Mamy aplikację zbudowaną z mikroserwisów, gdzie 1 mikroserwis odpowiada za 80% obciążenia serwera. Decydujemy się na zakup kolejnego serwera (skalowanie horyzontalne). Jakie powody stoją, by wrzucić tylko i wyłącznie ten 1 mikroserwis na osobny serwer (przez co request może pójść do 1 z 2), zamiast wrzucić na drugi serwis wszystkie mikroserwisy i skalować również je? W jakich okolicznościach warto skalować 1 mikroserwer dla 1 serwera, zamiast wrzucać wszystkie mikroserwisy na wszystkie serwery?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skoro serwis od reklamacji nie ma szczególnie dużo ruchu, to nie będzie obciążony, a samo jego istnienie chyba nie zjada szczególnie dużo ruchu.


@Jurix: to trochę wyidealizowane założenie. Zobacz co pisze @Saly

Jak zrobisz skalowanie wertykalne, to prawdopodobnie obie instancje będą miały to samo w cache, przez co
  • Odpowiedz
Na rozmowach kwalifikacyjnych do pracy z #javascript często pojawia się pytanie jak powiększyć pierwszą literę tekstu. W sieci znajdziecie rady jak to zrobić.

Ale to nie są poprawne odpowiedzi. Ponieważ powiększenie pierwszej litery to aspekt prezentacji. Dlatego należy to robić z użyciem CSS

#naukaprogramowania #programujzwykopem #programowanie
tomaszs - Na rozmowach kwalifikacyjnych do pracy z #Javascript często pojawia się pyt...

źródło: comment_1604224538aCVQmRtjMxTrK1r7EKqNtk.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heloł #programowanie

Czy jakiś spec od #python może mi pomóc? W jednej z moich funckji pomnożyłem troche dziko wielomiany i mam taki output: [[0, 35], [1, 50], [2, 10], [1, 28], [2, 40], [3, 8], [2, 17.5], [3, 25.0], [4, 5.0]], gdzie pierwszy element to stopień wielomianu, a drugi to zmienna która stoi przy tej potędze x. I potrzebuje dodać te zmienne, które mają taki sam współczynnik, a
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Umiem już podstawy c#, ale brakuje mi jakiegoś źródła nauki, które wskaże dalszą drogę, ale też pozwoli utrwalić, to czego już się nauczyłem. Kursy na Udemy wydają się bardzo pobieżnie traktować różne zagadnienia i są dość krótkie. Szukam czegoś bardziej kompletnego. Może jakaś kursy z innej strony? Może jakieś projekty, na których będę się uczyć?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #informatyka #csharp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Edelner sam sobie wymyśl program najlepiej taki który Ci się przyda, taki co zawsze chciałeś żeby taki istniał a nigdy nie istniał, jakis mocno customowy. Jak masz "dar" to w trakcie nauki same powinny Ci przychodzić do głowy pomysły - "ej zajebiste, dzięki temu mogę sobie zrobić to i to". Jak Ci nie przychodzą to znaczy że się nie uczysz tylko że przerabiasz kursy.
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #cpp
domyślam sie że ten kod to rak. ale przy refaktoryzacji kodu wywaliło mi błąd z którym od 5 godzin sie męcze
https://pastebin.com/RJWRet2E
cały czas problemem jest dodanie do polimorficznego wskaźnika typu kształt, obiektu typu prostokąt.
koło, trójkąt działają super, i w poprzedniej wersji prostokąt też działał, ale teraz VS mi sypie błędami pokroju:
expected type identyfier, syntax error: identifier 'Rectangle'
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Witam.
Chciałbym się zapytać was o wasze zdanie, który język programowania będzie miał największe zapotrzebowanie.
Python, JS, JAVA, czy może jakiś inny?
Osobiście zacząłem się uczyć programowania, chciałem na początku spróbować po trochu każdego, i no niestety chyba każdy mi pasuję z których się uczyłem.
Więc chciałbym poznać jak to wygląda sytuacja z zapotrzebowaniem, i jak ona się będzie zmieniać.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #gielda #kryptowaluty #programista15k #naukaprogramowania

https://www.tradingview.com/chart/?symbol=KRAKEN%3AETHUSDT

czy jest ktoś w stanie napisać skrypt oparty o tradingview, który by wyliczył dla poszczególnego crypto - po przecięciu 2 linii ema - statystycznie występują największe wachania ceny w górę lub w dół... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

np. 50/10 czy 1/ 167, 25/100
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@newnormal sądzę że większość programistów jest w stanie. Tradingview ma API (nawet jakby nie miało to siła można wszystko wyciągnąć). Jaki budżet ?
  • Odpowiedz
Znacie jakieś stronki, gdzie są zadania (niekoniecznie z rozwiązaniami) z OOP? Uczę się C#, ale może być dowolny język, bo mi chodzi o same treści zadań, ponieważ przyznam szczerze, że jestem mało kreatywny, a chcę dobrze przećwiczyć obiektówkę. Na Codewars i Hackerrank 90% zadań to algorytmy, a to mnie na razie nie interesuje. Chcę poćwiczyć abstrakcję, interfejsy, rzutowanie obiektów, polimorfizm, dziedziczenie, przeciążanie metod, listy inicjalizacyjne, wywołania statyczne itp itd.

#csharp
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zobacz np. to: masz zmienną length a tak naprawdę to jest długość poprawnego peselu więc czytelniejsza nazwa była by validLength, correctLength.

Masz tam kilka fragmentów jak liczenie sumy kontrolnej i różnego rodzaju walidacje. Warto to podzielić na metody których nazwa dokładnie mówi co sprawdzamy. Wtedy ktoś analizując główną metodę widzi tylko proste nazwy metod typu HasCorrectCheckSum, HasCorrectLength, HasCorrectDate a nie od razu szczegóły implementacji.

Poszczególne metody będą łatwiejsze do analizowania i krótsze
  • Odpowiedz
@kinemator: No to już moim zdaniem kwestie indywidualne, bo ten if się mega rozrośnie i znowu będzie problem z brakiem czytelności, a kod gdzie krok po kroku sprawdzany jest warunek wydaje się bardziej intuicyjny.
  • Odpowiedz