wpisy
Wszystkie
Archiwum
- 0
źródło: Zdjęcie z biblioteki
PobierzHej Mirki i Mirabelki,
Miałem ostatnio mały wypadek i uszkodziłem ulubiony kubek mojego różowego ( ͡° ʖ̯ ͡°), problem jest w tym że nigdzie nie mogę znaleźć takiego aby kupić nowy, poprzedni kupiłem w lokalnym sklepie ale już ich nie mają. Może komuś się rzuci w oczy gdzieś lokalnie i dał by znać?
Miałem ostatnio mały wypadek i uszkodziłem ulubiony kubek mojego różowego ( ͡° ʖ̯ ͡°), problem jest w tym że nigdzie nie mogę znaleźć takiego aby kupić nowy, poprzedni kupiłem w lokalnym sklepie ale już ich nie mają. Może komuś się rzuci w oczy gdzieś lokalnie i dał by znać?
źródło: kubek
Pobierz@wyemancypowany_kojot: https://dekodeko.pl/shop/kubek-sniadaniowy-anthina-mix-4-wzorow/ brak ale mozna napisac
https://www.zurrosakuh.de/p/the-leonardo-collection-cappuccino-tasse-anthina-ockergelb a tu dostępny, lokalnie we Vreden, DE :)
https://www.zurrosakuh.de/p/the-leonardo-collection-cappuccino-tasse-anthina-ockergelb a tu dostępny, lokalnie we Vreden, DE :)
@chanoja: https://allegro.pl/oferta/kpl-4-kubkow-anthina-14121102925 tu masz ten wzór, ale inny kubek
https://allegro.pl/oferta/kubek-anthina-13637177284 a tu masz ten kubek, ale inny wzór
https://allegro.pl/oferta/kubek-anthina-13637177284 a tu masz ten kubek, ale inny wzór
@Nie4tzsche4 przeciez ceny nie spadną. Niby z jakiej paki?
- 24
źródło: temp_file3104679014692155309
Pobierz
źródło: temp_file1641249605012147877
Pobierz- 1
@zielony_goblin: ale taka waga do pełnych części grama, szanujmy się, to dobre do kawy ze stacji a nie porządnego domowego workflow ( ͡º ͜ʖ͡º)
U mnie Peru z EuroCafe
U mnie Peru z EuroCafe
źródło: IMG-4586
Pobierz- 0
Cześć kawowe Mirki,
Jaki ekspress do kawy polecacie?
Do użytku domowego, budżet do 2000zł.
Koniecznie z funkcją kaw z mlekiem i mieleniem ziaren.
Prezent dla rodziców dlatego fajnie jakby był dosyć prosty w obsłudze :)
#pytaniedoeksperta #kawa #ekspresdokawy
Jaki ekspress do kawy polecacie?
Do użytku domowego, budżet do 2000zł.
Koniecznie z funkcją kaw z mlekiem i mieleniem ziaren.
Prezent dla rodziców dlatego fajnie jakby był dosyć prosty w obsłudze :)
#pytaniedoeksperta #kawa #ekspresdokawy
@Zohan517: sam mam philipsa i mogę potwierdzić - jest prosty w codziennej obsłudze. Mniej intuicyjny w obsłudze typu odkamienianie i czyszczenie pastylką ale do nauczenia. Aktualnie jest czyszczenie magazynów na ten model: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/philips-ep3243-50.bhtml
Podobna do niego ale już z normalnym ekranem będzie Gaggia ale tutaj też ta sama sytuacja - czyszczenie magazynów.
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-cadrona-prestige.bhtml
To jest sprawdzona i świetna konstrukcja ale dolewanie wody jak dla mnie to porażka. Jakby zrobili wersję z
Podobna do niego ale już z normalnym ekranem będzie Gaggia ale tutaj też ta sama sytuacja - czyszczenie magazynów.
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-cadrona-prestige.bhtml
To jest sprawdzona i świetna konstrukcja ale dolewanie wody jak dla mnie to porażka. Jakby zrobili wersję z
- 0
konto usunięte via Wykop
- 1
@Fanaticz: fajny pomysł, można wtedy użyć normalnej kawiarki nawet albo zwykły czajnik.
- 0
Panie i Panowie, jaki ekspres i młynek warto kupić?
Obecnie posiadam DeLonghi Dedica, ale poziom satysfakcji który dzięki niej mam przestaje mi wystarczać.
Zależy mi na espresso oraz możliwości spienienia mleka, więc w grę wchodzi tylko kolba. Za automatyczne podziękuję.
Budżet najlepiej do 3000, w porywach do maksymalnie 4000.
#ekspresdokawy #kawa #pytaniedoeksperta #espresso #eksprescisnieniowy #pytanie #kiciochpyta
Obecnie posiadam DeLonghi Dedica, ale poziom satysfakcji który dzięki niej mam przestaje mi wystarczać.
Zależy mi na espresso oraz możliwości spienienia mleka, więc w grę wchodzi tylko kolba. Za automatyczne podziękuję.
Budżet najlepiej do 3000, w porywach do maksymalnie 4000.
#ekspresdokawy #kawa #pytaniedoeksperta #espresso #eksprescisnieniowy #pytanie #kiciochpyta
@Jotu: używam Gaggia Classic, a do tego Eureka Mignon specialita. Za te pieniądze świetny zestaw. Zrobiłem tylko mod sprężynki w ekspresie na 9 bar i dałem tuningowe sitko IMS.
