Wpis z mikrobloga

Mirki pracujące jako testerzy automatyzujący, niedługo przesiadam się z projektu gdzie piszę automaty w pythonie na inny, pisany w javie.
Tylko że nie znam Javy xD
Polecicie jakiś kurs Javy, który fajnie jakby jeszcze był skierowany (albo chociaż zachaczał) pod automatyzację testów?
Na razie zacząłem na Udemy kurs "Java od podstaw do eksperta" który pewnie kiedyś wpadł przy zbieraniu darmowych kursów, a mam i książkę "Java Podstawy" Horstmanna, tylko nie wiem czy warto iść w to, czy jest coś lepszego.

Jeśli chodzi o Javę to obecnie jestem na poziomie 0 i totalnie nie ogarniam nawet czym są te Anty, Gradle i Maveny przy tworzeniu projektu w Intellij
#testowanieoprogramowania #java #naukaprogramowania
  • 25
@rskk: pominięcie jednej linii w opisie oferty xD wszystko mi pasowało, w wymaganiach znajomość pythona, javascripta albo jeszcze jakiegoś trzeciego języka, to wysłałem CV. 5 minut przed rozmową zauważyłem że na samej górze napisane w sposób w który nie da się tego pominąć (co mi się udało xD) że projekt będzie w javie. To stwierdziłem że YOLO i spróbuję, najwyżej wrócę do za kilka miesięcy do pythona.

@alpag: oooooo, wygląda
@CytrynowySorbet: O, też appium klepie ostatnio.
Jaki miałeś największy problem z zautomatyzowaniem czegoś?
Ja jestem obecnie na etapie przeklikania apki, zrobienia screenów i ew. sprawdzenia czy wyświetla się pozycja usera na mapie + integracja z (tfu) allure
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@psposki: obecnie mam dość prostą apkę do testowania, ale jeśli trafi się coś za trudnego do zautomatyzowania to trafia zwyczajnie do testerów manualnych i nie tracimy czasu na automatyzację, bo samo w sobie automatyzowanie czego się da nie jest naszym celem obecnie.
Ale z takich trudnieszych rzeczy, to było chyba ustawianie godziny poprzez scrollowanie suwaka z liczbami. Nie wydaje się to trudne i normalnie być nie powinno, ale tak to masakrycznie