Mirki nie mogę sobie poradzić z dostępem do folderu XD
Mam swoją apkę w której potrzebuje kilka rzeczy zapisać do folderu PersonData, umieściłem go w folderze "res" (jeśli to błąd to mnie poprawcie).
Nie bawiąc się nawet w ścieżki względne, nie mogę się dobrać do folderu (wykorzystując ścieżkę bezwzględną skopiowaną z android studio), co jest nie tak, że za każdym razem dostaje fałsz od directory.exists() który przecież fizycznie istnieje?

#programowanie
Nullek - Mirki nie mogę sobie poradzić z dostępem do folderu XD
Mam swoją apkę w któ...

źródło: comment_1597008091xmScZzQP3wtsfT7N9wMJhv.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema.
W czym warto napisać rest api do serwisu? Ma to być rest dla aplikacji mobilnej +wersji przeglądarkowej do portfolio juniora. Język i technologia w sumie nie ma znaczenia, chciałbym się nauczyć czegoś nowego.
Co jest teraz szerzej wykorzystywane?
#naukaprogramowania #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jestem front-end developerem i chcę się zabrać za naukę backendu. Mam też w planach zrobienie aplikacji.
Myślałem nad Node.js lub PHP. Zacząłem już trochę się uczyć Laravela, bo tej aplikacji lepiej by pasował PHP, ale teraz myślę, że Node.js wydaje się bardziej przyszłościowy i może go właśnie wybrać.
No i plus, że jest to nadal Javascript.

Uczyć się i robić aplikację full-stack w Node czy PHP?
#programowanie #naukaprogramowania
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano mirasy.
Jest jakiś sposób, by szybko skonfigurować php na hoście z linuxem by działał z serwerem aplikacyjnym apache/nginx? Wiem, że mogę sobie stworzyć plik konfiguracyjny docker-compose z php fpm i konterem z serwerem aplikacyjnym, ale troszkę dużo zachodu z tym
#php #webdev #naukaprogramowania #backend
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napisałem sobie program, który wchodzi na otodom co kilka sekund i pobiera informacje o mieszkaniach na sprzedaż w #poznan. Gdy wykryje jakąś zmianę ogłoszenia (cena, nazwa, powierzchnia itd.), albo zostanie dodane nowe, to zostaję o tym powiadomiony mailowo.

Czy gdybym zrobił to w formie publicznie dostępnego dodatku do przeglądarki w taki sposób, że przy liście ogłoszeń byłaby informacja o tym jak wyglądały ceny tego ogłoszenia, to czy jest to
becvvv - Napisałem sobie program, który wchodzi na otodom co kilka sekund i pobiera i...

źródło: comment_1596996623EkdVG6RyDgvyieMIEIvXHZ.gif

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Django zrobiłem stronkę-tabelę. Rekordow jest dużo to od razu w views.py dziedziczyłem z ListView i ustawiłem paginate_by=50. Chciałbym zrobić możliwość przeszukiwania tej tabeli - jakkolwiek zrobiłem to częściowo, to nie łapie rekordów z dalszych stron. Czy ktoś robił coś podobnego i powie jak należy napisać taki kod?

#django #programowanie #programista15k #naukaprogramowania #python
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@farmaceut: Jeżeli zrobiłeś paginację to nie masz dostępnych wszystkich rekordów, tylko rekordy z danej strony. Aby to działało tak jak chcesz, musisz wysłać zapytanie na backend, przekazać w nim parametry wyszukiwania i przeładować tabelę.
  • Odpowiedz
mam problem z zainstalowaniem biblioteki w rstudio. jak probuje z pliku zip to mam to i pozniej jest tak jakby nie byla zainstalowana

install.packages("C:/Users/Ros/Desktop/luftdaten-master.zip", repos = NULL, type = "win.binary")
Installing package into ‘C:/Users/Ros/Documents/R/win-library/3.6’
(as ‘lib’ is unspecified)

a
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n0c0Mpr3h3nD: czekaj czekaj, w tych csvpermonth jeszcze pare dni temu były pojednyncze pliki w ktorych bylo moze 10% danych a teraz widze ze jest ogarniete wszystko z robciem na modele czujników. o kurde jak to jest juz tak jak trzeba to polowa sukcesu. zaraz posprawdzam sobie
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuje pomocy, stawiam sobie mały serwer domowy i jak chcesz stworzyć w dockerze container z nextclaud który ma domyślny port 443 (już coś mam na tym porcie) to jak zmieniam port na inny container wstaje ale strona nie działa i nie mogę nic z tym zrobić :/ Sprawdziłem już trochę poradników i nic mi nie działa, po prostu nie mogę wejść na stronę containera pod danym portem :/ Pomoże ktoś dla
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@The_Rainman:
a) Do Nexclouda odpalonego jako kontener bedziesz potrzebowal reverse proxy. W ogole warto je miec, bo moze bedziesz jeszcze potrzebowal hostowac inne serwisy uslugi po 443 i wtedy nie da rady inaczej. Jesli mnie pamiec nie myli, to goscie od Mextcloud wspieraja NGINX i Traefik.
b) Idz na forum Nextcloud i tam szukaj pomocy: https://help.nextcloud.com/
Tu Ci nikt nie pomoze.