@Jotu: to co @fotograf_warszawiak wyjdzie Cię 3k i będziesz Pan zadowolony
- 1
jak robisz
- piję kawę przed śniadaniem 26.7% (31)
- piję kawę po śniadaniu 31.0% (36)
- kawa to moje śniadanie 19.8% (23)
- nie piję kawy 22.4% (26)
@kontoKolejnejSzansy: Sorry, 10h. Po tym czasie kofeina znika z krwioobiegu.
@daftie123: u mnie wiosna była wczoraj, dziś już znów późny listopad
- 2
@ranunculus podobnie, ale im dalej w las tym będzie lepiej ✌🏻
- 1
Jaki polecacie czajnik do 200 zł? Odstatnio kupiłem jakiś za ok. 150 i śmierdzi czymś i jest jakiś nieprzyjemny posmak w kawie i herbacie.
#czajnik #agd #kiciochpyta #kawa #herbata
#czajnik #agd #kiciochpyta #kawa #herbata
- 12
znalazłem nowa templatke na grupce XD kobieta chce oddac dywan tygrys za 10 kg cukru zastanawiam się czy go nie kupić i nie dać do gabinetu
#heheszki #kawa #zwierzaczki
#heheszki #kawa #zwierzaczki
źródło: mxG1lVFU
Pobierz- 6
@zt_im:
źródło: obraz_2024-02-15_231205286
Pobierz- Plinius
- NaczelnyAgnostyk
- farbowanylisek
- ni_knight
- Ave2
- +4 innych
- 0
Kupiłem ostatnio czajnik i śmierdzi jakimś metalem albo plastikiem i przy piciu herbaty albo kawy jest taki nieprzyjemny posmak. jakieś porady?
#czajnik #kawa #herbata #kiciochpyta
#czajnik #kawa #herbata #kiciochpyta
@Nofenak: wszystkie powyższe rady spakuj do kosza , odwróć czajnik i na środku jest tam kontroler odpowiedzialny za pracę czajnika, przeczytaj jakiej jest marki ten kontroler , to są bardzo małe literki , jeżeli jest jakaś chińska marka to nic nie zrobisz , ten kontroler po włączeniu czajnika i puszczeniu przez niego obciążenia 2kw najzwyczajniej nie wyrabia i się przypala i dlatego masz wrażenie że śmierdzi i ma gówniany posmak
jak
jak
@Nofenak: dołożyłbys 30 zł i miał normalny markowy np.
PHILIPS HD9339/80
PHILIPS HD9339/80
#kawa Cześć Kawo-Mirki, mam do Was pytanie.
Szukam ekspresu do kawy, bo zajechałem mój Bosch Vero Aroma 300 po 4 latach używania i 4.5k kaw i trzeba wymienić w nim po całości młynek z żarnami, a to wiąże się z wymianą serca tego ekspresu (i kosztuje + - 1/3 całego ekspresu). Dodatkowo już za serwis (czyszczenie, przegląd, jakieś wymiany uszczelek) zapłaciłem więc widzę że powoli dotarliśmy do końca naszej wspólnej przygody ...
Szukam ekspresu do kawy, bo zajechałem mój Bosch Vero Aroma 300 po 4 latach używania i 4.5k kaw i trzeba wymienić w nim po całości młynek z żarnami, a to wiąże się z wymianą serca tego ekspresu (i kosztuje + - 1/3 całego ekspresu). Dodatkowo już za serwis (czyszczenie, przegląd, jakieś wymiany uszczelek) zapłaciłem więc widzę że powoli dotarliśmy do końca naszej wspólnej przygody ...
Najpierw podaj widełki cenowe, młynek to jakieś 1000pln. Jak pijesz głównie espresso, to zerknij na Flair Pro, albo Flair 58
@godredbull: młynek na 90% Eureka Mignon Specialita, najlepszy stosunek cena:możliwości na poziomie entry level.
co zostawia jakieś 3,3k na ekspres i to w zupełności wystarcza na porządną maszynę na poziomie podobnym co młynek.
pytanie brzmi na czym Ci zależy i co chciałbyś uzyskać (więcej kawy mlecznej czy espresso) oraz jaki poziom zautomatyzowania byś chciał (czy robiłeś kiedyś kawę z ekspresu korbowego i wiesz ile to jest #!$%@? żeby dobrze wyszło?)
co zostawia jakieś 3,3k na ekspres i to w zupełności wystarcza na porządną maszynę na poziomie podobnym co młynek.
pytanie brzmi na czym Ci zależy i co chciałbyś uzyskać (więcej kawy mlecznej czy espresso) oraz jaki poziom zautomatyzowania byś chciał (czy robiłeś kiedyś kawę z ekspresu korbowego i wiesz ile to jest #!$%@? żeby dobrze wyszło?)
- 4
- 0
@kontoKolejnejSzansy: zobaczymy czy jest czego. wczoraj wypiłem nitro flat white i nie porywa mnie w ogólnie idea nitro a próbowałem już paru
@mapache: no mnie to nitro też nie porwało...
- 0
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 0
Czołem
Czy ktoś zamawiał cos z tej stronki? Manufaktura Krafotwa
Czekam już 10 dzień na realizację zamówienia i wygląda na to, że jeszcze sobie poczekam.
Zachciało się wyjątkowej kawy.
#kawa
Czy ktoś zamawiał cos z tej stronki? Manufaktura Krafotwa
Czekam już 10 dzień na realizację zamówienia i wygląda na to, że jeszcze sobie poczekam.
Zachciało się wyjątkowej kawy.
#kawa



































#kawatime #kawa
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz@pilot1123 Życiem?
źródło: e8b183147114ba6fab852a8dc0ea2943582c614b381ba2107acd46e52e634679
Pobierz