Załóżmy, że piszę apkę e-commerce w #django, niech to będzie jakiś sklep z elektroniką. Tworzę sobie model użytkownika, potem tworzę sobie model produktu zawierający pola np, nazwa, model, opis, cena. Teraz mogę dodać produkt w panelu admina, albo z konsoli, ale co zrobić jeśli ja chcę żeby tych produktów było kilka tysięcy, a ich dane pozyskuję z API? Dodatkowo, jeśli w api zmieni się cena produktu, to jak zrobić
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@kezioezio: Jeżeli serwis nie jest w stanie wysylac ci powiadomien o zmienionej cenie produktu to musisz ją samodzielnie odświeżać.
Proponuję co X czasu (gdzie X sam ustalasz) + każdorazowo gdy klient doda przedmiot do koszyka
Ewentualnie doliczasz bezpieczny margines do ceny każdego produktu i masz w nosie małe wahania ceny
Proponuję co X czasu (gdzie X sam ustalasz) + każdorazowo gdy klient doda przedmiot do koszyka
Ewentualnie doliczasz bezpieczny margines do ceny każdego produktu i masz w nosie małe wahania ceny
@kezioezio: masz dwie opcje:
1. Jesli wspolpracujesz z ludzmi od tego api to mozesz im podac przyklady jak stworzyc/zaktualizowac produkt w swoim api i przy kazdej zmianie niech tez aktualizuja u Ciebie
2. W przeciwnym razie zostaje Tobie utworzenie sobie
1. Jesli wspolpracujesz z ludzmi od tego api to mozesz im podac przyklady jak stworzyc/zaktualizowac produkt w swoim api i przy kazdej zmianie niech tez aktualizuja u Ciebie
2. W przeciwnym razie zostaje Tobie utworzenie sobie
cronjoba, ktory pobiera produkty i sprawdza kiedy zostaly zaktualizowane i aktualizowac u siebie.Pytanie do Juniorów C#. Z jakich wzorców projektowych korzystacie najczęściej w pracy? Pytam bo trochę tych wzorców jest i chciałbym skupić się najmocniej na jakichś trzech.
#csharp #naukaprogramowania #nieprogramowanie #pytanie
#csharp #naukaprogramowania #nieprogramowanie #pytanie
@greg_vv: zaimplementuj sobie coś. Grę, albo jakiś serwis. Jak będziesz się starał to dobrze wykonać, to wystarczy. Trzymaj się SOLID i będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://pl.wikipedia.org/wiki/SOLID_(programowanie_obiektowe)
https://pl.wikipedia.org/wiki/SOLID_(programowanie_obiektowe)
- 2
@greg_vv:
Mogę źlę mówić bo sam się uczę tego dopiero, ale w moim przypadku:
Singleton przy tworzeniu clientów do APIRestowego/Baz/RequestówHttp itp. i bodajże do logger'ów (logowanie komunikatów i błędów).
Tworzysz tylko 1 instancję a później z niej korzystasz zamiast tworzyć kolejne.
Mogę źlę mówić bo sam się uczę tego dopiero, ale w moim przypadku:
Singleton przy tworzeniu clientów do APIRestowego/Baz/RequestówHttp itp. i bodajże do logger'ów (logowanie komunikatów i błędów).
Tworzysz tylko 1 instancję a później z niej korzystasz zamiast tworzyć kolejne.
0
Webinar #5 formularze i komunikacja

W piątym live stream webinar omawiam działanie formularze i komunikację do projektowania strony.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Webinar #1 Projektujemy strukturę strony

W pierwszym live stream webinar omawiam działanie aplikacji online wisemapping do projektowania mapy myśli i wykorzystania jej do rozpisania konceptu strony.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Napisałem program typu ToDoList (zapis to txt) i zastanawiam się czy wygląda to w miarę ok i co można zmienić, udoskonalić.
Klasa Program
Klasa Menu
Klasa WorkOnTxtFile
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp
Klasa Program
Klasa Menu
Klasa WorkOnTxtFile
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp
Czy jako junior c# developer często będę musiał pisać stored procedures?
