Wpis z mikrobloga

#studia
#informatyka
#programowanie

W tym roku skończyłem studia (informatyka), mam 3 lata doświadczenia w branży fintech, ponad pół roku jako programista w big4, w międzyczasie też na fullstacku w startupie (który updał). Niestety zatrudnili za dużo osób i od paru miesięcy szukam pracy. Zrozumiałem, że na programistę nie mam co wysyłać, bo i tak nikt nie odpowiada na CV, mimo expa i skończonych studiów. Zajmowałem się też analizą biznesową (fintech), ale tu też zero odzewu na CV.

I tu pojawia się moje pytanie: Czy ktoś tu może pracuje w bankowości / fintechu / inwestycjach i mógłby dać mi jakieś rady co do mojego CV? Interesuje mnie głównie analiza biznesowa, pogodziłem się z tym, że programistów dziś już się raczej nie zatrudnia, tylko zwalnia.

pytanie 2: Czy magisterka na SGH zwiększa perspektywy na rynku pracy? Wcześniej nie miałem wątpliwości, ale teraz wiem czy mi się chce kontynuować edukację jeśli polski "rynek pracy" nie jest w stanie zaoferować jakiejkolwiek pracy absolwentowi informatyki z wieloletnim doświadczeniem
  • 6
  • Odpowiedz
@Embeddable stary jest taka posucha. BA kwiczy. Deweloperzy kwiczą od cobolowcow po js. Zero roboty. BI kwiczy. Data eng zero roboty. Nie ma projektów. Nawet ludzie co są w firmach wodza ze przestój. Nawet w robocie zero nowych zleceń. Zacznie się armageddon zaraz. Wszyscy trzymają się za kieszeń. It nikomu niepotrzebny badziew. Można bez tego żyć.
  • Odpowiedz
@horus666: martwe ogloszenia na ktorych juz sie toczy rekrutacja albo nie zostaly zdjete. Trust me. Wyslij CV jako steve jobs i nikt nie odpowie bo HRki dawno spuszczone a projekty wstrzymane. Wiadomo ze jest jakas rotacja i czesc tych ogloszen jest valid ale 5k ogloszen to nie tak duzo jak na cala polske a czesto jest tak ze na jedno stanowisko wypisuja kilka miast byle zeby zlapac jelenia. IT ma lekka
  • Odpowiedz