@Chittychittybangbang: No mi nawet tak dziadkowie opowiadali. Że jak szli Niemcy to właśnie nawet dla dzieci się coś znalazło. Nie kradli i nie gwałcili, utrzymywali porządek. Rygor wojenny obowiązywał, ale ponoć w jej wsi nikogo nie zabili tak dla radochy.
A jak przyszli później ruscy wyzwalać to gwałcili, kradli, niszczyli i palili. Zabijali chłopów, zabierali plony.
Więc tak, jest jednak różnica w sposobie prowadzenia wojny.
Niemcy jednego dnia ogłaszają, że ich miasta nie mają miejsc dla uchodźców (w domyśle z Ukrainy) i są przeciążone, żeby dosłownie następnego dnia witać ruskich uciekających przed wojskiem z otwartymi rękoma, wbrew państwom rzeczywiście graniczącym z Rosją. I to mają być ci super partnerzy na których można polegać?

https://www.dw.com/de/flüchtlinge-deutsche-städte-stoßen-an-grenzen/a-63193163
https://www.tagesschau.de/inland/russische-deserteure-101.html
#niemcy #ukraina #rosja
Pobierz jannar24 - Niemcy jednego dnia ogłaszają, że ich miasta nie mają miejsc dla uchodźców...
źródło: comment_16640173865eLFJpyaGMdIAnddclIgof.jpg
Czy warto wyjeżdżać do Niemiec żeby zarobić 1500 zł więcej? W januszexie zarabiam 4k (maks. 4,5k jak są pracujące soboty). W Niemczech zarobiłbym 1200 € po odjęciu kosztów związanych z zakwaterowaniem (czyli ok. 5,5k zł za 160 godzin). Nie umiem znaleźć złotego środka (,)

#przegryw #pracbaza #pieniadze #niemcy #emigracja #niebieskiepaski

rrrrrrriiii

  • robić za 4k netto, ale być codziennie w domu. 57.0% (73)
  • jechać do Niemiec i odkładać do skarpety 5,5k zł. 43.0% (55)

Oddanych głosów: 128

@vanschout: 1 lipca 2022 rok - Stawka 10,45 EUR/ za godzinę będzie taka sama dla prawie wszystkich kategorii pracowników z niewielkimi wyjątkami. Kolejna podwyżka zostanie wprowadzona od 1 października 2022 roku i będzie wynosiła 12 EUR/ za godzinę.
Jeśli będziesz miał szansę nauczyć się czegoś nowego - jedź.
Jeśli będziesz miał szanse nauczyć się Niemieckiego - jedź.
Jeśli wytrzymasz trochę bez znajomych i rodziny - jedź.
Nowa praca - szansa na
@kruszomek: Nadajesz list przez neta, albo aplikacje, Dostajesz kod QR, idziesz do Packstation, skanujesz kod, później jak paczkomat ma drukarkę, to wydrukuje Ci etykietę, naklejasz i Nadajesz