#nieprogramowanie #pracait #csharp #naukaprogramowania
#nieprogramowanie #pracait #csharp #naukaprogramowania
@Mazowia: @rationalistic: Naiwniacy :D
@greg_vv: dużo zależy od projektu. Są takie gdzie razem z apką masz procedury po 7 tys linii kodu a są takie gdzie się tego nie używa praktycznie wcale
@greg_vv: dużo zależy od projektu. Są takie gdzie razem z apką masz procedury po 7 tys linii kodu a są takie gdzie się tego nie używa praktycznie wcale
Zależy od projektu, w procedurach i tak się nie trzyma złożonej logiki
@Mazowia: jest jeszcze od pyty złożonych aplikacji, które trzymają prawie całą logikę w procedurach... :(
Hej, jak najkrócej mogę zwrócić ścieżkę do folderów gdzie są pliki, które wyszukałem komendą
#bash #linux #programowanie #unix #naukaprogramowania
find? #bash #linux #programowanie #unix #naukaprogramowania
Formatowanie kodu w Visual Studio:
ctrl + a, ctrl + k, ctrl + f
#naukaprogramowania #visualstudio #nieprogramowanie
ctrl + a, ctrl + k, ctrl + f
#naukaprogramowania #visualstudio #nieprogramowanie
@greg_vv: Lepiej ctrl k, ctrl d
@greg_vv: @VDrakkainen: jeszcze lepiej dac sobie autosave co 500ms i autoformat co save
Mam taką pracę domową z przedmiotu algorytmy i struktura danych:
Napisz klasę wraz z pakietem służącą do pomiaru czasu działania programów (w tym parametry statystyczne). Wyniki pomiarów mają być zapisywane do pliku tekstowego w taki sposób, aby można je było łatwo przenieść do arkusza kalkulacyjnego. Oprócz napisania klasy, narysuj schematy blokowe metod obliczających parametry statystyczne oraz oszacuj złożoność obliczeniową tych metod. Zadanie ma być spakowane w pliku RAR. Oprócz projektu netBeans, plik powinien- 5
@GienekZFabrykiOkienek: To niech poznają. Nie ma opcji, by taki student potem znalazł pracę pisząć metody int PodajLiczbe() lub void ZapiszDoBazyDanych()
@GienekZFabrykiOkienek: dokumentacja jest po angielsku, materiały są po angielsku, słowa kluczowe są po angielsku, cała biblioteka standardowa jest po angielsku, cała branża jest po angielsku. Jak ktoś nie umie w angielski na poziomie by nazwać funkcję
get_input to trafił na nie te studia. Angielski na studiach nie uczy od podstaw, tylko na pewnej bazie, którą delikwent ma wynieść z poprzednich poziomów nauczania.- 2
Mam kilka pytań dot. mikroserwisów:
1. Jak wygląda sprawa gdy jakieś zagadnienie dotyczy kilku mikroserwisów? Dla przykładu, mamy ecommerce typu xkom, chcemy zrobić gorące okazje z limitem zakupionych produktów. Mam mikroserwis od konfiguracji promocji, od produktów i od transakcji. W jaki sposób wyciągnę pozostałą liczbę produktów do wykorzystania w ramach tej promocji? Gdzie zapiszę informację, że produkt został zakupiony w ramach tej promocji, a nie bez niej? Pytam w kontekście oddzielnych baz dla
1. Jak wygląda sprawa gdy jakieś zagadnienie dotyczy kilku mikroserwisów? Dla przykładu, mamy ecommerce typu xkom, chcemy zrobić gorące okazje z limitem zakupionych produktów. Mam mikroserwis od konfiguracji promocji, od produktów i od transakcji. W jaki sposób wyciągnę pozostałą liczbę produktów do wykorzystania w ramach tej promocji? Gdzie zapiszę informację, że produkt został zakupiony w ramach tej promocji, a nie bez niej? Pytam w kontekście oddzielnych baz dla
@Jurix:
1. masz pola w produktach, czy naleza do promocji i one referuje do konfiguracji promocji. Limit wykorzystania promocji jest przypisany do konta, lub do historii zakupow przywiazanej do konta. W ten sposob laczysz wiadomosc na froncie czy uzytkownik moze jeszcze skorzystac z promocji (i ile razy moze to zrobic) i jakie produkty sa w promocji. Zapis zakupu z promocja idzie na serwis od robienia transakcji i histori zakupow.
2.
1. masz pola w produktach, czy naleza do promocji i one referuje do konfiguracji promocji. Limit wykorzystania promocji jest przypisany do konta, lub do historii zakupow przywiazanej do konta. W ten sposob laczysz wiadomosc na froncie czy uzytkownik moze jeszcze skorzystac z promocji (i ile razy moze to zrobic) i jakie produkty sa w promocji. Zapis zakupu z promocja idzie na serwis od robienia transakcji i histori zakupow.
2.
@Jurix: > Czy przez konieczność zapisania informacji o promocji przy zamówieniach zapisujemy klucz obcy z obcej bazy (należącej do mikroserwisu marketingu)?
Nie, dane o limitach w promocji sa w danych o uzytkowniku. Jak jest transakcja to ona wczytuje te limity, sprawdza czy logika pozwala na kolejna transakcje, i wtedy zmienia wartosc pola u uzytkownika. Nie musisz miec referencji pomiedzy iloscia limitowanych uzyc promocji u uzytkownika a danych o transakcji. Dla
Nie, dane o limitach w promocji sa w danych o uzytkowniku. Jak jest transakcja to ona wczytuje te limity, sprawdza czy logika pozwala na kolejna transakcje, i wtedy zmienia wartosc pola u uzytkownika. Nie musisz miec referencji pomiedzy iloscia limitowanych uzyc promocji u uzytkownika a danych o transakcji. Dla
Miraski macie może PDF'a "Java przewodnik dla początkujących" wydanie 7 bądź 8 albo "Java. Efektywne programowanie"? Za inne w miarę aktualne nt. Javy bądź Python'a również byłbym bardzo wdzięczny, może być na pw.
