Wpis z mikrobloga

Witam, na jakich zasadach działa sick w Holandii na fazie A? Czuję, że agencja coś kręci, a polski internet nie daje mi szczegółowych informacji. Nie znam niestety holenderskiego żeby szukać u źródła. Byłem jakoś 7 dni na sicku. Na ten moment zapłacili mi za jeden. Staneliśmy na tym, że mam gwarantowane 32 godziny pracy w tygodniu. Jeden dzień byłem w pracy zatem według ich wyliczeń zostały mi 24 godziny za które mi zapłacą minus jeden dzień sicka za który już mi zapłacili. Z góry dziękuję! #holandia
  • 5
@ohjohny: No to wydaje się być logiczne. I słyszałem, że u innych też to działało. Wezmę to co mi dają, a będę rościć swoich pieniędzy o ile mi sie należą, kiedy więcej się dowiem. Faktem jest, że kręcą bo na początku według ich "administracji" nic mi się nie należało. Pozdrowionka!
@Netindelv2: jeżeli chodzi o pracę przez agencję, to chorobowe może wypłacić agencja lub UWV (zależy od agencji). Jeżeli w Twojej agencji to UWV płaci chorobowe, to ma na to 6 tygodni. JEDNAKŻE! agencja musi fakt sicka zgłosić do UWV w obu przypadkach, ale często tego nie robią więc możesz po prostu zadzwonić do UWV i zapytać czy zostało zgłoszone. Jeżeli nie zostało, to agencji się nieźle oberwie, bo to ich obowiązek.
@Netindelv2: i nie daj sobie wmówić że Ci się nie należy. To nie agencja decyduje, a lekarz. Jeżeli nie wysłali do Ciebie lekarza (lub Ciebie do lekarza zakładowego - arboarts), to Ci się po prostu należy
@Netindelv2: a te gwarantowane godziny umowne coś dają? Wydawało mi się, że agencje wyliczają średnią godzin/wypłat z trzech ostatnich miesięcy (albo tygodni) i wypłacają z tego ok. 90%.

Ziek jest liczony od drugiego dnia (czasami trzeciego) i nie obejmuje dni weekendowych - nawet jak normalnie w weekendy pracujesz.