Pamietam, ze dla zachowania TLS i w polaczeniu z reverse proxy Nextcloud
  • Odpowiedz
#python #rpaframework #naukaprogramowania #robotframework #testowanieoprogramowania #testowanie

Hej Mirki i Mirabelki, mam problem z wysłaniem maila z załącznikiem(plik xlsx) za pomocą RPA Frameworka (https://rpaframework.org/libraries/email_imapsmtp/index.html). Jeżeli nie dodam załącznika wszystko działa tak jak należy. Jeżeli dodam załącznik np. plik txt - też działa. Jak załączę plik xlsx, mail się nie wysyła i otrzymuję taki error: AttributeError: 'NoneType' object has no attribute
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauważyliście że pensje programistów zaczęły spadać? Jeszcze kilka lat temu stawki typu 140/h nikogo nie dziwiły a teraz jak powiem tyle na rozmowie to od razu wielkie oczy i zachłyśnięcie jakby rekruterka cumshota przyjęła. Dodatkową robotę robi inflacja która jeszcze bardziej realnie obniża te i tak małe zarobki. Te 15k nawet na rękę to nie są duże pieniądze. Wystarczy na spokojne życie ale bez szałów i luksusów typu nowy samochód. Takie pieniądze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: bait ale spadły kwoty i to mocno. Mnie się wydaje, że Januszem pozwalniały na covida a teraz obudzili się z ręką w nocniku. Janusz zawsze będzie Januszem.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: weź chłopie wytrzeźwiej najpierw bo z każdą wiadomością coraz gorzej Ci idzie przekazywanie myśli :P

przycisk do nowej listy najpierw JSem otwiera w DOMie input na nazwę listy i pewnie na tym inpucie jest założony listener na event onchange, który wysyła request na endpoint, który w środku tworzy nową listę i od razu dodaje do niej znalezisko

to co napisałem to tylko hipoteza bo nie chce mi się grzebać
  • Odpowiedz
Sorry, że tak wpis po wpisie, ale mam też takie przemyślenia, więc przeklejam mój post z pewnego forum, bo tam nikt mi nie odpowiedział xd

Uczę się pythona jakiś czas. Zacząłem od książki Python dla każdego, do tego jeszcze jakiś kurs z udemy i zacząłem pisać samemu tj. co mi tam do głowy przyszło, bo przepisując kod z książki, czy kursu, niewiele zostawało mi głowie. I tak pisałem różne programiki z pomocą
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thiocomaster: propsy na django + vue.js - na tym etapie za szybko próbujesz napisać coś "dobrze". Zrób tak, żeby działało. A później spróbuj je przerobić i zobacz na jakie problemy natrafisz. Nauczysz się więcej niż z książek.

Ale, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie - jeżeli koniecznie chcesz zacząć od dobrych praktyk to:
1) https://www.amazon.co.uk/dp/1491958707?tag=hackr-21 - TDD with Python
2) https://www.oreilly.com/library/view/django-design-patterns/9781783986644/ - trochę stara, are w miarę aktualne wzorce dla Django
3) https://www.amazon.co.uk/Django-Example-powerful-reliable-applications/dp/1838981950/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=django&qid=1596789791&s=books&sr=1-3 - tą
  • Odpowiedz
Czytam ciągle, żeby nie robić banalnych projektów do CV co raczej mnie nie dziwi, ale ostatnio zacząłem robić grę mmo tj. klon margonem w js na canvas i realnie patrząc na moje umiejętności, to zrobienie tego zajmie mi z pół roku. De facto ja uczę się pythona i na stanowisko z nim związane chciałbym aplikować, a js jakoś tak na potrzeby tworzenia frontu przyswoiłem. Nie chcę też pisać czegoś co jest kompletnie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buntuubuntu: hmm, tylko, że ja mam jeszcze serwer node i na nim liczę pozycje graczy, czat itd. a przesyłam to za pomocą socket.io i myślałem, żeby strzelam co 5 sekund zapisywać stan gracza do bazy w Django
  • Odpowiedz
Mam do was pytanie - korci mnie, żeby zacząć uczyć się jakiegoś języka programowania. Nie mam ambicji, by zostać #programista15k, mam dobrą pracę i nie tyram w januszex. Jestem po studiach matematycznych, nie wiem, w jaki język uderzyć. W przyszłości być może coś będę chciał dalej w tym kierunku podziałać, lub otworzyć DG i zajmować się tym oraz obecną pracą. Teraz pytanie - jaki język? Python, C#, Java? Uczyć
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy próbuje napisać mikroblog od zera z node.js i express jako backend, bazą danych Mongo i react we frontendzie, chciałbym dodać możliwość zamieszczania obrazków oraz ustawienia sobie avatara, jednak kompletnie nei wiem jak zabrać się za przechowywanie obrazków na serwerze. Powinienem użyć do tego modułu FileSystem? Będzie to działać na heroku? ewentualnie wiem że w firebase można przechowywać pliki ale nie wiem czy ma sens łączyć firebase z mongo. Mógłby mi ktoś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patrolez: eh szkoda ze pracuje w losowe dni w godzinach popoludniowych i nawet jakby mnie wzieli to bym nie mogl w tym uczestniczyc. Ale wyslalem tak z czapy CV dla samej ciekawosci czy zadzwonia xD
  • Odpowiedz