#naukaprogramowania #java #python #informatyka #programowanie
#naukaprogramowania #java #python #informatyka #programowanie
@pabl0esc0bar: moze byc po ang?
- 0
@duderkula997: jak masz to podeslij, pewnie, chociaz nie jestem aż tak kontakto w inglisz :d
- 1
Hejka. Szukam osoby, która na co dzień pisze kod w .NET Core. Tworzę swój projekt i potrzebowałbym kogoś, to wytknąłby mi jakieś błędy, ocenił ogólną jakoś kodu i może podsunął mi kilka sugestii dotyczących tego, jak ogólnie pisać lepiej.
Jest może tutaj ktoś taki?
#naukaprogramowania
Jest może tutaj ktoś taki?
#naukaprogramowania
@RootVik: podeślij link
- 1
Dawno nie pisałem w javie. potrzebna mi pomoc w wyborze technologii. Do planszówki turowej, chciałem backend java - RestAPI do wykonywania ruchów i klienta w electronjs / angular. Jestem początkujący i wolałbym za dużo technologii nie wrzucać, tylko takie które rzeczywiście warto ogarnąć na początku.
REST + ORM
Jaki stack byście proponowali na prosty backend by przy okazji wykorzystać to co na rynku javowym się używa?
Spring MVC z wykorzystaniem WebFlux (endpointy) + Spring Data
REST + ORM
Jaki stack byście proponowali na prosty backend by przy okazji wykorzystać to co na rynku javowym się używa?
Spring MVC z wykorzystaniem WebFlux (endpointy) + Spring Data
- 8
-staraj się jak najmniej używać DI, bo tylko rozleniwia i prowadzi do katastrof.
@krasnoludkolo: co xD
@Lewo: spring boot da ci bardzo dużo w tym serwer, nie musisz osobno stawiać tomcata czy wildfly, masz wbudowane.
Nie piszesz zbędnej konfiguracji (ale jak chcesz coś zmienić to wystarczy jedna linijka w properties).
Tworzenie serwisów, kontrolerów dzięki jednej adnotacji.
Co do budowy, to po prostu maven buduje ci jara. Możesz zarówno z konsoli używać build itd, ale środowiska typu inteliiJ to normalnie klikniesz run i działa wszystko.
Nie piszesz zbędnej konfiguracji (ale jak chcesz coś zmienić to wystarczy jedna linijka w properties).
Tworzenie serwisów, kontrolerów dzięki jednej adnotacji.
Co do budowy, to po prostu maven buduje ci jara. Możesz zarówno z konsoli używać build itd, ale środowiska typu inteliiJ to normalnie klikniesz run i działa wszystko.
@wytrzzeszcz: ktoś umarł, że się uczysz cobola?
Siema
słychać na rynku pracy juniorów frontendów? Jest teraz przesyt, czy pracę po bootcampie ma się z miejsca, jak dawniej?
#frontend #javascript #naukaprogramowania
słychać na rynku pracy juniorów frontendów? Jest teraz przesyt, czy pracę po bootcampie ma się z miejsca, jak dawniej?
#frontend #javascript #naukaprogramowania
- 11
czy pracę po bootcampie ma się z miejsca, jak dawniej?
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Nigdy tak nie było.
A co do rynku juniorów to jest 10x gorzej niż kilka lat temu.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Da się jakoś automatycznie zmienić nazwę rozwiązania i projektu w Visual Studio, żeby były uwzględnione w każdym miejscu?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp
- 3
@NiebieskiWStringach: solucja to też brzmi jakby to był poradnik przejścia jakiejś przygodówki z cd action
- 5
@NiebieskiWStringach: op z----ł, bo ma IDE po polsku xD
Szukam kompleksowego kursu C#. Najlepiej od początkującego do zaawansowanego. Co prawda umiem już podstawy, ale chciałbym sobie usystematyzować wiedzę i w razie potrzeby wrócić do jakiegoś tematu.
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp #informatyka
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #csharp #informatyka
Warto uczyć się typescripta jeżeli nie jestem jeszcze kozakiem z js? Średnio z motywacją ostatnio, a zawsze nauka czegoś nowego pomagała, więc tak się nad tym zastanawiam.
#naukaprogramowania
#naukaprogramowania
Komentarz usunięty przez moderatora
5
Co nowego w .NET 5

Sprawdź, jakie nowości i usprawnienia Microsoft przygotował w .NET 5, czyli nowym wydaniu swojego wieloplatformowego frameworku.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #























Jednak jestem w nim troszkę ciemny i nie mogę nigdzie znaleźć opcji "CLONE", żeby ustawić git remote na adres mojego nowego repozytorium na githubie. Pomógłby ktoś?
Po prostu chodzi mi o to, że zrobiłem projekt, który dotychczas wrzucany był na bitbucketa, jednak chciałem to sobie wrzucić na swojego prywatnego githuba i nie mogę znaleźć opcji, gdzie mógłbym dany projekt połączyć z moim
Nie wiem co ty tam nawywijales