Fajna stronka a'la codewars - edabit.com

Tysiące czelendzuf w roznych jezykach #csharp #java #javascript #php #python itp.

Co ja wyroznia? Napewno to, ze sa tony fundamentalsow (w przeciwienstwie do np. codewars gdzie "fundamentalsy" to czesto intermediate algo wg innych zrodel). Duzo powtarzalnosci - jednemu bedzie odpowiadalo, innemu nie, natomiast "muscle memory" fajnie sie cwiczy :)

Zamiast
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@meetom mi 500 nigdy nie wywaliło

To amatorski, darmowy projekt bez reklam, wg autora stworzony żeby uzupełnić dziurę między syntaxowymi tutorialiami typu codecademy a przeskokiem na projekty

I po kilkunastu dniach działania tam, zgadzam się z tym stwierdzeniem
  • Odpowiedz
Który z trzech poniższych framworków do JavaScripta jest obecnie najpopularniejszy wśród pracodawców i z tego względu naukę którego frameworka byście polecili dla początkującego frontend developera i dlaczego?

#programowanie #naukaprogramowania #javascript #react #angular #vuejs #webdev
maciorqa - Który z trzech poniższych framworków do JavaScripta jest obecnie najpopula...

źródło: comment_1596033202pytqgaBFQVFJ2JUSgGY89o.jpg

Pobierz

Odpowiedz na pytanie z wpisu

  • VueJS 16.0% (20)
  • Angular 30.4% (38)
  • React 53.6% (67)

Oddanych głosów: 125

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem na etapie wyboru języka programowania.Wiem, że nie interesuje mnie pisanie gier ani tworzenie stron internetowych.Znam podstawy typu warunki, pętle i tablice.Na I semestrze miałem podstawy w C# a teraz na II obietkowe w Javie.W Javie nie podoba mi się to, że dziwna składnia i to np., że trzeba tworzyć obiekt dla tak prostej czynności jak pobranie danych od użytkownika kiedy w innych języka np. C++ to kwestia zadeklarowania zmiennych i 1

Jaki język dla kogoś kto zna już podstawy? (Nie chcę tworzyć gier ani stron internetowych)

  • Java 13.3% (11)
  • Python 41.0% (34)
  • C# 28.9% (24)
  • C++ 8.4% (7)
  • C 8.4% (7)

Oddanych głosów: 83

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano mirasy.
Warto wrzucać na githuba nieskończone projekty ze studiów, czy odpuścić sobie? Projekty są pokończone na jakieś 90%, zostało do obsłużenia pare wyjątków, dopisanie jakiejś obsługi i pokrycie 50% kodu testami...
Chodzi o szukanie roboty dla juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#naukaprogramowania #pracait
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #programista15k
Siemka, będę miał niedługo rozmowę o staż w software house. Pierwszy raz mam taką rozmowę, nie wiem kompletnie czego się spodziewać itd xd Jakieś porady dla nowicjusza? O co powinno się spytać i wiedzieć, żeby przygotował sobie pytania wcześniej gdy będę chciał ja się czegoś dowiedzieć
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nawet jeśli nie znasz odpowiedzi na pytanie to staraj się coś powiedzieć, mówiąc, że wydaje ci się że ...


@mrpk: @NickciN: pro tip - nigdy tego nie rób na rozmowach technicznych.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oskar-ba: zawodówka pewnie zawodówce nierówna ale u nas w mieście była taka, że wystarczyło 30% frekwencji i większość przedmiotów zaliczona więc dostanie się to formalność.
  • Odpowiedz
Robię grę multiplayer w js na canvas i mam problem z wydajnością. Mam jeden canvas na mapę, nad nim canvas, w którym jest wyświetlany tylko gracz i nad nim canvas do wyświetlania elementów mapy, które mają przysłaniać gracza. Mapa jest dużo większa od canvas gracza, który znajduje się na środku i po prostu wraz z ruchem gracza tj. 32px renderuję od nowa mapę co 2px, żeby płynnie wszystko się przesuwało. Problem jest
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magic96: nie celuję raczej, żeby gierka była dostępna dla szerszej publiczności, tylko na początku nauki miałem taki pomysł, że odtworzę margonem i wtedy wiadomo odbiłem się strasznie, więc robię sobie takie podejście co jakiś czas, żeby zobaczyć progres
  • Odpowiedz
@Leto9:
- Dokument wyjaśniający podstawy i podejście https://docs.google.com/document/d/1e9IVt5x_W8FW24R-7BaQh3xf3jShHfJGzMEjm0E1sWg
- Podręcznik Piotra Wicherskiego, który przybliża tematy testowania i QA: https://pwicherski.gitbook.io/testowanie-oprogramowania/
- Zestawienie wielu źródeł nauki testowania oprogramowania: http://browserspot.com/2017/12/08/gdzie-sie-uczyc-testowania-oprogramowania/
- 10 najlepszych narzędzi do testów API: http://testerzy.pl/narzedzia/10-najlepszych-narzedzi-do-testow-api
- 10 przydatnych narzędzi dla każdego
  • Odpowiedz
Halko ludzie spod #programista15k, mam pytanie dot. płatności PayU i ich restowego API. Dlaczego to nie działa? XD Wpisuję w konsoli dokładnie to samo (z użyciem curl-a) i dostaję normalną odpowiedź, a tutaj cały czas "Bad syntax". Może ktoś znajdzie błąd, pls xD

#naukaprogramowania #programowanie #java
daniel95 - Halko ludzie spod #programista15k, mam pytanie dot. płatności PayU i ich r...

źródło: comment_1595856416MfhKeLk0ZO1Bpj73bP0of5.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daniel95: to teraz to przerób jakoś mądrzej, jeszcze nie raz się przejedziesz na takim ręcznym lepieniu JSONów jak się od razu nie nauczysz dobrze. A biorąc pod uwagę, że robisz payU, czyli coś związanego z pieniędzmi i płatnościami, błędy mogą być kosztowne.
  • Odpowiedz
Sprawdzal ktos kursy od JetBrains Academy (hyperskill)?

Nie wiem czy to ja jestem jakis jebniety i cos zle klikam czy ich sciezka jest taka pokrecona, ale regularnie daje mi projekty wymagajace znajomosci zagadnien ktore pojawiaja sie dopiero po skonczeniu projektu

Na przyklad, mam projekt ktorego wykonanie wymaga znajomosci if/elif/else, koncze projekt i nagle w kolejnej lekcji wyskakuje wytlumaczenie if/elif/else

Potem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek_1984: no dziwnie to wszystko jest uporzadkowane
Crash Course pod tym wzgledem jest czytelniejszy, tzn najpierw tlumaczy wszystko a dopiero pozniej zadania, a tutaj cos wytlumacza, potem daja projekty, potem tlumacza

Ogolnie gdyby nie to ze troche Crash Course przerobilem to bym sie pewnie dawno wgurwil i to p--------l bo bym kompletnie nie wiedzial jak sie zaczepic niektorych zadan, teraz po skonczeniu 3 projektow nagle im sie przypomnialo ze nigdy
  • Odpowiedz