Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz przeprowadzałem rozmowy rekrutacyjne na stanowisko junior developera i jestem zszokowany postawą kandydatów. Połowa przyszła na rozmowę w krótkich spodniach, brudnych śmierdzących ciuchach i nieuczesanych włosach. Ale to jeszcze można przeboleć. Większość nie potrafiła nawet powiedzieć jak działa garbage collector, co to jest kontawariancja i kowariancja a nawet nie potrafili napisać quicksorta na kartce w pseudokodzie.

A najlepsza część to oczekiwania finansowe XD Każdy jeden chciał zarabiać co najmniej 5k (na rękę !), trzech chciało 8k a jeden 9k xDD
Gdzie ja jako senior developer zarabiam 10k do łapy po 5 latach doświadczenia w tej firmie.
Trochę mi żal tych ludzi bo myślą że złapali boga za nogi i im się należy od razu pensja seniora. A reprezentują sobą zupełne dno. Ja jak zaczynałem swoją karierę to chwytałem się nawet darmowych praktyk żeby zdobyć trochę doświadczenia. A teraz widzę że młode pokolenie staje się coraz bardziej roszczeniowe, a nie potrafią zrobić nic dobrze.

#programista15k #pracait #programowanie #naukaprogramowania #bekazpodludzi
  • 9
@Scaab: może i bait, ale pracując w korpo IT i słysząc komentarze po rozmowach rekrutacyjnych na programistę juniora to niestety często jest prawda. Większość przychodzi takich tuż po studiach, albo w trakcie i myślą, że dostaną od razu z 7k na rękę xD
Scaab 2 dni temu+1

Dzisiaj pierwszy raz przeprowadzałem rozmowy rekrutacyjne na stanowisko junior developera i jestem zszokowany postawą kandydatów. Połowa przyszła na rozmowę w krótkich spodniach, brudnych śmierdzących ciuchach i nieuczesanych włosach. Ale to jeszcze można przeboleć. Większość nie potrafiła nawet powiedzieć jak działa garbage collector, co to jest kontawariancja i kowariancja a nawet nie potrafili napisać quicksorta na kartce w pseudokodzie.


@Scaab: Wiem, że bait ale w sumie jak byłem