znajoma nie wykupiła hostingu, dziś go opłaciliśmy ale strona nie działa - te pliki są na serwerze, co należy zrobić żeby to przywrócić? strona była na wordpressie #komputery #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mhrok87: Jak płacicie za hosting to proponuję się kontaktować ze wsparciem hostingu.
Jak szukacie odpowiedzi tutaj to nawet nie podaliście info jaki to hosting.
Różne hostingi mają różne panele administracyjne.
  • Odpowiedz
Jakie zestawy komputerowe polecacie do 5k? Cel to głównie praca biurowa, korzystanie czasami z Photoshopa i programów do programowania, od czasu do czasu obejrzenie filmu lub zagranie w football managera. Nie wiem też czy lepiej xcom czy morele. Prosiłbym o kompletny zestaw czyli też obudowa. Chciałbym kosztem 5k uzyskać najbardziej efektywny sprzęt do pracy. #komputery #informatyka #it #praca #pracait #elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Samidoll: nie wiem, czy 5k to nie jest overkill. Praktycznie nic tutaj nie wymaga dużo mocy (nie wiem do końca jakie programowanie masz na myśli).

Wybierz mocny procesor z integrą (bo z tego co widzę to nie potrzebujesz mocnej grafiki), dobierz resztę podzespołów i tyle. Parę lat temu używałem usługi składania u morele i wszystko zostało dobrze zrobione
  • Odpowiedz
Cześć,

Teściowa szuka NASa do domowej firmy księgowej. Także plików to max 1 Tb.

Myślę o jakimś 2 dyskowym w raid 1, żeby była kopia zapasowa na drugim po prostu.

Jaki
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wloczykij2 może trochę offtop, ale:
- RAID!=Backup. Jak ktoś coś usunie - przypadkiem chociażby - to tego nie ma już na obu dyskach. Tak samo wirusy. Backup musi być mimo RAIDa
- na lata będzie buda, ale dysk może się nowy s--------ć po 10 latach albo po tygodniu, tu nie ma reguły.

a co do konkretnej budy - z qnapów się fajnie korzysta i konfiguracja nie sprawia problemu nawet nietechnicznym. Poza
  • Odpowiedz
@quintus: ale co za problem z fakturą? Jest wiele firm, które sprzedają taki używany sprzęt. Oczywiście zawsze może kupić nowe części. Piszesz o trwałości i bezpieczeństwie? Obydwoje wiemy, że nie masz fioletowego pojęcia o czym piszesz. Trudno wyszukać bardziej dziurawy system operacyjny, który miał duże wpadki na przestrzeni lat niż qnap. Tylko serwer na własnych częściach + dobry OS do tego, ja polecam Unraid, bo jest właśnie bardzo prosty w
  • Odpowiedz
Jak "narobilibyście kosztów na firmę" w budżecie 50-75tyś. miesięcznie?

Imo auta w leasingu są teoretycznie fajną opcją, ale w praktyce - utrzymanie też kosztuje i średnio to sie może kalkulować przy odsprzedaży w ciągu roku, zwłaszcza przy droższych autach jak przychodzi do AC na leasingu.

Rozważam bardziej elektronikę - łatwo to sprzedać, jestem informatykiem więc sporo sprzętu bym napewno wziął w tych pieniądzach, i zakładając odsprzedaż co pół roku-rok utrata wartości może
BiauekRemover - Jak "narobilibyście kosztów na firmę" w budżecie 50-75tyś. miesięczni...

źródło: image-20

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak "narobilibyście kosztów na firmę" w budżecie 50-75tyś. miesięcznie?


@BiauekRemover: tak, jak to robi każde korpo. Szkolenia interpersonalne, szkolenia z obsługi klienta i szkolenia produktowe. NIe ma kasy, której nie da się w to wpompować.Dwa wcielenia mojego korpo temu, do naszego polskiego odziału za jakąś straszliwą kasę specjalista trener gdzieś zza równika do nas przyjeżdżał, żeby nas szkolić ze zbiorowego wznoszenia okrzyków WOOOOOW. Oczywiście w tym czasie był kryzys w
  • Odpowiedz
@rybeczka: a są wysokie? 12% dochodowego? Śmieszny ZUS przez 2,5 roku.

