Od jakiegoś czasu podczas wstawania rano zacząłem odczuwać bóle czy też porażenie mięśni. Dzisiaj to nie mogłem wstać z łóżka prawie. Bolą mnie mięśnie pleców na wysokości łopatki i promieniuje to aż do lewej ręki. Nasila się to przy poruszaniu szyją, głową. Jak ruszę głowę w lewo to aż mnie przeszywa paraliżujący ból który promieniuje do lewego ramienia. W miarę chodzenia w dzień dolegliwości te przechodzą całkowicie. Myślałem że to wina wyrka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@szczurek-87 Mi na szczęście puściło po lekach, obeszło się bez zastrzyków i rehabilitacji. W moim przypadku ból zaczął się od łokcia. Myślałem, że w coś po prostu przywaliłem potem promieniowanie do całej ręki potem na łopatkę i w końcu szyja. Jak już szyja bolała tak, że nie mogłem skręcić głową to ręka też napierdzielała, że się spać nie dało. I to wszystko z powodu odcinka szyjnego kręgosłupa.
Pewnie do neurologa dostaniesz
Pewnie do neurologa dostaniesz
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Był ktoś w Olsztynie u któregoś z terapeutów na terapii McKenziego? Jeśli tak to jakie odniośł wrażenia?
#terapiafunkcjonalna #zdrowie #dyskopatia #kregoslup #bolkregoslupa #olsztyn
#terapiafunkcjonalna #zdrowie #dyskopatia #kregoslup #bolkregoslupa #olsztyn
- 9
Mirki z #rzeszow czy był ktoś z Was u #kregarz Tadeusz Czarny ? Jak Wasze odczucia i czy pomógł Wam z Waszymi problemami? Bo szczerze mówiąc byłem u niego dzisiaj pierwszy raz, zdziwiło mnie to, że zapytał się tylko co mnie boli kazał się położyć i zaczął swoje rytuały :D Nie powiem... pomogło na razie plecy jak i kolano mnie nie boli. W sobotę mam iść kolejny raz,
- 6
@Komaryt: a co lamie Ciebie w krzyzu?
tez 2lata temu mialem mega problem.... jak wstawalem to musialem "rozchodzic" zeby normalnie chodzic ;).
tez 2lata temu mialem mega problem.... jak wstawalem to musialem "rozchodzic" zeby normalnie chodzic ;).
- 7
@piastun: powiem tak.. praca siedząca, bardzo dużo czasu spędzam w piwnicy przed komputerem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przez stary i zły fotel zaczął mnie boleć kręgosłup i to już jest od kilku miesięcy. Zmieniłem fotel, trochę pomogło. A z kolanem historia jest dłuższa historia, w skrócie na wf kolega we mnie wpadł, bo chciał złapać piłkę i coś chrupnęło.
Łamaniem w krzyżu bym tego nie
Łamaniem w krzyżu bym tego nie
5
Poranny ból kręgosłupa - rozwiąż problem sztywnośc pleców - Marek...

Odczucie sztywności i ograniczenia zakresu ruchu po przebudzeniu to cechy towarzyszące kompleksowemu przeciążeniu stawu, w które zaangażowane sa wszystkie st...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 3
@policjaa: jak zjesz to na prześwietleniu będzie widać co :D
- 1
@wypokMateusz:
Co prawda zależy od odcinka, jednak pokarm zalegający w jelitach może dawać fałszywy odczyty/obraz(brakuje mi słów) dla lekarza opisującego, im więcej przeszkód dla promieni tym gorzej zdjęcie może wyjść.
Jak byłem na zdjęciu kręgosłupa to panie mówiły abym był nad czo, i ma to swoje logiczne uzasadnienie.
Ty wyczytałeś, ja odpisywałem :)
Co prawda zależy od odcinka, jednak pokarm zalegający w jelitach może dawać fałszywy odczyty/obraz(brakuje mi słów) dla lekarza opisującego, im więcej przeszkód dla promieni tym gorzej zdjęcie może wyjść.
Jak byłem na zdjęciu kręgosłupa to panie mówiły abym był nad czo, i ma to swoje logiczne uzasadnienie.
Ty wyczytałeś, ja odpisywałem :)
- 2
#fotel #biuro #wyposazenie #ergonomiapracy #kregoslup #zdrowie #pracbaza #praca #pomocy
Mirki potrzebuje porady na temat fotela biurowego do pracy przed kompem. Jako, że nadal studiuję to nie ukrywam, że budżet jest okrojony i mogę wydać maksymalnie 700zł - i to z ciężkim bólem serca.
