#windows10 #informatyka
Wie ktoś co zrobić jak kursor myszy po prawej stronie monitora wyjezdza za ekran ? w każdej innej sytuacji dobija do ramy ekranu a po prawej wjezdza mi poza ekran co powoduje ze nie moge znalezc kursora czesto.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komp odpala się i po czasie od kilkunastu sekund do dwóch minut wiesza się po czym czarny ekran i komunikat o braku sygnału, w środku teoretycznie wszystko śmiga normalnie na karcie wszystkie ledy świecą a wiatraczki też se popierniczają, po przełączeniu na integrę wszystko śmiga normalnie. Ktoś ma jakiś pomysł w czym problem?
#informatyka #komputery #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#leagueoflegends hej. Mam problem - musiałem odinstalować grę, bo nie mam miejsca na dysku C (mądry ja, dałem tylko 100gb przestrzeni na dysk C). Teraz przy próbie instalacji gry, mogę klienta zainstalować na partycji D, ale finalnie cała gra i tak próbuje się zainstalować na C. W ustawieniach klienta jest wymuszone C i nie da sie tego zmienić :( jakiś pomysł? #informatyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dość. #rant Pasja do czegoś może stać się takim samym toksycznym śmieciem jak w związkach. Już od młodych lat pasjonował mnie #gamedesign i #informatyka, co było zresztą bardzo wygodnym połączeniem, ponieważ oba te fronty się ze sobą lubią na różne sposoby przeplatać. Po technikum znalazłem sobie robotę i bardzo szybko zderzyłem się z rzeczywistością — pracą Game Designera nie jest po prostu projektowanie gier,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@420_3: Prawdę mówiąc, ja w pełni rozumiem, że inwestor chce wejść z hajsem i wyjść z większym, o to chodzi w inwestycjach koniec końców. Ale za cholerę nie rozumiem tego, jak taki inwestor/wydawca stwierdza, że fajny pomysł, wykłada hajs, a potem naciska na zmiany.

A co do indie, w sumie mi przypomniałeś inną ciekawą rzecz, mianowicie taką, że niby wszyscy są Indie, a koniec końców okazuje się, że wszyscy robią
  • Odpowiedz
@tiritto: Dziwisz się temu anulowaniu projektów, a temat pojawia się od projektów Indie po AAA. Sytuacja z życia, projekt gotowy, gra do wydania za 2-3 miechy, więc są robione testy i ostatnie fixy i nagle z dnia na dzień informacja o tym, że jednak nie zostaje to wydane. Kilkadziesiąt baniak (w domiarach) do kosza. I klasyk gatunku, prasa dowiaduje się wcześniej niż teamy. Często wynika to z kompletnego braku wiedzy
  • Odpowiedz
Ja nie wiem.. kupiłem wczoraj pare czesci do kompa m.in. nowa plyte glowna, probuje ja wlozyc do mojej 20 letniej obudowy i okazuje sie ze otwory na sruby sa przesuniete o jakies 0.2mm i nie da rady jej przykrecic. Poradzilem sobie i naddalem mlotem obudowe z jednej strony ale taka rozkmine mam ze zawsze trzeba po jakis paprochach poprawiac ehh...

#podzespoly #informatyka #komputery #podzespoly
LuzKtoregoBrakujePolskimChlopakom - Ja nie wiem.. kupiłem wczoraj pare czesci do komp...

źródło: obudowa

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@purrminator: OP zerowa ortografia i zero interpunkcja, czego oczekujesz od prostego chłopa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego zamiast pomyśleć, to chłopski rozum wykorzystał jedyną znaną metodę: n-----------e siłą.
  • Odpowiedz
#informatyka #laptopy #gaming #podzespoly #gry

Z racji że od 4 lat posiadam laptop do gier i nie narzekam, chciałbym przerzucić się na coś lepszego, aktualnie mam ryzen 7 3750h i rtx2060.
Jaką kartę najlepiej upolować w laptopie i procek?
Patrzyłem na lapki z rtx4070 ale też czekam na wasze opinie i porady odnośnie najlepszej marki itp.

