mam objekt jabłko i jak mój wąż w gierce je zje to chciałbym, żeby znikło i ono się gdzie indziej.
czy mogę je jakoś od nowa zainicjować bez usuwania obiektu i tworzenia takiego samego?
tak po prostu użyć "konstruktora" dla tego obiektu.

#python #naukaprogramowania

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakuzii: Myśląc obiektowo to koordynaty nie przynależą do obiektu Jabłko. Powinieneś mieć obiekt Plansza, który przechowuje zbiór obiektów i dla każdego obiektu informację o jego położeniu oraz metody umożliwiającą ich dodawanie (w losowych miejscach) i usuwanie.

Nie próbuj recyklingować obiektów. Jak dodajesz nowe jabłko na planszę, to jest to nowe jabłko. Nowy obiekt. A jak wąż je zje, to usuwasz je z planszy.

Metoda __new__ to konstruktor, __init__ działa na
  • Odpowiedz
@n0c0Mpr3h3nD: choć jak to byś chciał koniecznie chainem zrobić to się da

var books = [
{ 'title': 'barney', 'author': 1 },
{ 'title': 'fred', 'author': 2 },
{ 'title': 'pebbles', 'author':
  • Odpowiedz
@Leto9: w tym przypadku, to chyba opcja 2 bedzie lepsza. 1 mógłbyś użyć na przykład, jeśli konstuktor byłby dwuargumentowy i drugi argument byłby typu K, wtedy dajesz Foo(T, K), bo T to masz z deklaracji template (przynajmniej ja to tak rozumiem)
  • Odpowiedz
Witam, stoje przed ciężkim wyborem. Mianowicie którą uczelnie wybrać jeśli chodzi o #informatyka
Na pewno chcę iść na zaoczne, szkoda mi trochę czasu na dzienne, a wolę uczyć się 5 dni w tygodniu + studia weekendowo.
Na politechnikę nie mam nawet co iść, trochę chu**wo poszła maturka więc zostanę przy tych dwóch uczelniach. Znacie może kogoś kto tam studiował infę? Z góry dzięki wielkie za odpowiedzi
#programowanie #

Którą uczelnie wybrać

  • Uniwesytet Ekonomiczny w Katowicach 65.4% (17)
  • WSB Chorzów 34.6% (9)

Oddanych głosów: 26

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radek1122012:
- Usuń bazę danych "site.db" i utwórz skrypt (sql lub python) który by tworzył owe przykładowe dane
- IMO powinna być możliwość dynamicznego tworzenia kategorii
- Zabawa z obrazkami (IMO) powinna być robiona przy pomocy jakieś celery, lub czegoś podobnego
  • Odpowiedz
mam #bazydanych czujnikow zlokalizowanych w roznych miejscach na swiecie. kazdy czujnik robi pomiary i ma w odpowiedniej kolumnie przypisana wysokosc i szerokosc geograficzna. wszystko jest w csv zajmuje bardzo duzo i pytanie teraz jak zrobic aby odfiltrowac tylko te czujniki ktore sa w obszarze polski. jest takas biblioteka do tego czy cos moze w #python ? #naukaprogramowania
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@rosso_corsa tak pi razy drzwi to wystarczy wyznaczyć skrajne szerokości i długości polski a później puścić grep'a na tym pliku z odpowiednim wyrażeniem.

Ale widomo że Polska idealnym prostokątem nie jest, więc z tych co zostaną (ale też nie wszystkich, tylko granicznych) dopiero później odfiltorwac precyzyjniej (np geocodem) te które uderzyły gdzieś w skrawek Ukrainy czy Czech.
  • Odpowiedz
@rosso_corsa

Do myssql to pewnie masz w opcjach samej bazy wczytywanie csv. Ja do takich operacji używam zazwyczaj Pandas.
Importuje create engine z sqlalchemy. Wczytuję plik do pandas jako dataframe i po obróbce df.to_sql()
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki, od jakiegoś czasu się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że moja praca (magazynier) jest bez większych perspektyw, dlatego poczytałem trochę gdzie szukają pracowników do jakiegoś przyszłościowego zawodu i wyszło na to że programistyka to jest strzał w 10! Z tego, co się dowiedziałem, w Polsce brakuje 50 tysięcy programistów i dodatkowo dobrze płacą. Nie ukrywam, że chcę się przebranżowić również ze względu na słabe zarobki. Tak więc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@labla: pomiędzy punktami 1 i 2 czasami zdarza się, że trener pokazuje jak napisać taki kalkulator, zaczyna w kodzie n-----------o rzeczami, których jeszcze nie rozumiesz i komentuje to "tego się jeszcze nauczymy później"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JI_Gorki: a masz jakiekolwiek inne doświadczenie z serwerami? Nie da się dobrze wejść w cloud nie mając innych podstaw o działaniu serwerów i sieci i aplikacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@n0c0Mpr3h3nD: ale to co napisałeś nie ma większego sensu, każda chmura nadaje się na własny użytek, do pracy i do ML. Różnią się najczęściej drobnostkami i szczegółami, a firmy wybierają to w czym im wygodniej uruchomić cały ekosystem IT
  • Odpowiedz
Helloł tagi #programowanie #programista15k #naukaprogramowania #bazydanych #docker

Próbuje połączyć się z bazką sqlową wpisując w server adres Gateway z dockera oraz port 1433. W odpowiedzi uzyskuje błąd :

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snowdr0p: dobra, jak miałem w connection stringu docker.host.internal to się nie łączyło, ale teraz spróbowałem bezpośrednio w ssms przez host internal i się połączyło i potem już mi poszło z connection stringa, dzięki <3
  • Odpowiedz
@FairPlay: od niedawna sledze tag i to samo. Ale i tak najlepsze sa odpowiedzi ekspertow czego i jak sie uczyc, 90% poleca jakies kursy js/pythona na udemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jaką dostępną do zamówienia w polszy / do polszy książkę o C# byście polecali?
Znam już podstawy podstaw - pętle, arraye, exception handling, podstawy IO.
Koniecznie papierowa - o wiele łatwiej mi się zmotywować do czytania takiej, bo po prostu szybciej się uczę z książek "materialnych". Z ekranu kompa, a nawet Kindla zapamiętuję o wiele mniej niż czytając kartka po kartce.
Język najlepiej angielski, choć może być i po polsku.
A no i żeby się zmieścić
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@devamp: Wybierz sobie framework, który cię interesuje. WPF dektop, ASP.net Web czy xamarin mobile. Bez znaczenia od którego zaczniesz, wybierz to co cię bardziej interesuje. Ucz się z poradników i tutoriali na blogach lub YouTube. Postępuje najpierw krok po kroku, żeby zrobić tak jak autor, a potem rób różne modyfikacje w widoku lub logice. Jak chcesz jakiś efekt dodać, a nie wiesz jak się do tego zabrać - Google. Z
  • Odpowiedz
@grap32: Jak chcesz wziąć Id, żeby później znaleźć usera to możesz wstrzyknąć do kontrolera UserManager i użyć
var user = await userManager.GetUserAsync(this.User);
  • Odpowiedz