via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mirasy chciałem się.podpytac, który #pies jest wg was nadający się do mieszkania w bloku. Chodzi o kanapowca, żeby mógł posiedzieć te 8-9 godzin sam i przy tym nie gubił za dużo sierści.

Czytałem o takich rasach jak:
#shihtzu #maltanczyk #whiteterrier #jamnik #mops #pudelfrancuski

Macie doświadczenie z w/w rasami? #psy #zwierzakdomowy #pet
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrTukan: każdy pies się nada, jeśli zostanie nauczony/przyzwyczajony do takiego trybu życia. Jeśli chodzi o blok to wrażliwą kwestią są schody. Bo jak mieszkasz w bloku bez windy, na wysokim piętrze to jest to mało zdrowe dla psów.
Jeśli chodzi o rasy to podałeś spory rozstrzał, bo mamy tu i rasy myśliwskie i takie do towarzystwa.
Psy nie gubiące sierści np pudle są bardziej wymagające w pielęgnacji, bo np wymagają
  • Odpowiedz
@MrTukan: spośród psów które wymieniłeś odradzam zakup mopsa - bardzo predysponowane do różnych chorób i nie warto wspierać ich hodowli z tego względu. jamników także, to psy z bardzo dużym popędem łowieckim, uparte, bardzo aktywne - NIE kanapowiec.
+ pamiętaj, że jakiejkolwiek rasy byś nie wziął nie obędzie się bez trenowania z psem zostawania samemu, żeby w przyszłości nie nabawił się lęku separacyjnego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jak to jest z bonem wakacyjnym?
Moja siostra w kwietniu kończy 18 lat.
A jest napisane że bon przysługuje na każde dziecko, na które pobierane jest świadczenie 500+.
Czyli dobrze rozumiem, że jak skończy 18 lat, czyli nie będzie dostawała 500+, to jej bon straci ważność w momencie ukończenia przez nią 18 roku życia?
#pytaniedoeksperta #pytanie #500plus #prawo #kiciochpyta #mops
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amestris: Z tego co kojarzę to na dzień wejścia w życie ustawy jeżeli dziecko miało jeszcze uprawnienia do 500+ to bon będzie ważny, można w razie co aktywować go a wykorzystać później. Bon ważny jest do 31 marca 2022, więc aktywować go teraz a skorzystać można właśnie później. Tu znalazłam takie coś na stronie zusu w pytaniach i odpowiedziach.
KejtiPeryPijeSzeryZaCztery - @Amestris: Z tego co kojarzę to na dzień wejścia w życie...

źródło: comment_1614770916d4WqYFCpMKvlPZJ0UAAnzw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#mops #dps

Czy ktoś się z własnego doświadczenia orientuje czy wnuki płacą za pobyt dziadków w DPS? Czy jeżeli są dwie osoby to płaci się za dwie osoby czy tylko za jedną?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#psychiatria #medycyna #mops #pomocspoleczna

Cześć Mirki,
Zwracam się do Was z pytaniem, tudzież prośbą o pomoc.
Mam pacjentkę, która od dziecka choruje na #schizofrenia . Całe życie opiekowała się nią mama, która już od około 2 lat nie żyje. Aktualnie ta już 60-letnia Pani mieszka sama, warunki mieszkaniowe dobre. Z doskoku nadzoruje ją brat (mieszka w miarę po sąsiedzku). Tylko że że względu na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pomysł na państwową pomoc społeczną - celem uświadomienie.
Teraz jest to rozmyte - lud się zrzuca i jest wydzielane poszczególnym potrzebującym.

Proponuję tak:
* osoba potrzebuje kasy
* musi osobiście odebrać kasę od kilku podatnika wskazanych podatników z okolicy. oni muszą te pieniądze dać. oczywiście datek nie większy niż standardowy podatek (płacony też bezpośrednio przez podatnika do państwa, żeby wiedział za co płaci, ale to inny podobny temat)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JakTamCoTam: No może być. Ale lepiej żeby osoba potrzebująca szła po kasę, a nie darczyńca szła dawać. To drugie ma zaletę, że widzisz jak ktoś żyje (jak umówisz się w domu), ale też jest kwestia menelstwa, które by było roszczeniowe - to niby by można rozwiązać właśnie że ludzie z w----u by głosowali za uporządkowaniem systemu pomocy społecznej, żeby nie dotyczył menelstwa.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: Więcej:
Na dalszym etapie wyobrażam sobie, że "obowiązek pomocy" zamieniłby się na "sugestia pomocy" a osoba już nie musząc, i tak by pomagała bo by była nauczona, że tak trzeba i że system jest sprawdzony, pieniądze się nie marnują. też by musiała w miarę sprawnie napisać, że odmawia, co też dałoby psychologiczny efekt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@itaktegoniezapamietasz: właśnie, jeszcze.
Też uważam te psy za super słodziuszki, ale bym nie kupił w życiu żadnego. To jest niestety rasa, która powinna wyginąć ze względu na zbyt częste problemy z oczami, oddychaniem i ogólnie zdrowiem. Najzwyczajniej jest ich szkoda i nie powinno się ich zmuszać do cierpienia. Nawet jak zapewnimy im najlepszą opiekę weterynarzy jaka istnieje, to często to nie wystarczy. :/

Na mopsy niestety jest popyt u ludzi
  • Odpowiedz
  • 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mops #alimenty #prawo #pytanie
Co można zrobić kiedy w mopsie twierdzą, że nie donieśliśmy dokumentu potrzebnego do alimentów kiedy tak naprawdę go donosiliśmy i po prostu go zgubili? Twierdzą, że nie mają a my nie mamy żadnej kopii
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@itaktegoniezapamietasz: psy ze spłaszczonymi pyskami są obciążone wadą genetyczną, która może prowadzić do wielu utrudnień w ich życiu np. w oddychaniu. Duży pysk psów pozwala im się skutecznie chłodzić w upalne dni, dla tych z krótkimi jest to znacznie utrudnione, męczą się strasznie podczas naprawdę gorących dni. No dużo by mówić.
  • Odpowiedz