• 12
@willard
Lopata na pierwszym planie zapewne poszla w prezencie od jakiegos chlopa. Bardzo wdzieczny i odwazny(tak tak) narod. Przecinaki Sosabowskiego sami wspominali o potrzebie przeganiania ludnosci cywilnej ktora sie pchala pod ogien z kilofami, zeby pomagac w ryciu okopow. Tam do dzisiaj porozbijani lotnicy i polegli zolnierze maja swoje ulice po wioskach gdzie oddali zycie. Cmentarze tez b zadbane. Rok mieszkalem, widzialem.

Mysle ze mila odmiana po Francji
  • Odpowiedz
A co to się dzieje XDDDDDD

Norwegia idzie nieco dalej niż Holandia i stwierdza:
„Obecnie nie zaleca się szczepienia młodzieży w wieku 12-15 lat, która przebyła chorobę COVID-19”

https://www.fhi.no/en/id/vaccines/coronavirus-immunisation-programme/coronavirus-vaccine/#vaccination-after-having-covid19
covid_duck - A co to się dzieje XDDDDDD

Norwegia idzie nieco dalej niż Holandia i ...

źródło: comment_1643812618IO5CBepzUgJmXfwNz91MZM.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co to się dzieje XDDDDDD

Holandia dotyczy szczepienia w wieku 5-11 lat:

„Czy Twoje dziecko miało już Covid? Wtedy jest już wystarczająco chronione przed poważną chorobą z powodu COVID-19”.

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-vaccinatie/kinderen-van-5-tot-en-met-11-jaar/coronaprik-halen-na-besmetting-of-andere-vaccinaties
covid_duck - A co to się dzieje XDDDDDD

Holandia dotyczy szczepienia w wieku 5-11 ...

źródło: comment_16438125333ijFy2e7WbPOiZiJSnawAr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakaś pomoc z wynajęciem studio / 2 osobowego mieszkania w #holandia ? Coś z czego sami wynajmowaliscie?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anmo: tak jak wyżej funda.nl i dzwonisz i się umawiasz tylko niestety jeśli nie masz umowy o pracę to raczej nikt Ci nie wynajmie, dużo miejsc ma też w wymaganiach jakiś minimalny dochód. Możesz też spróbować w takich miejscach jak OurDomain gdzie mają umeblowane kawalerki w, jak na okolice Amsterdamu, całkiem nienajgorszych cenach.
  • Odpowiedz
Ktoś z Was miał problem z nieuczciwym „maklerem” w #holandia ? Roczny kontrakt minął a gość nie chce oddać borgu, mino tego ze nic nie zostało zniszczone ani zgubione a wręcz przeciwnie - polepszyłem stan mieszkania. Chętnie bym się z nim posadził, nigdy nie było problemu z płatnościami z mojej strony. Typ typowo chce mnie zrobić na hajs.

Szukam osoby lub kancelarii, która się tym zajmie, bez względu na język.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaktakjaknie: Wrecz polepszyles stan mieszkania, czyli dokonales zmian? Nie na tym polega wynajmowanie i nawet bym sie nie zdziwil gdybys przegral sprawe w sadzie. Dales mu swietny powod do tego, zeby mial jak Cie zrobic na hajs.
  • Odpowiedz
@Meh6969: @bvrvn: Brak DigiD: poproś o dowód papierowy
Czy to nie jest możliwe? Następnie możesz skontaktować się z działem pomocy CoronaCheck pod numerem 0800 - 1421. Następnie zostaniesz skierowany do systemu telefonicznego, gdzie możesz poprosić o dowód koronowy telefonicznie. Przygotuj następujące informacje:

Twój numer służbowy;
oraz kod pocztowy (pod którym jesteś zarejestrowany w gminie).
Ten dowód zostanie wysłany do Ciebie pocztą. Pamiętaj, że może to zająć co najmniej 5 dni roboczych. Od
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: Rozpisałeś się, zupełnie niepotrzebnie. Poza różnicami kulturowymi (to głównie kuchnia) ludzie i kobiety niewiele się od siebie różnią. Nieważne czy Polka, Ukrainka, Rosjanka, Włoszka, czy turecka Niemka. Charakter nie zależy od narodowości elo.
ps. nie czytałem tego
  • Odpowiedz
Mireczki, spakować się do kombiaka i wyjechać w pojedynkę do Holandii. Na miejscu szukać pokoju a do tego czasu spać w samochodzie. Potem szukać pracy. Czy jest to w ogóle do zrealizowania?
Jest tu ktoś kto tak zaczynał tam nowe życie?
Z czym o czym nie pomyślałem to się wiąże? Pracy szukałbym na wózku widłowym jako elektryk, na budowie itp byle nie w szklarni, w akordzie, na taśmie. Oszczędności na kilka miesięcy
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Denial94 u moich znajomych w pracy, zaczęli co poniedziałek testować ludzi. Przyjeżdża jakiś bus podobno, dwie babeczki testują. Nie wiem na ile legitny jest ten test, ale zazwyczaj na ok. 40 osób, z 5 ma pozytywny xD
Wcześniej firma im kupiła testy takie sklepowe i kto chcial, mógł się testować, ale nikt tego nie robil - stąd pomysł na test co poniedziałek.
Beczka, bo sporo babek tam pracuje na pół etatu
  • Odpowiedz