• 1
Jestem studenciakiem informatyki i własnie wszedlem w Javę, do tej pory uczyłem się c++, mam takie pytanko do bardziej doświadczonych...

Lepiej będzie się uczyć Springa, czy Javy EE?
Jak widze znacznie więcej ofert pracy jest że Springa i chyba do niego jestem bardziej przekonany, ale póki jestem na początku swojej nauki z Java chciałem Was zapytać o opinie, czemu akurat jedno a nie drugie.

#studia #programowanie #naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: tworząc prostego hello worlda z bazą danych i warstwą webową w springu najczęściej będziesz wykorzystywał co najmniej trzy specyfikacje javy ee, tzn. serwlety, JPA i Bean Validation. Także to nie jest tak, że masz jakiś specjalny wybór albo, albo. Nie musisz uczyć się wszystkich specyfikacji z javy ee, spokojnie możesz pominąć rzeczy typu ejb, czy jsf, ale niektóre inne specyfikacje będziesz używał tak, czy siak.
Na rynku pojawiają się
  • Odpowiedz
@Yakooo
Do pracy po siano Spring. JEE to umieralnia, ale też mogą dobrze płacić, bo to stary kod, którego nikt nie chce utrzymywać.
Do pisania naprawdę dobrze: Webflux, Ratpack - ale mało kto tak naprawdę wie dalczego to jest dobre i może 2% firm w tym pisze.
  • Odpowiedz
Siema mirki,
Polecacie jakiś bootcamp w #warszawa z #java ? Ogółem pracuję aktualnie w IT, studiuję informatykę.
Pracuję w rozwoju oprogramowania, ale jako sysadmin/admin aplikacji. Niestety, jest to dla mnie za mało techniczna robota. Marzy mi się praca z kodem, ale niestety nie dostaję tasków tego typu- więc chcę zmienić stanowisko. Na deva, lub devopsa z uwagi na obecne doświadczenie.
Sporo współpracuję z programistami, czasami mi pomogą jak
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: IMO żadnego bootcampu nie potrzebujesz. Jeśli chodzi o javę to najpopularniejsze korpo-combo to Java + Spring + Angular(ewentualnie). Wybierz sobie jakiś problem i zacznij kodować szukajac info na tutorialach i na stackoverflow.
  • Odpowiedz
@plastik: podoba mi się takie proste zadanko. spokojnie można to rozszerzać o kolejne możliwości springa - security, cache, monitoring, można dodać kolejny mikroserwis i komunikacje miedzy nimi etc.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuję porady (again):
Mam w projekcie @NamedNativeQuery i robię selecta który ma w tabeli kolumnę z datą (np. CREATED). Potrzebuję na potrzeby warunku w kluzuli WHERE zmodyfikować wspomnianą datę i dodać do niej n dni. np.

select * from PRODUCTS where CREATED+n dni < current date
Idzie coś takiego w ogóle zrobić?
Jakieś wskazówki/hasła pod kątem których
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@humbakiplywajakluczem: To, że maja wpisane że wymagają to jedno, jeśli ogarniasz rzeczywiście to Ciebie przyjmą i tak. Atos głównie na staże przyjmuje tak na wiosnę/lato. Nokia chyba cały czas bierze studentów.

Patrz też na profile społecznościowe korpo, często mają pokazane jakieś akcje dla studentów co organizują
  • Odpowiedz
Poleci ktoś aktualny tutorial online do #php zawierający wszystkie ficzery ostatnich wersji? przerzucam się z #python, który bardzo ogarniam więc nie musi być od totalnych podstaw. Dowolna forma, byle nie dokumentacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiem że mogę wygooglować, ale od pythona często się poleca np sentdexa albo Coryego Schafera którzy niekoniecznie wyskakują jako pierwsi po wygooglowaniu, więc może phpowcy też mają kogoś
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bmLq: kwestia pracy jaką dostałem, chętnie pisałbym w czymś innym ale firma działa w 90% na phpie więc jak się przerzucę na ten język z pythona to zwiększy się mój zakres obowiązków
  • Odpowiedz
@WielkiElektronig: Sorry, widzę, że nie dodałem zdania, o którym pomyślałem, że właśnie zgadzam się i potwierdzam co napisałeś. Tak to jest jak człowiek 5 rzeczy an raz robi.

