Jak się zwalniam z pracy z miesięcznym okresem wypowiedzenia, a mam nazbierane urlopu na półtora miesiąca, to czy pracodawca ma prawo odmówić mi zużycia go całego do pokrycia tego okresu? Może kazać mi dalej chodzić do pracy, a później wypłacić to z 50% podatkiem? Vast contract.

#holandia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #emigracja mam konto w mBanku i chciałem zaktualizować adres zamieszkania na #holandia , facet na infolini powiedział że to możliwe ale ma adnotacje że bank może wypowiedzieć wtedy umowę. I on nie jest w stanie powiedzieć czy faktycznie to zrobi xD No ale tak czy siak może to może, nie chcę ryzykować że mi zamkną konto więc zostawiam polski.

Ktoś z polskich emigrantów ma może jeszcze
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gatineau: można bez problemu zmienić i adres i numer telefonu. Wydaje mi się, że na infolini robią sobie bramkę, że w razie zmiany jakichś przepisów (lub np. ewentualnego wyjścia Polski z UE), będą mogli Ci wypowiedzieć konto bez konsekwencji z ich strony. Na chwilę obecną Unia Europejska gwarantuje każdemu obywatelowi dowolnego kraju UE możliwość otwarcia konta w dowolnym innym kraju UE
  • Odpowiedz
Ja miałem po jednym dniu od założenia konta włam. Obsługa tylko chat i mieli lekko w------e. Do dzisiaj dostaje smsy czasami od bunq z prośbą o autoryzacje konta, chociaż już dawno konta nie mam tam.
Jak dla mnie porażka
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 52
18 671 + 41 = 18 712

Ten rok na #rower zaczynam w #holandia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pogoda w miarę, +5 stopni, zero wiatru i sucho. To się ceni o tej porze roku.
Najpierw pojechałem do Lieshout w końcu zobaczyć budynek browaru Bavaria. Trochę liczyłem, że firmowa browaro/kawiarenka będzie otwarta, ale niestety - ciemno i zamknięte na 3 spusty. Cóż, odwiedzi się kiedy indziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
AlteredState - 18 671 + 41 = 18 712

Ten rok na #rower zaczynam w #holandia ( ͡° ͜ʖ...

źródło: comment_1642955176gdiCBguZGAe1OxP4tdnuZx.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć holenderskie mirki,
chcę się zameldować w mojej gminie, natomiast nie mogę znaleźć listy wymaganych dokumentów, poza tym oświadczeniem, ktoś się orientuje co może być potrzebne? europejski odpis aktu urodzenia? czy właściciel musi być obecny, jeśli będę miał oświadczenie i jego ksero jego dokumentu tożsamości?


#holandia #emigracja #zagranico
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kAdi: z tego co pamietam

- wypełniony wniosek
- umowę/wniosek o wynajęciu mieszkania (lub dokument potwierdzający ze możesz się tam zameldować)
- paszport/dowod
- europejski
  • Odpowiedz