#anonimowemirkowyznania
Mirki, obecnie pracuję w #machinelearning i mam serdecznie dość, to czekanie aż się model wytrenuje i patrzenie po 3 dniach, że jednak wcale się nie trenuje mnie doprowadza do białej gorączki. Chcę przekwalifikować się na #frontend #javascript. Od czego zacząć? Pytam poważnie. #programista15k #programowanie #naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Horerka jasna! Poradźcie mi Mirasy jak za pomocą OpenCV (Python3.6) uzyskać match...

Mam grafikę będącą galerią obrazków (która z grubsza wygląda jak siatka 5x5). Mam też wzorce jakimi są - dosłownie - wycięty obrazki z tej galerii (i paru innych). Za cholere funkcja cv.matchTemplate(image,templ,cv._CCOEFF_NORMED) nie potrafi mi dopasować tych, które były wycięte z galerii na której wykonuję powyższą funkcję.

Podpowiedzcie mi jak to rozwiązać, może nawet w innym frameworku, ale żeby łaskawie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej, po kilku miesiącach nauki zaczynają mnie ogarniąc myśli, że jednak w ostatnim czasie jest zbyt duży hype na datascience, machine learning, big data - bardzo dużo osób uczących się tego, ofert pracy wcale nie jest jakoś super dużo, a konkurencji od cholery. Czy nie lepiej zamiast poświecać czas na pythona i data science uczyć się czegoś mniej popularnego np phpu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy ktoś z Was
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pwasowsk: Chyba masz rację, odświeżałem ten kurs kilkukrotnie i cena skoczyła jeszcze o 5zł. Wszedłem potem jeszcze raz w trybie incognito i kupiłem go o 30zł taniej niż zapłaciłbym normalnie. Czy takie działania udemy nie wyczerpują czasem znamion czynu zabronionego z 286kk?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Czasem może doprowadzić do dziwnych rzeczy, np. jakas lista todo gdzie mozesz usuwac i dodawac elementy a poprzez index je rozrozniasz. Jesli dobrze pamietam to czasem React wyrzuca cos na ten temat w konsoli. Nawet z dokumentacji: "We don’t recommend using indexes for keys if the order of items may change. This can negatively impact performance and may cause issues with component state. "

Możliwe, ze pytanie nie dotyczylo Reacta, ale moze
  • Odpowiedz
Dzień dobry, robię dziś #rozdajo papierowego wydania oficialnego podręcznika dla Rust. Książka w języku polskim.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem zajrzyj też na makigi, gdzie będę wrzucał warte uwagi linki i artykuły
https://makigi.io/c/rustlang (sama strona również zasilana przez Rust i Actix)

1. Udział biorą konta założone przed opublikowaniem tego wpisu
Ernest_ - Dzień dobry, robię dziś #rozdajo papierowego wydania oficialnego podręcznik...

źródło: comment_1595593598WWw94FagPQQUwJ88RdW7K1.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@pu100stan: to prawda, w ruscie nic się nie robi poza silnikiem przeglądarki, backendami do Discorda, silnikiem JS i TS i systemem operacyjnym. Nie ma co się uczyć, ten język nie ma przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Recenzja książki o Angularze i konkurs!!!11

Nikt: Nagraj recenzję książki o Angularze, którą czytałeś
Ja: OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Recenzja "Angular 2. Programowanie z użyciem języka TypeScript" Yakov Fain, Anton Moiseev. To jest recenzja książki o Angularze. Dowiesz się z niej, czy książka ta nadaje się do nauki programowania z użyciem frameworka Angular. Dowiesz się, jakie są główne zalety książki i ebooka "Angular. Programowanie z użyciem języka TypeScript", a
tomaszs - Recenzja książki o Angularze i konkurs!!!11

Nikt: Nagraj recenzję książk...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

witam, mam stronke generalnie na darmowym hostingu 5v.pl i mam tam domene podpieta, wypelnilem plik httpd.conf spoglądając na phpinfo(). Tak on wygląda jak na obrazku, zamieściłem go w domowym folderze i nic, nie moge podpiąć SSLa wygenerowalem na takiej stronce wszystko git i nie moge tego zweryfikowac nie wiem czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #naukaprogramowania #php #ssl #php
k.....l - witam, mam stronke generalnie na darmowym hostingu 5v.pl i mam tam domene p...

źródło: comment_15955821899PRQrnthSbbZvOwjfiEDnG.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

obczajaliście może dokładniej https://nofluffjobs.com/masterclazz/ ?
nofluffa lubię, ale to pachnie scamowo,
więc zanim poświęcę czas na research wolę dopytać, czy ktoś już może go nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy to ma w ogóle start do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć :)

Jak wiele osób chciałbym spróbować swoich sił w branży IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety nie mam doświadczenia ani studiów technicznych(poza podyplomowymi z testowania), chciałbym Was prosić o radę i wskazówki co i jak zrobić żeby zwiększyć swoje szansę na jakiś angaż stażowy czy juniorski ;D
Interesuje mnie testowanie - zwłaszcza automatyzacja, chociaż dochodzą mnie słuchy, że rynek jest już mocno spuchnięty w tym aspekcie i może
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Radiobutton nr 1 pokazuje jedno pole do wpisywania.

Radio button nr 2 pokazuje dwa pola do wpisywania.

Radio button nr 3 pokazuje trzy pola do wpisywania.

Pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mam jedno pytanie z Flexboxa. Robię stronkę, na której mam w sekcji 4 divy. Flex-direction w sekcji jest ustawione na row i flex-wrap jest ustawiony na wrap.
Chcę zrobić coś takiego, że po zmniejszaniu okna przeglądarki do nowej linii przechodzą od razu dwa divy, a nie tylko jeden.

Na tę chwilę wygląda to tak, że jak strona jest na pełnej rozdzielczości, to mam 4 divy w jednym, tym samym wierszu, jednak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robię gierkę w canvasie na tilesetach, ale mam tileset, który nie ma kanału alfa, ale w programie tiled do robienia mapek ustawiłem kolor tła na transparentność i wszystko było ok. Ale po wrzuceniu mapki do canvas nie ma przezroczystości, tylko ten kolor, więc pytanie brzmi, czy można w canvas ustawić kolor jako transparentny?
#naukaprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs: jeśli ten screen ma mnie zachęcić to nie. I jeszcze dodatkowo co chwilę chwalicie się na głównej stronie darmowymi tapetami no powiem xD. No ale może się mylę i będzie tam coś wartościowego, przydałoby się coś więcej o tym powiedzieć
  • Odpowiedz