Sam, przyznaje się bez bicia, kiedyś masę pieniędzy wydałem na jakieś tutoriale i inne bzdury.
Teraz po latach dochodzę do wniosku, że dokumentacja twą drogą. I tak jak własnie piszesz: tyczy się to tak samo angulara jak i Pythona czy tam reacta(python
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
Stworzyłem sobie repo na gitlabie.Wrzuciłem "Initial commit". Teraz chciałbym zrobić nowy branche z mastera. Mam do wyboru
HEAD
master
origin/master

czym one się różnią??? Które powinienem wybrać, robię nowy Branche poprzez "Create new branche from...".
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masiakla: w sumie zrobiłem tak, że wybrałem from master i tyle. Nie wiem czy dobrze szczerze. Dzisiaj chce trochę posiedzieć ze wzgledu właśnie, że chyba mnie coś łapie a mam task do zrobienia. Nie chce go robić jak mnie rozłoży skoro już dzisiaj średnio mi idzie myślenie
  • Odpowiedz
Heloł #programowanie

Czy ktoś może wytłumaczyć mi dlaczego jak uruchomie w moim programie taką linijke:

process = psutil.Process(os.getpid())
print("mBytes: ", str(process.memory_info().rss/1000000))
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mógłby mi ktoś w miarę prosty sposób wytłumaczyć czym są eventy? Czy dobrze rozumiem, że one służą, do tego, że jak np. w jakiejś metodzie coś się stanie to ten event jest uruchamiany i subskrybenci wykonują to co mają do wykonania, ale po za tą metodą, żeby nie wywoływać tych method subskrybentów bezpośrednio w innej metodzie? Nie wiem, czy nie pogmatwałem trochę. Może ktoś mogły podać jakiś dość prosty i klarowny przykład
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edelner: Event, to jakbyś siedząc na open space, jak coś zrobisz krzyczał do wszystkich jakieś hasło. Kto będzie chciał, słuchał to zareaguje. Kto słucha, nie wiesz. Kto cokolwiek z tym robisz? Nie wiesz. Po prostu robisz swoje, wysyłasz event, ktoś go może (a może i nie) skonsumuje.
  • Odpowiedz
Pokaże Ci Jak Zostać Programistą C#/.NET w 2021 Roku (Startując Od Zera).

Już 16 listopada odbędzie się darmowe szkolenie online w której pokaże Ci najlepszą drogę do Zostania Programistą w 2021 roku.

Poruszane tematy:
➡Dlaczego Warto Zostać Programistą .NET?
kazik- - Pokaże Ci Jak Zostać Programistą C#/.NET w 2021 Roku (Startując Od Zera).

...

źródło: comment_1605033722C4e1cbMeUwCNAZLkhIEU7g.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs: obraz nie ma kontrastu, na histogramie widać że obraz się zamyka w 2/3 rozpiętości tonalnej, przez co wygląda płasko i nie jest eye catchy. Pudełko jest równomiernie oświetlone przez co gubi się efekt trójwymiarowości, każda ze ścianek jest równomiernie oświetlona i mózg głupieje, bo widzi jakieś cienie które nie niosą za sobą konsekwencji. Mało głębi.
einz - @tomaszs: obraz nie ma kontrastu, na histogramie widać że obraz się zamyka w 2...

źródło: comment_1605054073yPqaC0muq10lawgKjFDdpz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ugotowany_kamien: Tak. Tworzysz dockerfile, w którym jest instalowane wszystko, co trzeba i odpalasz kontener montując swój katalog z kodem do dockera. W kodzie praktycznie nic się nie zmienia, jedynie musisz uważać na ścieżki, aby się zgadzały z tym, co będzie w dockerze. Tzn najłatwiej będzie używać relatywnych.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuję porady: jak mogę owrapować zwracaną listę w soap'ie (w wsdl) oraz by w przypadku braku elementów do zwrotu zwracało jakąś pustą listę?


w razie pustej listy dostaję zwrotkę:


Problem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej tag #programowanie.
Mam do napisania program (najlepiej w C), który przy pomocy listy wskaźnikowej (na dane typu double) rozrasta się do pewnej, zadanej wielkości, np podajemy rozmiar w konsoli.
Możecie mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Narazie mam tyle:

struct Node {
double
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cos takiego

int size_to_extend;
scanf_s("%d", &size_to_extend);

int n = size_to_extend / sizeof(struct(Node));
  • Odpowiedz
  • 1
Mirasy dostałem zadanie rekrutacyjne - proste, bez problemów. Mam info, że ma być zrobione z wykorzystaniem JavaScript ES6+.
Pytanie: czy mogę to zrobić w React? Bardziej chodzi mi o Wasze odczucia czy to zbyt nadgorliwe czy spoko.

#programowanie #javascript #naukaprogramowania
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, może mi ktoś wyjaśnić pewną rzecz związaną z obiektem Event w JavaScript?

Np mamy taki fragment kodu:

document.body.addEventListener('mousemove', function(e){
console.log(e.clientX, e.clientY);
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: przeglądarka wywołuje listener z konkretną wartością, jako pierwszy argument podaje dane o zdarzeniu, które dostajesz w zmiennej o nazwie takiej, jaką zadeklarowałeś na pierwszej pozycji - w Twoim przypadku jest to właśnie "e". Obiekt z informacją o zdarzeniu ma swoje pola, np. clientX.
  • Odpowiedz
  • 3
@maciorqa nazwa może być dowolna bo liczy się tylko kolejność argumentów w twojej anonimowej funkcji. Więc js wie że jeśli to jest pierwszy argument to będzie typu event i możesz dzięki temu mieć nazwę jaką chcesz
  • Odpowiedz