Dotychczas pracowałem sobie na bitbuckecie, jednak postanowiłem zrobić swojego githuba.
Jednak jestem w nim troszkę ciemny i nie mogę nigdzie znaleźć opcji "CLONE", żeby ustawić git remote na adres mojego nowego repozytorium na githubie. Pomógłby ktoś?

Po prostu chodzi mi o to, że zrobiłem projekt, który dotychczas wrzucany był na bitbucketa, jednak chciałem to sobie wrzucić na swojego prywatnego githuba i nie mogę znaleźć opcji, gdzie mógłbym dany projekt połączyć z moim
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Dobra dzięki wszystkim, dawno nie wchodziłem na maszynę wirtualną na której to robiłem. Miałem tam taki syf że trzy foldery nazywały się tak samo i początkowo próbowałem to przerzucić z tych dwóch folderów, w których za dużo nie było i cos mi się nie zgadzało. A okazało się że repo było w folderze podrzędnym katalogu, który miał taka samą nazwę XD
  • Odpowiedz
Załóżmy, że piszę apkę e-commerce w #django, niech to będzie jakiś sklep z elektroniką. Tworzę sobie model użytkownika, potem tworzę sobie model produktu zawierający pola np, nazwa, model, opis, cena. Teraz mogę dodać produkt w panelu admina, albo z konsoli, ale co zrobić jeśli ja chcę żeby tych produktów było kilka tysięcy, a ich dane pozyskuję z API? Dodatkowo, jeśli w api zmieni się cena produktu, to jak zrobić
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kezioezio: Jeżeli serwis nie jest w stanie wysylac ci powiadomien o zmienionej cenie produktu to musisz ją samodzielnie odświeżać.
Proponuję co X czasu (gdzie X sam ustalasz) + każdorazowo gdy klient doda przedmiot do koszyka

Ewentualnie doliczasz bezpieczny margines do ceny każdego produktu i masz w nosie małe wahania ceny
  • Odpowiedz
@kezioezio: masz dwie opcje:

1. Jesli wspolpracujesz z ludzmi od tego api to mozesz im podac przyklady jak stworzyc/zaktualizowac produkt w swoim api i przy kazdej zmianie niech tez aktualizuja u Ciebie
2. W przeciwnym razie zostaje Tobie utworzenie sobie cronjoba, ktory pobiera produkty i sprawdza kiedy zostaly zaktualizowane i aktualizowac u siebie.
  • Odpowiedz
@greg_vv:
Mogę źlę mówić bo sam się uczę tego dopiero, ale w moim przypadku:
Singleton przy tworzeniu clientów do APIRestowego/Baz/RequestówHttp itp. i bodajże do logger'ów (logowanie komunikatów i błędów).
Tworzysz tylko 1 instancję a później z niej korzystasz zamiast tworzyć kolejne.
  • Odpowiedz
ale zamiast "/n" nauczyłem się używać Environment.NewLine.


@czupek: w różnych systemach operacyjnych może być \n albo \r\n pewnie dla tego lepiej użyć zmiennej środowiskowej.
  • Odpowiedz
Mam taką pracę domową z przedmiotu algorytmy i struktura danych:

Napisz klasę wraz z pakietem służącą do pomiaru czasu działania programów (w tym parametry statystyczne). Wyniki pomiarów mają być zapisywane do pliku tekstowego w taki sposób, aby można je było łatwo przenieść do arkusza kalkulacyjnego. Oprócz napisania klasy, narysuj schematy blokowe metod obliczających parametry statystyczne oraz oszacuj złożoność obliczeniową tych metod. Zadanie ma być spakowane w pliku RAR. Oprócz projektu netBeans, plik powinien
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GienekZFabrykiOkienek: dokumentacja jest po angielsku, materiały są po angielsku, słowa kluczowe są po angielsku, cała biblioteka standardowa jest po angielsku, cała branża jest po angielsku. Jak ktoś nie umie w angielski na poziomie by nazwać funkcję get_input to trafił na nie te studia. Angielski na studiach nie uczy od podstaw, tylko na pewnej bazie, którą delikwent ma wynieść z poprzednich poziomów nauczania.
  • Odpowiedz
Mam kilka pytań dot. mikroserwisów:
1. Jak wygląda sprawa gdy jakieś zagadnienie dotyczy kilku mikroserwisów? Dla przykładu, mamy ecommerce typu xkom, chcemy zrobić gorące okazje z limitem zakupionych produktów. Mam mikroserwis od konfiguracji promocji, od produktów i od transakcji. W jaki sposób wyciągnę pozostałą liczbę produktów do wykorzystania w ramach tej promocji? Gdzie zapiszę informację, że produkt został zakupiony w ramach tej promocji, a nie bez niej? Pytam w kontekście oddzielnych baz dla
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix:
1. masz pola w produktach, czy naleza do promocji i one referuje do konfiguracji promocji. Limit wykorzystania promocji jest przypisany do konta, lub do historii zakupow przywiazanej do konta. W ten sposob laczysz wiadomosc na froncie czy uzytkownik moze jeszcze skorzystac z promocji (i ile razy moze to zrobic) i jakie produkty sa w promocji. Zapis zakupu z promocja idzie na serwis od robienia transakcji i histori zakupow.
2.
  • Odpowiedz
@Jurix: > Czy przez konieczność zapisania informacji o promocji przy zamówieniach zapisujemy klucz obcy z obcej bazy (należącej do mikroserwisu marketingu)?
Nie, dane o limitach w promocji sa w danych o uzytkowniku. Jak jest transakcja to ona wczytuje te limity, sprawdza czy logika pozwala na kolejna transakcje, i wtedy zmienia wartosc pola u uzytkownika. Nie musisz miec referencji pomiedzy iloscia limitowanych uzyc promocji u uzytkownika a danych o transakcji. Dla
  • Odpowiedz
Hejka. Szukam osoby, która na co dzień pisze kod w .NET Core. Tworzę swój projekt i potrzebowałbym kogoś, to wytknąłby mi jakieś błędy, ocenił ogólną jakoś kodu i może podsunął mi kilka sugestii dotyczących tego, jak ogólnie pisać lepiej.
Jest może tutaj ktoś taki?

#naukaprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie pisałem w javie. potrzebna mi pomoc w wyborze technologii. Do planszówki turowej, chciałem backend java - RestAPI do wykonywania ruchów i klienta w electronjs / angular. Jestem początkujący i wolałbym za dużo technologii nie wrzucać, tylko takie które rzeczywiście warto ogarnąć na początku.

REST + ORM
Jaki stack byście proponowali na prosty backend by przy okazji wykorzystać to co na rynku javowym się używa?
Spring MVC z wykorzystaniem WebFlux (endpointy) + Spring Data
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lewo: spring boot da ci bardzo dużo w tym serwer, nie musisz osobno stawiać tomcata czy wildfly, masz wbudowane.
Nie piszesz zbędnej konfiguracji (ale jak chcesz coś zmienić to wystarczy jedna linijka w properties).
Tworzenie serwisów, kontrolerów dzięki jednej adnotacji.
Co do budowy, to po prostu maven buduje ci jara. Możesz zarówno z konsoli używać build itd, ale środowiska typu inteliiJ to normalnie klikniesz run i działa wszystko.
  • Odpowiedz