Czy znalazłby się ktoś, kto by doradził co kupić ciekawego i w
Mirki potrzebuje porady na temat fotela biurowego do pracy przed kompem. Jako, że nadal studiuję to nie ukrywam, że budżet jest okrojony i mogę wydać maksymalnie 700zł - i to z ciężkim bólem serca.
Czy znalazłby się ktoś, kto by doradził co kupić ciekawego i w
- 1
@TrumanBurbank: coś tam zapasu jest ;-) wzrost ok. 182-185cm jest wygodny, ale zauważyłem jedną rzecz, że strasznie się kurzy przez tą siatkę na plecach
- 1
@TrumanBurbank: zależy jakie biurko masz, ja mam z wysuwana klawiaturą + ta przestrzeń na nogi nie jest jakaś super szeroka, najlepiej sprawdź sobie wymiary na stronie, ja nie mam metra niestety pod ręka więc nie sprawdzę jaka jest szerokość, ale podejrzewam, że da rade wjechać :-) Jak obniżysz podłokietniki to tym bardziej, ale dla pewności zmierz sobie tą przestrzeń biurka + sprawdź szerokość fotela
Mirki pomocy! Byłem dzisiaj u lekarza i kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa... Nie moge leżeć, siedzieć i stać. Lekarz nie jest dobrej mysli bo mówi ze w moim wieku (21 lvl here) to poważne. Jako ze spędzam po 12h dziennie przed kompem (taka praca) to musze jak najszybciej wrócić do sprawności i uniknąć tego na przyszłość.
Pytanie czy znacie jakieś zajebiste fotele do biurka? Ewentualnie moge kupic i pracować na laptopie. Cena nie
Pytanie czy znacie jakieś zajebiste fotele do biurka? Ewentualnie moge kupic i pracować na laptopie. Cena nie
- 1
@hashus: podobno klęcznik są dobre
Komentarz usunięty przez moderatora
#stan #zdrowie #monitor #kregoslup #choroba Monitor. Nie daj się złapać w pułapkę choroby
Komputer to świetne urządzenie i na ogół niegłupie, jednak bardzo szkodliwe na zdrowie, zwłaszcza, gdy człowiek daje mu więcej zaufania, niż pies człowiekowi.
Długie przesiadywanie przy komputerze bez ruchu, stale w tej samej pozycji, często całymi dniami i nocami, obciąża ciało i psychikę. To uwaga medyków. Zatem pomyśl, zastanów się,
Komputer to świetne urządzenie i na ogół niegłupie, jednak bardzo szkodliwe na zdrowie, zwłaszcza, gdy człowiek daje mu więcej zaufania, niż pies człowiekowi.
Długie przesiadywanie przy komputerze bez ruchu, stale w tej samej pozycji, często całymi dniami i nocami, obciąża ciało i psychikę. To uwaga medyków. Zatem pomyśl, zastanów się,
źródło: comment_xghbroXQCVfbP0zIby2dsX7pRNEaeJ63.jpg
Pobierz- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
2
Bolą Cię plecy? Masz wiele wspólnego z szympansem
Osoby, które często cierpią na ból pleców i mają problem z wypadającym dyskiem mogą mieć więcej wspólnego z szympansami, niż osoby, które takich problemów nie mają
z- 0
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@ukryte_znaczenie: Idź do lekarza po jakieś prześwietlenie i ew. rezonans? Polecam również zabieg terapii manualnej w Klinice Uzdrowiskowej w Ciechocinku u mgr Dębskiego. Mnie pomogło w 80%, nie była to co prawda dyskopatia, ale też tak myślałem
- 1
Mirki, co mam zrobić? Co to moze byc dysk?, zostalem kaleka... wczoraj robilem przysiady ze sztanga na barkach , gdy się podnosiłem, chyba za bardzo sie cofnalem i poczulem ostry ból w ledzwiach, nie moge nawet zrobic skłonu rękami do kolan bo tak boli #silownia #fizjoterapia #lekarz #mirkokoksy #zdrowie #ledzwiowy #kregoslup
- 3
@SScherzo: Zaufaj mi.
