Wpis z mikrobloga

Miraski, biorę od Was po groszu i słucham państwa( ͡º ͜ʖ͡º)
Long story short: muszę się czegoś nauczyć
W skrócie o mnie: facet w okolicach 40stki. Porozumiewam się swobodnie po polsku i angielsku. Pracowałem jako koordynator regionalny w branży bezpieczeństwa (zabezpieczenia p.poz. obiektów wielkopowierzchniowych). Obecnie jestem na rencie i potrzebuję pracy zdalnej. Co umiem? Nic szczególnego:( pisałem trochę tekstów zapleczowych, ale copywriting nie jest dla mnie. Programowanie też niestety nie. Podpowiedzcie mi: czego zacząć się uczyć? Wymagań nie mam dużych. Wystarczy jak bym docelowo chociaż minimalną pensję zarobił po, powiedzmy pół roku nauki. Macie jakieś pomysły? Sorki za spam tagami, ale to raczej ta branża.
#kiszczakchoruje #pytanie #pracazdalna #it #programowanie #testowanieoprogramowania
  • 17
@kiszczak: #!$%@? wie :)

Trzeba umieć obsługiwać jakieś senuto / ahrefsy / semstormy i mieć doświadczenie w pisaniu, żeby poprawiać po copywriterze. Ostatnio wziąłem jakiegoś triala Senuto to było w gratisie szkolenie online, tam możesz typa podpytać o szczegóły.

Niedawno też trafiłem na fajne case study z pogłębioną informacją o temacie, może też z tego coś wyciągniesz
https://semcore.pl/semcore-lab/case-study-pozycjonowanie-stron/
@kiszczak: istqb, SQL i capgemini (ale tam full zdalnie nie dostaniesz tylko 70% stacjonarnie, potem 30%, stosunkowo łatwo się dostać podobno), ew mają testing stster kit, może coś dla Ciebie.
A może content publisher(cheil, tutaj też stosunkowo łatwo podobno)
@kiszczak: jak padło seo to może sem (reklama w wyszukiwarce) albo reklama na Facebooku (nie znam się na tym, wiec nie powiem Ci od czego zacząć ale na pewno w necie znajdziesz szkolenia np na udemy, linkedin learning). Na stronie Google można zrobić certyfikaty z sem po zrobieniu szkoleń.

Jeśli trochę technicznie to polecałabym power bi i tworzenie raportów. Masa szkolen na platformach które wcześniej wymieniłam plus ogromna ilość na yt.
@kiszczak: nie, bo tak jak pisałam nie uczyłam się nigdy tych rzeczy. Znam mniej więcej tematy bo znajomi w tym pracują bądź w pracy miałam trochę do czynienia ale nigdy nie robiłam kursów.

Jak wpiszesz w Google wyskakuje tego tyle ze na pewno znajdziesz coś co będzie pomocne. W przypadku power bi najprościej będzie zacząć od Microsoft learn, kursy są tu bezpłatne. Jak wpiszesz w Google Microsoft learn i power bi