#naukaprogramowania
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 3

- 0
Siema, mam problem z Dapperem. Jak poprawnie rzutować dapperrow na obiekt aby uzyskać możliwość dostępu do właściwości?.
#naukaprogramowania #csharp
#naukaprogramowania #csharp
źródło: comment_1596376325g7GLMj7q6RUlSJEJMqgloX.jpg
Pobierz
grap32
- 0
@Goglez: tam wyżej zwraca mi typ {Dapper.SqlMapper.DapperRow} dlatego jest dynamic, obszedłem problem za pomocą linq i 'SingleOrDefault' a na końcu tworzę nowy obiekt typu Users i inicjuję go wartościami z tego obiektu typu dynamic. działa

Yahoo_
via Android- 3
@grap32 jeśli uczysz się programowania to zapomnij o dynamic. Dosłownie nigdy go nie używaj. NIGDY*. Albo zmień język na JavaScript. C# jest silnie typowany, więc tak należy się z nim obchodzić w 99,9% przypadków. Ja od ponad 9 lat pracuje na c# i widziałem może 2 sensowne przypadki użycia. Reszta to albo lenistwo, albo brak wiedzy.
Też macie czasem takie wrażenie, że jak zbyt dużo dajecie mocków w aplikacji to stajecie się coraz bardziej nieufni w stosunku do stabilności testów? Chodzi mi o takie testy, gdzie jest bardzo dużo używane mockito, a nie asercje normalne w Junit z tworzeniem obiektu. Okej, rozumiem, że czasem można zamockować, ale myślę że w niektórych momentach jest to nadużywane. Jakie Wy macie podejście do Mockito?
#java #naukaprogramowania
#java #naukaprogramowania
- 7
@WujekMalysz11: duża część testów jakie widziałem były na zasadzie:
1. Napisz w setUp że metoda getEmployeeDataServiceRepositoryProxyAdapterService przy wywołaniu zwróci 12
2. Zamockuj wszystkie beany
3. Wywołaj metode
4. W assert sprawdź czy zwróci 12
5. Profit, 100% pokrycie kodu
1. Napisz w setUp że metoda getEmployeeDataServiceRepositoryProxyAdapterService przy wywołaniu zwróci 12
2. Zamockuj wszystkie beany
3. Wywołaj metode
4. W assert sprawdź czy zwróci 12
5. Profit, 100% pokrycie kodu
IMO mocki mają zastosowanie, gdy chcemy przedstawić coś niezależnego od systemu np. klient HTTP albo piszemy jakąś bibliotekę, która używa kodu napisanego przez użytkownika, wtedy mocki mogą reprezentować taki kod.
@Saly: tutaj niezależny od systemu nie jest klient http, tylko serwer do którego uderzasz, osobiście uważam że takie punkty graniczne, jak np: http call, nie powinien być mockowany mockito, tylko stawiasz sobie dummy http server (wiremork), i zamiast,
when(restclient.post(anyBlabla()).thenReturn(body)robisz
Siema mam pytanie, mianowicie jeśli mam form z action:
i mam potem takie coś:
`
./components/notlogged/login.php?go=i mam potem takie coś:
`
`Co lepsze? Java czy C#? W necie naczytałem się naprawdę wiele narzekań na Javę i stwierdzeń, że C# to język, którym Java chciałaby być ale nim nie jest. Z drugiej strony czytałem również, że najwięcej ofert pracy jest właśnie w Javie.Wiem, że oba są do siebie bardzo podobne.
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #csharp
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #csharp
Java vs C#
- Java 41.6% (47)
- C# 58.4% (66)
.net core to w pełni wieloplatofrmowy język,
@blackphoenix: ok, ok
Należy wsiąść jeszcze pod uwagę dojrzałość produktu, przenośność kodu, ilość profesjonalnych rozwiązań. Dużą aplikację korporacyjną jesteś w stanie wdrożyć bez większych problemów na platformie Linux i Windows wykorzystując java/jboss/tomcat/jakaś baza. Spróbuj zrobić to samo z dużym rozwiązaniem
@Edelner: c# bo w nim nie ma tyle ludzi po bootcampach
- 1
Który framework PHP z tych dwóch poniższych jest łatwiejszy do nauki dla początkującego backend developera, który zna już podstawy PHP?
Laravel czy Symfony?
Tylko pamiętajcie, że pytam się o łatwość nauki dla świeżaka, który jeszcze nigdy nie uczył się frameworka do PHP, a nie o to który framework jest lepszy, więcej pracy w Polsce itd.
Laravel czy Symfony?
