Po tej pięknej akcji piętnowania lekarzy (słusznie za milionerów-oszustów i niesłusznie szeregowych etatowców) - wczoraj była taka posucha w grafiku, że aż dyrektor d/s lecznictwa mojego szpitala musiał wziąć dyżur na SORze xD Jak nic zostanie kolejnym milionerem

#zarobki #heheszki #lekarz100k #konowalposting
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2 pytania do osób z tagu #konowalposting #lekarz100k

Dlaczego atakujecie pionki (politycznych lekarzy), a nie (głównego gracza) AOTMiT ?
Nawet nie wiecie, czym się zajmują, a dokładniej- co robią dla NFZ. Czyli największy gracz (po posłach ;) ) publicznej opieki zdrowotnej, o którym w mediach siedzą cicho, zasłaniając go Ministerstwem Zdrowia i NFZ-tem (btw. dobrze znani współgracze).

Dlaczego wierzycie w „limit miejsc” wyłącznie na kierunku lekarskim?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yoney: oczuekujesz od gimbazy zrozumienia?

Przeciez tutaj ca 95% wykopkow twierdzi ze kasta blokuje studia medyczne . Przeciez od kilku lat na medycyne latwiej sie dostac niz na informatyke.

No ale tak nie moze byc, kasta blokuje na
  • Odpowiedz
@warsaw: Tak. I jest to z korzyścią dla wszystkich. Dla lekarza - bo zarobi. Dla pacjenta - bo nie będzie musiał czekać latami w kolejce. Dla systemu - bo późniejsze leczenie jest droższe i trudniejsze, czyli droższe. Dla szpitali - bo zarobią więcej. Nic nie motywuje do pracy tak, jak pieniądze. Robota na godziny to archaiczny wymysł, bo czy się stoi czy się leży 250 zł za godzinę się należy.
  • Odpowiedz
że kto pracuje za 157 zł za godzinę.


@VaizardOmbre: Ale jak to "pracuje". Tu chodzi o dyzur. Czyli przebywanie w pracy a nie pracowanie.
Moze sie zdarzyc ze w ta godzine popracujesz 60 minut, a moze sie zdarzyc ze popracujesz 0 minut przez 3 godziny.
  • Odpowiedz
@some_ONE: jakby u-----i tak wszędzie możliwości dojenia kasy to szybko by spokornieli. Oni tak p------ą, a znam to środowisko dość dobrze. Grożenie pójścia w prywatę, albo wyjechania za granicę to kek. Po pierwsze jakby im u-----i zabiegi prywatne na sprzęcie z NFZ to szybko by się skończyło ich prywatne eldorado. A co do wyjazdów - większość tych konowałów co kosi gruby pieniądz to angielskiego dobrze nie zna, a co dopiero
  • Odpowiedz
Proponuję uwspółcześnić klasyczną zasadę etyki lekarskiej Primum non nocere (po pierwsze: nie szkodzić), na bardziej adekwatną, dostosowaną do polskich realiów: po pierwsze zarobić.

A wersja łacińska, która oddaje ten sens, mogłaby brzmieć np.: Primum lucrari :-)

#lekarski #lekarz #lekarz100k #medycyna #konowalposting #pracbaza #korposwiat #polska #heheszki #zarobki #nauka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GdzieSoLody: Strasznie pewny siebie pustak na tym filmiku. Czekam na kontynuację z płaczem i jąkaniem, kiedy już wprowadzą rejestrację czasu pracy, jawność zarobków konowałów i obowiązek wyboru między publiczną SŁUŻBĄ zdrowia, a prywatną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz