Czy w canvas jedyna możliwość łapania eventów na konkretnych elementach to porównanie pozycji kursora i położenia elementu?
PS, żeby nie spamować: Czy w przypadku kiedy po spełnieniu warunku chcę przerwać wykonywanie metody, to po prostu daje goły return?
#naukaprogramowania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Dopiero zaczynam przygodę z wątkami i chcę wrzucić cześć kodu do wątków aby go mocno przyspieszyć(za pomocą Rayon).

Stworzyłem póki co taki kod(który oczywiście się nie kompiluje)

self.imagesto
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qarmin: załozeniem rayona jest to, że zamieniac iter() na par_iter() i wszystko działa, więc raczej powinieneś ogarnąć jak się używa traitu Iterator w taki sposób, żeby nie mutować i jednocześnie osiągnąć co chcesz. Nie wiem, czy jest jakiś tutorial do tego, ta wiedza jest mocno przenośna z innych języków programowania
  • Odpowiedz
Próbuje uruchomić jakiś pierwszy automat w javie + selenium i google chrome webdriver, natomiast dostaję błąd:

Starting ChromeDriver 2.46.628402 on port 44643
Only local connections are allowed.
Please protect ports used by ChromeDriver and related test frameworks to prevent access by malicious code.

wie ktoś może jak to ogarnąć?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pabl0esc0bar: tak naprawde to chodzi o cala otoczke wokół tego. Jezyk jest tylko możliwością komunikacji. Jezeli bedziesz rozumial po co robic takie testy, jak je pisac najlepiej, jak tego pilnowac i jak uruchamiac to juz cala wiedza.
Reszta to w sumie jest schematyczne szczegolnie dla testerow nie wymaga sie znajomosci na bog wie jakim poziomie jezykow. Stworzysz raz swoj schemat i lecisz z tym :)
  • Odpowiedz
Cześć!
Łapcie darmowy ebook z opisem 8 rzeczy, o których należy pamiętać rekrutując się do pierwszej pracy w IT
Mam nadzieję, że dokument okaże się dla Was przydatny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po przeczytaniu zapraszam do wyrażenia swojej opinii tutaj lub w komentarzu, ponieważ jest
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak myślicie jaka platforma #ecommerce będzie się teraz najbardziej rozwijała?
#prestashop na pewno zaczyna odchodzić do lamusa
to co, #magento zostaje? chce jakaś platformę zacząć „masterowac” i skupić się na jednej, bo na razie to skacze non stop i na razie presta to największy shit, głównie przez community aka moduł XD

#php #naukaprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@impet: nie idź w magento jak chcesz zacząć dopiero (bardzo słaba platforma ze perspektywy developera). Dla developera poszedł bym w Syliusa, ewentualnie w zachodniej europie popularny jest Shopware.
  • Odpowiedz
#bazydanych #naukaprogramowania
Korzystam z Airtable, co nie ma znaczenia - chodzi mi o metodę stworzenia takiego widoku w dowolnej bazie danych.

Mam Tabelę 1 w której mam zestaw przedmiotów.
Mam Tabelę 2 w której mam "wydarzenia" i wybieram przedmioty (jeden do wielu), które były mi potrzebne w związku z tym wydarzeniem.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rosso_corsa: do czego chcesz to użyć? Bo jak chcesz zrobić stringa w postaci tabelki z justowaniem to kiedyś pisałem podobne rozwiązanie

  • Odpowiedz
Heja Mirki

W jaki sposób mogę wykonać taką karuzelę(taśmę) korzystając z #java #javafx #scenebuilder?
w rozmiarze okna programu chcę zrobić widoczny główny element nad strzałką(głowicą) oraz 2 sąsiednie. Do tego za pomocą przycisków umieszczonych byłaby możliwość przejścia taśmy w lewo bądź prawo( z jakąś animacją przejścia).
GUI buduję w Scene Builder.
I tu pojawiają się
n1ce_s - Heja Mirki 

W jaki sposób mogę wykonać taką karuzelę(taśmę) korzystając z...

źródło: comment_1604593322vqSUpFkvKMc3n3k8JMLtFd.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n1ce_s: Podobnie działa Maszyna Turinga. Zobacz, może ktoś zrobił jej symulator. Wtedy możesz zainspirować się jego kodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam klasę, która jako właściwość tworzy instancję innej klasy, a ta klasa z kolei wykonuje działania po części polegając na danych z klasy, której jest właściwością. Czy mam podać tą klasę do konstruktora? Czy po prostu mogę do tej drugiej klasy zaimportować zmienną z referencją tej klasy i używać w drugiej klasie?
#naukaprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: "Wstęp do informatyki kwantowej" Le Bellaca. Dobra książka na początek poznawania zagadnień z informatyki kwantowej i pisana z myślą o informatykach. Rzecz, z której informatycy nie zdają sobie sprawy, to to, że informatyka kwantowa to jeszcze przez wiele lat będzie zdecydowanie bardziej fizyka niż informatyka.
  • Odpowiedz