W jakim kraju europejskim pierwszej kategorii jest lepiej? Tylko nie wymieniajcie Rumunii, kto chciałby tam mieszkać xd
  • Odpowiedz
padł mi z dnia na dzień dysk ssd - normalnie użytkowałem kompa po czym mi się zawiesił więc go zrestartowałem i po restarcie już przestało wykrywać dysk (odłączałem, przedmuchiwałem i podłączałem ponownie, też nic)
idzie jakoś odzyskać z niego dane? bardzo potrzebuje z niego szczególnie jedną rzecz

dysk Plextor 1TB M.2 PCIe NVMe M9PeG, ma prawie 5 lat, w razie gdyby model i wiek miał jakiekolwiek znaczenie

#komputery #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karoleq138 oddaj dysk jakiemuś znajomemu elektornikowi i niech sprawdzi go wizualnie pod mikroskopem.
Mi padł rok temu popularny goodram mx500 i po sprawdzianiu PCB pod mikrosopem znalazłem niedolutowwny kondek smd oraz uwalony tranzystor.
Po wymianie tranzystora dysk ożył i działa do dzisiaj.
Kondka dodatkowo poprawiłem, ale nie było to koniecznie, bo dysk działał bez niego od początku.
  • Odpowiedz
Czy możecie mi wytłumaczyc system ubiquity?
1. Kupuje Cloud Gateway Ultra, podpinam pod switcha i do tego AP np U6 i wszystko smiga?
2. Kupuje Edge Router, podpinam pod switcha i do tego AP U6 - zeby dzialalo musze dokupic cloud key? https://www.senetic.pl/product/UC-CK co daje ten cloud key? on jest wbudowany w przypadku wersji Cloud Gateway Ultra? czy on sluzy wylacznie do zarzadzania wieloma ap i w przyapadku malej sieci domowej nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musisz mieć kontroler do unifi, czy to będzie wbudowany w router (seria cloud gateway), oddzielny (cloudkey), czy VM-ka/kontener na serwerze/NASie/PC to już bez znaczenia
Najlepiej wszystko od unifi ;)
ale z innymi urządzeniami też się dogadają, oczywiście nie będziesz zarządzał urządzeniami innych producentów z panelu unifi
  • Odpowiedz
#ukw #informatyka #ekonomia #studia

Cześć, stoję teraz przed wyborem studiów i się zastanawiam, po pierwsze czy mam szanse się dostać w Bydgoszczy na infe? Ogólnie to nie mam jeszcze konkretnych planów. Myślałem o IT ale też o księgowości albo analizie finansowej. Po drugie nie wiem, czy nie lepiej po prostu iść na ekonomię, tylko że przy obecnej automatyzacji to myślę że papier z infy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #programista15k
Koledzy z szeroko pojętej gałęzi administracji / devops / security czy zauważyliście w waszej gałęzi obecny kryzys?
Jeśli chodzi o mnie to niedawno zmieniłem pracę na stricte związaną z security, chociaż jako sysadmin miałem z tą działką styczność przez wiele lat i raczej nie widzę spadku ilości ofert czy wysycenia rynku. Moje podłoże to 10 lat doświadczenia bez studiów.

#programowanie dla zasięgu bo może
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900 ale o co ty się prujesz? XD Co jest kontrowersyjnego w stwierdzeniu, że kryzys dotyczy głównie juniorów i midów? XD Co jak jestem juniorkiem, ktorego dotyczy kryzys? Weź przelewaj sobie swoje frustracje na kimś innym xD
  • Odpowiedz
Hej, czy ktoś studiował informatykę i inżynierie danych na uniwersytecie przyrodniczym w poznaniu i jest mi w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego kierunku i wydziału, czy warto i jacy są wykładowcy ?
#poznan #studbaza #studia #informatyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie urządzenie zamontować aby mieć w garażu (oddzielny budynek) zasiag wifi i GSM? Chodzi o to że na zewnątrz jest dość dobry zasięg GSM LTE i wifi z domu ale w środku w garażu do zamknięcia bramy już koniec. Może jakieś urządzenie z anteną zewnętrzną? Podpowie ktoś coś ?

#informatyka #siecikomputerowe #komputery #lte
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@neil_mccauley89 są repeatery sygnału LTE, ale chyba w Polsce prawo zabrania, a co do WiFi to poviagnij skrętkę i zwykłego accesspointa zrób, pamiętaj, że jeżeli skrętka idzie w ziemi, to musi byc w jakiejś mikrorurce czy peszlu i musi być zelowana (zewnętrzna) dodatkowo najlepiej żeby miała ekranowanie i była uziemiona poprawnie z dwóch stron.

Ewentualnie światłowód, DAC 2J bezpośrednio do ziemi, z jednej i z drugiej strony gniazdka optyczne, mediaconvertery i
  • Odpowiedz
#komputery #pcmasterrace #informatyka

Hej! Znajomy potrzebuje pomocy, a moje pojęcie o sprzęcie PC nie jest na tyle wystarczające by mu pomóc.

Kilka lat tamu skonfigurował sobie PC w sklepie x-kom wraz z montażem o parametrach:

Mobo:
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gabstom: Ryzen 5 3600 nie ma integry więc bez dedykowanej karty graficznej nie będzie obrazu.

Jak wyżej - bateria CMOS do wymiany, to groszowe sprawy.
  • Odpowiedz