źródło: comment_a8581chusVQ8CjQCFWWJC7cxVsImbklI.jpg
Pobierz@SScherzo: daj pomasuje patrząc na filmik na yt jak robi to profesjonalista :) a tak serio to polecam forum medyczne a nie mikro :(

Wiecie może czy da się trwale wyleczyć z bólu kręgosłupa?
Mam hiperlordozę i hiperkifozę.
Zniwelowałem ile mogłem, wiem, że już nigdy doskonale prosty, pogodziłem się z tym.
Trapi mnie jednak ból, który towarzyszy mi codziennie i nie wiem czy mógłbym coś z tym zrobić.
Jeśli ktos ma jakieś doświadczenie, to niech doradzi.
#pytanie #kregoslup
Mam hiperlordozę i hiperkifozę.
Zniwelowałem ile mogłem, wiem, że już nigdy doskonale prosty, pogodziłem się z tym.
Trapi mnie jednak ból, który towarzyszy mi codziennie i nie wiem czy mógłbym coś z tym zrobić.
Jeśli ktos ma jakieś doświadczenie, to niech doradzi.
#pytanie #kregoslup
- 1
@StefaniukBatory: Współczuję.
@StefaniukBatory: jakis porzadny fizjoterapeuta
- 2
Kręgosłup tak mocno r-------y
Dziś wizyta u neurologa
Jak wygląda wizyta u neurologa Mircy
#zdrowie #kregoslup #neurologia
Dziś wizyta u neurologa
Jak wygląda wizyta u neurologa Mircy
#zdrowie #kregoslup #neurologia
@stanley___: Nie mogę dźwigac, nie mogę za długo stać, muszę uważać żeby mnie nie przewiało po plecach, nie mogę za długo się schylać i siedzieć na niewygodnych twardych fotelach. Co jakiś czas sam z siebie odpala się ból i wtedy muszę iść doraźnie na zabiegi manualne bo zdycham tydzien-miesiac. Przez jakieś 2 lata nie miałem tak mocnego ataku bolubjak ostatnio i z własnego lenistwa zaniedbałem. teraz narzeczona mi ciśnie żebym
konto usunięte via Android
- 2
#korzonki #lekarz #bole #kregoslup Siema mirki. Mial ktos chore korzonki? Strasznie bola mnie plecy tak na dole. Bol jest dziwny, bo przechodzi az na tylek i nogi. Codziennie siedze na tylko w pracy 8h. Czasami musze cos ciezkiego podniesc, przeniesc. Czy to objaw zapalenia korzonkow? Mozecie cos doradzic? Boli mnie nawet jak leze, a najbardziej gdy siedze.
@kacperinjo: Witaj w sezonie na 'korzonki'. Mnie pierwszy raz od wczoraj złapały, grałem w tenisa jak całe lato... Tylko że wczoraj było jakieś 15stopni i wiatr. Jak sobie poradziłeś, dalej Cię łapią? Zaraz ogarnę jakiś pas i będę sobie przypinał żeby mnie nie przewiało. Co ciekawe prowadzę aktywny tryb życia, a korzonki mam po ojcu :/
- 0
@CzystaMaestria: przez pewien okres uzywalem plastrow rozgrzewajacych i jakos mi przeszlo. Teraz zmienilem prace (jeatem bardziej aktywny) i nie odczuwam juz bolu.
Warto zainwestować w klękosiad/klęcznik?
Używa ktoś z Was? Wystarczy najtańszy czy lepiej coś porządniejszego?
http://www.zdrowebiuro.pl/img/klekosiad.png
http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/klekosiad.jpg
Używa ktoś z Was? Wystarczy najtańszy czy lepiej coś porządniejszego?
http://www.zdrowebiuro.pl/img/klekosiad.png
http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/klekosiad.jpg
@polny_zwierz: wolałbym takie
źródło: comment_SN1XKGJx140j2g9MHym78hoJY36saYx1.jpg
Pobierz- 1
@Zuiko: Chciałem kupić najtańszy, ale po tym co napisałeś postanowiłem, że spróbuję poszukać czegoś w Łodzi na miejscu, bo lepiej dopłacić te 50 czy 100 zł, ale właśnie sobie regulować kąt nachylenia.




















#kregoslup #zdrowie #medycyna
źródło: comment_TffNWxhCqIa9P5LzmI8XtypUfpjAvQPw.jpg
Pobierz