szukam #kawa ktora bedzie w okolicach 50 zl / kg +-. Pije obecnie lavazze zlota - ale moze warto cos zmienic? Parze glownie w kawiarce, czasami areopress. Mam mlynek zarnowy wiec tylko ziarnista. Co polecicie? Bardziej klimaty brazylia/kolumbia - bez kwasowosci zbytniej #kawatime
@bandera: mimo wszystko chyba dobrze zmienic blend, bo taka swiezosc jest na poczatku opakowania.

Ja jade na 1kg paczkach caly czas, mam z tej niszowej kawiarnii po czyms tam takie opakowanie szczelne i 1/4 kg idzie w ekspres, reszta akurat wchodzi w ten szczelny package
@Zohan517: sam mam philipsa i mogę potwierdzić - jest prosty w codziennej obsłudze. Mniej intuicyjny w obsłudze typu odkamienianie i czyszczenie pastylką ale do nauczenia. Aktualnie jest czyszczenie magazynów na ten model: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/philips-ep3243-50.bhtml
Podobna do niego ale już z normalnym ekranem będzie Gaggia ale tutaj też ta sama sytuacja - czyszczenie magazynów.
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/gaggia-cadrona-prestige.bhtml
To jest sprawdzona i świetna konstrukcja ale dolewanie wody jak dla mnie to porażka. Jakby zrobili wersję z
@Nofenak: metalowy. Raz kupiłem tani nonejm i też śmierdziała woda z niegu, musiałem go wyrzucić. Najlepiej coś markowego: Philips, Kenwood itd.
@Nofenak: wszystkie powyższe rady spakuj do kosza , odwróć czajnik i na środku jest tam kontroler odpowiedzialny za pracę czajnika, przeczytaj jakiej jest marki ten kontroler , to są bardzo małe literki , jeżeli jest jakaś chińska marka to nic nie zrobisz , ten kontroler po włączeniu czajnika i puszczeniu przez niego obciążenia 2kw najzwyczajniej nie wyrabia i się przypala i dlatego masz wrażenie że śmierdzi i ma gówniany posmak
jak
#kawa Cześć Kawo-Mirki, mam do Was pytanie.
Szukam ekspresu do kawy, bo zajechałem mój Bosch Vero Aroma 300 po 4 latach używania i 4.5k kaw i trzeba wymienić w nim po całości młynek z żarnami, a to wiąże się z wymianą serca tego ekspresu (i kosztuje + - 1/3 całego ekspresu). Dodatkowo już za serwis (czyszczenie, przegląd, jakieś wymiany uszczelek) zapłaciłem więc widzę że powoli dotarliśmy do końca naszej wspólnej przygody ...
@godredbull: młynek na 90% Eureka Mignon Specialita, najlepszy stosunek cena:możliwości na poziomie entry level.
co zostawia jakieś 3,3k na ekspres i to w zupełności wystarcza na porządną maszynę na poziomie podobnym co młynek.
pytanie brzmi na czym Ci zależy i co chciałbyś uzyskać (więcej kawy mlecznej czy espresso) oraz jaki poziom zautomatyzowania byś chciał (czy robiłeś kiedyś kawę z ekspresu korbowego i wiesz ile to jest #!$%@? żeby dobrze wyszło?)
  • 0
@bonus: Na stronie mają info, że wydłużony czas realizacji z powodu dużej liczby zamówień. Ja swoje złożyłem 2 lutego i ciągle nic

Napisałem dziś do nich, zobaczymy jaki będzie odzew