Interpol|09:16:07|03:12
Plik 2:
XXXXXXX|||XX:XX
konto usunięte via Android
- 3
Jak ktoś czerpie przyjemność z PHP
( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 9
@indywidualny: napisz sobie w javie jak takim wielkim programista jesteś "prawdziwych języków"
- 2
@SystemHalted: Może nie mam szczęścia, ale nie widziałem SOLIDnej aplikacji w larwie. Taylor kompromituje się w środowisku większością PRów, ma gdzieś PSR o ile jest to dla niego wygodne.
Sam Laravel jest popularny, bo jest prosty do przyswojenia, a gdy trafiasz na deva z kilkuletnim doświadczeniem, który nie wiem co to DI, to rączki opadają.
Sam Laravel jest popularny, bo jest prosty do przyswojenia, a gdy trafiasz na deva z kilkuletnim doświadczeniem, który nie wiem co to DI, to rączki opadają.
@tatarysh: weź się za jakiś prawdziwy fw #bojowkasymfony
@incognito_man: Jaka logika? Chce tylko przypisać użytkownika do encji. Po drugie co złego jest w trzymaniu logiki w encjach? Uważasz że DDD nie ma sensu?
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#php #symfony #symfony2
Mirki, mam problem. Posiadam dwie encje Map i Competitions, encje to połączone są trzecią encją. Dodatkowo stworzyłem formularz który automatycznie pobiera dane o mapach (formularz ma dodawać nowy wpis do tablicy competitions). Niestety przy próbie zapisu dostaje taki błąd:
Kod: http://pastebin.com/SbMieAg1
Dzięki za pomoc i wskazówki jak to ugryźć.
Mirki, mam problem. Posiadam dwie encje Map i Competitions, encje to połączone są trzecią encją. Dodatkowo stworzyłem formularz który automatycznie pobiera dane o mapach (formularz ma dodawać nowy wpis do tablicy competitions). Niestety przy próbie zapisu dostaje taki błąd:
Expected value of type "Doctrine\Common\Collections\Collection|array" for association field "AppBundle\Entity\Competition#$maps", got "AppBundle\Entity\Map" instead. Kod: http://pastebin.com/SbMieAg1
Dzięki za pomoc i wskazówki jak to ugryźć.
@MacFlays: obczaj to: http://doctrine-orm.readthedocs.org/projects/doctrine-orm/en/latest/cookbook/decorator-pattern.html
Pytanie czy lepiej robić joiny i trzymać gdzieś to w postaci key-value lub czegoś na ten wzór czy lepiej dla każdego elementu ze swoimi unikatowymi atrybutami robić osobne mappingi. Ja zazwyczaj robię osobne mappingi, nie lubię za bardzo ogólnego kodu, ale to chyba już kwestia punktu widzenia architekta.
Pytanie czy lepiej robić joiny i trzymać gdzieś to w postaci key-value lub czegoś na ten wzór czy lepiej dla każdego elementu ze swoimi unikatowymi atrybutami robić osobne mappingi. Ja zazwyczaj robię osobne mappingi, nie lubię za bardzo ogólnego kodu, ale to chyba już kwestia punktu widzenia architekta.
@MacFlays: Jak zaczynasz to rzuć okiem na SOLID i wzorce obiektowe. To Ci zasugeruje sposób ułożenia relacji między obiektami.
- 42
➊ Niewielki, ale za to jaki przydatny plugin #jquery! .customSelect() pozwoli zrobić z rozwijanymi listami to co w czystym #css trudno osiągnąć (choć nie jest to niemożliwe), czyli ostylować ich wygląd.
http://bit.ly/242hM6F
➋ Open Source-owa "szkoła" nauki #php. I to w dodatku w terminalu.
http://bit.ly/242hM6F
➋ Open Source-owa "szkoła" nauki #php. I to w dodatku w terminalu.
źródło: comment_GIToNjmh9poaYMvONNwZSKKILVS4khju.jpg
Pobierz- 3
#webdev #naukaprogramowania #php
Jak to jest zrobione, że adresy w zaawansowanych stronach internetowych (chociażby na wykopie) nie mają zakończenia .html albo .php, tylko taką fajną formę ścieżki (np http://www.wykop.pl/wpis/16528665/ )?
Jak to jest zrobione, że adresy w zaawansowanych stronach internetowych (chociażby na wykopie) nie mają zakończenia .html albo .php, tylko taką fajną formę ścieżki (np http://www.wykop.pl/wpis/16528665/ )?






























Korzystam z FOSUserBundle, i chodzi o konfigurację maili z przypomnieniem hasła.
Pod swiftmailer mam podpiętych kilka kont SMTP (dla każdego adresu inne konto).
Muszę wysyłać maile z przypomnieniem hasła z innego konta SMTP w zależności od danych zapisanych w MySQL. I teraz jak uzyskać ten efekt? Jak "wczytać" Doctrine do klasy własnego mailera FOSUserBundle(tej co implementuje MailerInterface)?
#symfony2 #pytanie