Tylko pamiętajcie, że pytam się o łatwość nauki dla świeżaka, który jeszcze nigdy nie uczył się frameworka do PHP, a nie o to który framework jest lepszy, więcej pracy w Polsce itd.
źródło: comment_15962896440rmfvydwGvjhiCMx2lh5zB.jpg
PobierzKtóry framework jest łatwiejszy do nauki?
- Laravel 44.9% (35)
- Symfony 55.1% (43)
@maciorqa: imo symfony, przy okazji nauczysz się dobrych wzorców projektowych
- 5
dla siebie rób w symfony, dla klienta w laravelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
Do czego służy dekorator property - Python od podstaw #15

W tym odcinku czym jest i do czego służy dekorator property
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 18
@Scaab: najs bajt man
#naukaprogramowania #humorinformatykow
Zapewne znacie ten obrazek:
" Kurde musi być prostsza metoda by to zrobić:
int czy_parzyste(int a)
{
if (a == 0 ) return 0;
Zapewne znacie ten obrazek:
" Kurde musi być prostsza metoda by to zrobić:
int czy_parzyste(int a)
{
if (a == 0 ) return 0;
źródło: comment_15962068475AYooQxfdnzhuS4FfyIVcS.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 8
@wytrzzeszcz byłbyś zainteresowany pracą? oczywiście młody dynamiczny zespół, owocowe wtorki, pensja z 2 z przodu, odezwij się ( ͡º ͜ʖ͡º)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
✅Opowieść przez życie napisana kiedy to postanowiłem opuścić kraj i wejść do branży IT w Norwegii.
Opowiem Ci czemu obrałem kierunek Norwegii oraz jak to się zaczęło. Zapraszam Cię do wywiadu, który przeprowadzam sam ze sobą
https://bykowski.pl/rzucilem-prace-konsultanta-wykladowcy-i-przeprowadzilem-sie-do-norwegii/
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring
Opowiem Ci czemu obrałem kierunek Norwegii oraz jak to się zaczęło. Zapraszam Cię do wywiadu, który przeprowadzam sam ze sobą
https://bykowski.pl/rzucilem-prace-konsultanta-wykladowcy-i-przeprowadzilem-sie-do-norwegii/
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring
źródło: comment_1596205435S6S6D74kIHsaTdUKi6Rl3M.jpg
Pobierz
konto usunięte via iOS
- 2
@SoftBull: Strasznie rakowe zdjecie :(
@SoftBull: też chce wyjechać do Norwegii jako programista
- 2
Wyszukiwanie czegokolwiek na facebooku to rak. Znaleźć cokolwiek na messengerze, czy grupie jest ultra ciężko, bo raz, że jedynym kryterium wyszukiwania jest słowo kluczowe, a dwa, że strona zaczyna strasznie mulić przy przewijaniu.
Czym to jest spowodowane? Ograniczeniami sprzętowymi, czy słabą jakością kodu? Przecież google jakoś sobie radzi z przeszukiwaniem masy ilości danych udostępniając znacznie więcej filtrów.
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k
Czym to jest spowodowane? Ograniczeniami sprzętowymi, czy słabą jakością kodu? Przecież google jakoś sobie radzi z przeszukiwaniem masy ilości danych udostępniając znacznie więcej filtrów.
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
@becvvv: Google zarabia pieniądze z wyszukiwania i tego, że ma to działać szybko, Facebook zarabia na tym, że ludzie spędzają u nich dużo czasu i są śledzeni na każdy możliwy sposób w ramach strony.
To jest główny powód. Facebookowi nie zależy na tym, żebyś tam szukał jakichś starych rzeczy, tylko na tym, żebyś dodawał nowe zdjęcia z wakacji, dlatego wyszukiwarka to nie jest ich główna troska
To jest główny powód. Facebookowi nie zależy na tym, żebyś tam szukał jakichś starych rzeczy, tylko na tym, żebyś dodawał nowe zdjęcia z wakacji, dlatego wyszukiwarka to nie jest ich główna troska
Wiecie jakie są różnice między DSL(językami dziedzinowymi) a DSML(językami modelowania dziedzinowego)? Ja jeszcze niedawno nie miałem pojęcia, dlatego sprawdziłem co i jak, a teraz przybywam z nowym artykułem -> DSL vs DSML: czym są języki dziedzinowe i języki modelowania dziedzinowego?
Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z tymi tematami, to zachęcam do podzielenia się tu lub w komentarzach pod postem. :)
Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z tymi tematami, to zachęcam do podzielenia się tu lub w komentarzach pod postem. :)
Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
źródło: comment_15961960780VlU1Ip44ZybamW3uf1Omd.jpg
Pobierz- 1
@Hauleth: Spotkałem się już z takim podejściem o jakim piszesz, tzn. że bycie DSLem zależy od kontekstu, jednak osobiście skłaniałbym się do nazywania w ten sposób tylko tych języków, których jedyny kontekst to jakaś konkretna dziedzina. Jeżeli zastosowania danego języka poszerzają się, to przestaje on być DSLem.
- 1
@Saly: Masz rację, określanie poszczególnych technologii jako DSLe i debatowanie nad tym wprowadza sporo zamieszania, ale rzeczywistość jest taka, że DSL i DSML to pojęcia które można spotkać w rozmaitych miejscach w odniesieniach do różnych języków.
Dlatego, opierając się na różnych źródłach (linkowanych w artykule), postarałem się zebrać najważniejsze informacje na ten temat, by ktoś, kto pierwszy raz spotyka się z takim okresleniem, rozumiał mniej więcej o co chodzi. Nie
Dlatego, opierając się na różnych źródłach (linkowanych w artykule), postarałem się zebrać najważniejsze informacje na ten temat, by ktoś, kto pierwszy raz spotyka się z takim okresleniem, rozumiał mniej więcej o co chodzi. Nie
Mirki pracujące jako testerzy automatyzujący, niedługo przesiadam się z projektu gdzie piszę automaty w pythonie na inny, pisany w javie.
Tylko że nie znam Javy xD
Polecicie jakiś kurs Javy, który fajnie jakby jeszcze był skierowany (albo chociaż zachaczał) pod automatyzację testów?
Na razie zacząłem na Udemy kurs "Java od podstaw do eksperta" który pewnie kiedyś wpadł przy zbieraniu darmowych kursów, a mam i książkę "Java Podstawy" Horstmanna, tylko nie wiem czy
Tylko że nie znam Javy xD
Polecicie jakiś kurs Javy, który fajnie jakby jeszcze był skierowany (albo chociaż zachaczał) pod automatyzację testów?
Na razie zacząłem na Udemy kurs "Java od podstaw do eksperta" który pewnie kiedyś wpadł przy zbieraniu darmowych kursów, a mam i książkę "Java Podstawy" Horstmanna, tylko nie wiem czy
- 6
@CytrynowySorbet: zaczynać automatyzacje w projekcie i wybrać do tego jave. Nie można być poważnym. Tego typu języki mają sens tylko w przypadku kiedy framework testowy ma już kilka lat i nikt tego nigdy nie przepisze na coś innego. A pchanie się w obecnych czasach w Java + Selenium to już w ogóle smutna_zaba.png
- 4
@krzysiek944: kto co lubi: cypress.io, Puppeteer, Playwright, TestCafe. W ostateczności jak potrzebujemy wsparcie drivera pod IE to Selenium + JS albo Python.
- 1
21 Snippetów w Visual Studio, Dzięki Którym Zwiększysz Swoją Produktywność.
✅ W tym tygodniu na blogu pojawił się krótki artykuł o najpopularniejszych snippetach w visual studio.
✅ Szczegóły tutaj: https://www.modestprogrammer.pl/21-snippetow-w-visual-studio-dzieki-ktorym-zwiekszysz-swoja-produktywnosc
#programista15k #programowanie #programista #visualstudio #dotnet #csharp #nauka #naukaprogramowania
✅ W tym tygodniu na blogu pojawił się krótki artykuł o najpopularniejszych snippetach w visual studio.
✅ Szczegóły tutaj: https://www.modestprogrammer.pl/21-snippetow-w-visual-studio-dzieki-ktorym-zwiekszysz-swoja-produktywnosc
#programista15k #programowanie #programista #visualstudio #dotnet #csharp #nauka #naukaprogramowania
konto usunięte via Android
- 1
Jadę sobie w pociągu i w sumie przydałaby mi się jakaś lektura. Ma ktoś może do podlinkowania jakieś ciekawą pozycję na temat programowania obiektowego w pythonie albo może jakiś średnio-zawansowanych pojęć w tym języku?
#python #naukaprogramowania
#python #naukaprogramowania
#naukaprogramowania #javascript
Mirki mam problem. Siedzę od dwóch godzin i nie mogę załapać czemu mi nie działa funkcja deleteTask()
czy mógłby ktoś z Was rzucić okiem i powiedzieć gdzie robię błąd?
