Wpis z mikrobloga

@MirkoDigger: Mają. Miałem być trzeci raz z rzędy, pierwszy raz jako AWS Hero ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najbardziej żal tego, że się ludzi nie spotka. Przez naszą społeczność (AWS ML Community) przewinęły się już trzy tysiące ludzi, wiele osób poznanych rok temu też miało być. Musimy wymyślić coś żeby była chociaż namiastka interakcji.
  • Odpowiedz
@MirkoDigger: przyszłość będzie taka, w sumie już teraz widać że wszystko idzie w clouda, jak na tacy widać tą "wojnę" o Internet, AWS, GCP, Azure, głównie te 3 ekosystemy, ja takim zwolennikiem chmury nie jestem, ale to już za daleko poszło, dzięki @tptak
  • Odpowiedz
czy za 100 lat te algorytmy szyfrowania co są teraz będzie się dało rozszyfrować w parę sekund


@WujekMalysz11: prawda, ale nigdy też nie wiem co się stanie z moimi dyskami twardymi w prywatnej serwerowni w ciągu 100 lat. W obu wariantach śmiało można uznać że dane ktoś mógł podejrzeć i jedyną nadzieją jest kryptografia a nie fizyczne bariery.

Ogólnie chmura jest znacznie bezpieczniejsza z prostej przyczyny - pracują tam specjaliści
  • Odpowiedz
ale jeżeli używamy decentralizacji, blockchaina


@WujekMalysz11: ? przeszkadza ci że ktoś może podejrzeć twoje dane a nie przeszkadza ci zdecentralizowany blockchain gdzie każdy widzi wszystko? Jak kryptografia to dla ciebie za mało żeby trzymać rzeczy w AWS to czemu nagle wystarcza żeby publikować dane w publicznej bazie danych jaką jest blockchain?
  • Odpowiedz