PS: nie, nie mogę złożyć jednostki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harnasiek: Cześć długo patrzyłem sobie za laptopem i wybrałem loq z kartą rtx 4060 nie ma sensu brać 4070 ponieważ jest mała rożnica wydajności te karty 4050/60/70 osiągają swój maksimum przy 100 w
  • Odpowiedz
@harnasiek: Ja masz jakieś pytania wal smiało kupiłem swojego na pokładzie z 4060 z dlls3 cyberpunk na ultra wiadomo fullhd chodzi bez najmnieszych problemów generowania klatek mega pomaga
  • Odpowiedz
#studia
#informatyka
#programowanie

W tym roku skończyłem studia (informatyka), mam 3 lata doświadczenia w branży fintech, ponad pół roku jako programista w big4, w międzyczasie też na fullstacku w startupie (który updał). Niestety zatrudnili za dużo osób i od paru miesięcy szukam pracy. Zrozumiałem, że na programistę nie mam co wysyłać, bo i tak nikt nie odpowiada na CV, mimo expa i skończonych studiów. Zajmowałem się też analizą biznesową
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@horus666: martwe ogloszenia na ktorych juz sie toczy rekrutacja albo nie zostaly zdjete. Trust me. Wyslij CV jako steve jobs i nikt nie odpowie bo HRki dawno spuszczone a projekty wstrzymane. Wiadomo ze jest jakas rotacja i czesc tych ogloszen jest valid ale 5k ogloszen to nie tak duzo jak na cala polske a czesto jest tak ze na jedno stanowisko wypisuja kilka miast byle zeby zlapac jelenia. IT ma
  • Odpowiedz
#informatyka

Wie ktoś ile to może być warte ?
Procesor: Intel Core i9 10850K + chłodzenie
RAM: DDR 4 32 GB (2x16GB) Corsair, 3000 Mhz
Płyta główna: Z490 Gaming Plus (MS-7C75)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@cotozazycie Możesz podpiąć do Gmail skrzynkę np. z Interii, by stamtąd pobierane były wiadomości. I w ten sposób dodając tam alias również z niego wiadomości będą wpadać do Gmaila.

Nie kojarzę, by sam Gmail oferował aliasy poza tym z plusem i tym, że można stawiać kropkę w dowolnym miejscu adresu e-mail w domenie gmail.com.
  • Odpowiedz
Dobra, bo ja już nie daję rady.
Zawsze miałem tak, że przy aktualizacjach windowsa miałem problem z ciągłym rozłączaniem się słuchawek bluetooth. Wcześniej wystarczyło od nowa sparować i było okej. Teraz nie ma szans, ciągle się rozłączają. Próbowałem z różnymi słuchawkami, więc to nie jest problem ze strony słuchawek. Ma ktoś jeszcze pomysł co z tym można zrobić?

#komputery #informatyka #windows
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dawno temu (no nie tak dawno) przebranżowiłem się do IT kończąc wcześniej inżynierkę na innym kierunku. Zarabiam myślę nieźle jak na długość mojego doświadczenia. W trakcie mojej kariery pracowałem przeważnie z typami którzy tak jak ja po inżynierce przebranżowili się na IT ew. kończyli informatykę na jakieś gorszej uczelni. Zastanawia mnie gdzie na tym rynku kończą absolwenci takiego MIMUW itp.? Oni wszyscy odcinają kupony robiąc dla zagranicy, w
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W tym roku kończę technikum o profilu technik informatyk i przyznam że jestem przerażony. Rodzice mówią że nie dadzą mi pieniędzy na studia i że mam pracy szukać. Więc zacząłem szukać już kilka miesięcy temu bo myślałem że znajdę sobie pracę i pójdę studiować zaocznie. W zawodzie dosłownie nigdzie nie widzę ogłoszeń dla informatyków bez doświadczenia. Próbowałem więc wysyłać do różnych, sklepów, magazynów, fabryk . W większości nawet
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: to, że jedna fabryka Cię odrzuciła z takim tekstem, to nie znaczy, że takie będzie stanowisko wszystkich pracodawców. O pierwszą robotę zawsze trudno. Złap się na studia dzienne, żeby mieć status studenta, to chętniej Cię zatrudnią, a potem najwyżej przejdziesz na zaoczne. CV rozsyłaj do oporu, w końcu coś się trafi.
  • Odpowiedz