Najlepsze jest to, że jeszcze jakiś czas temu mi to działało, ale chciałem dodać funkcję, która pozwoli mi wywoałć $addTask() po wciśnięciu entera, i wtedy się posypało, i od tamtego czasu nie działa ani jedno ani drugie...
JS:
Mirki mam problem. Siedzę od dwóch godzin i nie mogę załapać czemu mi nie działa funkcja deleteTask()
czy mógłby ktoś z Was rzucić okiem i powiedzieć gdzie robię błąd?
Najlepsze jest to, że jeszcze jakiś czas temu mi to działało, ale chciałem dodać funkcję, która pozwoli mi wywoałć $addTask() po wciśnięciu entera, i wtedy się posypało, i od tamtego czasu nie działa ani jedno ani drugie...
JS:
@kaktusowyAloes: jeśli nie chodzi tutaj o to ze kod jest wykomentowany, to zgaduje ze skrypt uruchamia się przed kompletnym załadowaniem się strony.
- 1
dziękuję wam wszystkim :D udało się
- 7
Jestę liderę. Zapraszam jutro (piątek 21.07.2020) o 10:00.
Sesja z liderami sceny Deep Racer w Polsce. O tym czym jest Deep Racer - czy to zabawka czy jednak pełnoprawny samochód? Na czym polegają wyścigi Deep Racer-a? Czym jest RL (Reinforment Learning)? Jak rozpocząć swoją przygodę z AI w sposób ciekawy i pasjonujący? Czy można jeździć bez samochodu i prawka? Jak rozpoczęła się ich przygoda z DR? Przyjdź, zadaj pytania, posłuchaj i zainspiruj
źródło: comment_15960994450zl6qwZNL4kVz84DxIcCI0.jpg
Pobierz- 1
Siema mirki!
Dodaje ten post bo chyba popadam w paranoję. Trochę o mnie: skończyłem MIESI na SGH równocześnie zacząłem infę i jestem na 3 semie na PW(inż), pracuje jako analityk w korpo(nie IT). Szukałem pracy w trakcie pandemii na wakację i trochę ponad. Wszystkie typowo finansowo-sghowo-biznesowe staże/praktyki wyschły i było bardzo mało ofert, ale dostałem 3 oferty, wybrałem jedną, jestem zadowolony.
Natomiast jak szukałem pracy, to ofert praktyk/staży IT było z 5 razy więcej
Dodaje ten post bo chyba popadam w paranoję. Trochę o mnie: skończyłem MIESI na SGH równocześnie zacząłem infę i jestem na 3 semie na PW(inż), pracuje jako analityk w korpo(nie IT). Szukałem pracy w trakcie pandemii na wakację i trochę ponad. Wszystkie typowo finansowo-sghowo-biznesowe staże/praktyki wyschły i było bardzo mało ofert, ale dostałem 3 oferty, wybrałem jedną, jestem zadowolony.
Natomiast jak szukałem pracy, to ofert praktyk/staży IT było z 5 razy więcej
- 0
@uuih:
Ty sobie nie wyobrażasz, jaki to rzadki talent.
Pod warunkiem, że jest połączony z ambicjami i pracowitością.
dostałem pracę ze względu na zdolność logicznego myślenia
Ty sobie nie wyobrażasz, jaki to rzadki talent.
Pod warunkiem, że jest połączony z ambicjami i pracowitością.
@uuih: ludzie gnwo potrafią i płacz że trzeba znać 5 stron dokumentacji na start... No i jeszcze kwestia że wiele firm olewa CV z bootcamperami bo przez lata już wyszło że szkoda czasu na takie kwiatki.
- 8
W tym roku konferencja AWS re:invent będzie za darmo i online. Będzie trwała trzy tygodnie: od 30 listopada do 18 grudnia.
https://reinvent.awsevents.com/
#aws #reinvent #konferencja #programowanie #naukaprogramowania
https://reinvent.awsevents.com/
#aws #reinvent #konferencja #programowanie #naukaprogramowania
źródło: comment_1596051140MsWwkf7LE5Tvjh8wixhFAm.jpg
Pobierzale jeżeli używamy decentralizacji, blockchaina
@WujekMalysz11: ? przeszkadza ci że ktoś może podejrzeć twoje dane a nie przeszkadza ci zdecentralizowany blockchain gdzie każdy widzi wszystko? Jak kryptografia to dla ciebie za mało żeby trzymać rzeczy w AWS to czemu nagle wystarcza żeby publikować dane w publicznej bazie danych jaką jest blockchain?
@vasco_da_gama: odpowiem później jak coś bo teraz nie dam rady się rozpisać ale jestem na tel























