Siemka, okazało się ze nie mam ubezpieczenia zdrowotnego... No cóż, znajomy zawiodł, a ja byłem swiecie przekonany ze potrącają mi to z wypłaty. Kojarzycie jakis ubezpieczycieli zebym nie musiał płacić do tyłu i żeby jak najszybciej dostać te ubezpieczenie.
#holandia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby ktoś chciał reflinka do fajnego banku to zapraszam:
#vivid - niemiecki fintech, mają bardzo fajny program cashback, dzięki mojemu reflinkowi dostaniesz 20e, jeżeli wydasz jednorazowo 20e :) cashback - np. 7% Aldi, Lidl, Auchan itd; często jest na Shell 10-11% więc można zaoszczędzić na paliwie :)

#vivid #emigracja #fintech #euro #bank #konto #kontobankowe #holandia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maciejo94: na przestrzeni ostatnich 2-3 lat w branzy finansowej pojawilo sie wiele scamow na niemieckim rynku. Wiele juz bylo wlasnie takich "bankow" w stylu vivid i czesto firmy znikaly razem ze srodkami ich klientow, stad m.in. Handelsblatt, ktory od lat zajmuje sie ocena takich startupow dosyc nieprzychylnie na nich patrzy. Oczywiscie, moze sie to zmienic z biegiem czasu.
  • Odpowiedz
Macie jakies sprawdzone oferty pracy na magazynie lub produkcji(byle nie tasma blagam)? 5-6dni pracy, po 8-9h, minimum te 400 euro na reke zeby bylo, przy 6 dniach 450 gdyby bylo to super ekstra. Bylem juz w holandii 4 miesiace, wiem jaka jest padaka z agencjami, lokalami, ludzmi. Dlatego pytam
Najlepiej magazyny bo tam juz pracowalem w kilku miejscach, ale odnajde sie w kazdej pracy byle nie tasma od której dostaje depresji
Sytuacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki i Mirabelki z #holandia i #zagranico #transport
Pilnie z różową potrzebujemy wysłania paczki wielkości zwykłego listu z Polski do Holandii, czy możecie polecić jakieś medium, które ogarnie sprawę tak szybko jak tylko możliwe? Poczta Polska, jakiś kurier, ktoś miał doświadczenia i może coś doradzić?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Laptoptelefon: na paczking.pl zamowisz kuriera, na 2-3 dzien bedzie na miejscu, a jesli potrzebujesz czegoś totalnie na cito to sprawdź busiarzy, sindbada (czasami biorą przesyłki) albo blabla, tylko wtedy odbiorca w nl będzie musiał już sobie w odpowiednim momencie podejść po przesyłkę
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: to nie mogą go tam skremować i przywieźć w urnie? Przecież to by ich kosztowało może 1000 euro góra 2000. Nie wiem strzelam ale u nas idzie skremować już za 800-1000zł. Niemiec pewnie aż tak drogi nie będzie.
  • Odpowiedz
Witam. Siedze w nl od kilku miesięcy niestety dosyc slano jest. Zastanawialem sie nad praca w innym kraju jak Norwegia, Szwecja, Dania... Moze irlandia?
Jak znalesc jakas pewna prace w tych krajach typu magazyn produkcja cos latwiejszego na poczatek oczywiście z lokum. Tylko zeby dalo rade odlozyc z 5 tys zl minimum miesięcznie....

W nl mi sie nie podoba. Częste zmiany pracy, mieszkanie w 10 osob na domku i slabe wynagrodzenie. Do
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrKoval: Nie wiem jeszcze kiedy, na teraz rozglądam się, rozpytuję. Dobre warunki tzn? Możesz napisać jaka to agencja, co robisz, gdzie, na jak długo masz kontrakt, z tego co piszesz masz swój pokój, miałeś to gdzieś zapewnione, w umowie? Na pewno docelowo będę chciał wynająć jakiś pokój.

Holandia jak najbardziej miejsce gdzie mógłbym mieszkać na stałe, uczyć się podstaw języka. Klimat, zadbane otoczenie, w wielu miejscach wystarczający angielski.
  • Odpowiedz
Mirki pomocy, mam dziwną sprawę. Dziś zaglądam na moje konto Pekao, gdzie miałem kilkanaście złotych, a tam pojawił się przelew na 1300 zł z Holandii z adresu simon carmiggeltstraat 6-50/5e amsterdam. Nic ostatnio nie zamawiałem ani nie kupowałem z tego konta, miał ktoś podobną sytuację?
#pekao #banki #holandia #pytanie #bankowosc
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BenY_Zezik: Raczej nie, bo to system automatyczny i pewnie odbiją przelew. Po co zwracać? Jak się ogarną to oddasz jak nie to przedawnienie i masz bonus.

Mi kiedyś mBank oddał 100 zł zamiast 1 gr weryfikacji. Wysłali 2 pisma listem zwykłym, żeby oddać i bez mojej reakcji na tym się sprawa zakończyła.
  • Odpowiedz
Zakupy w holenderskim Lidlu. Około 158 zł. W komentarzu zdjęcie paragonu. Była jeszcze srajtasma ale zapomniałem dorzucić do fotografii. Pracowałem na to 2h. Gotuje sam, nie kupuje na mieście na tydzień spokojnie wyżyje za 50 euro. Mając obiad z dwóch dań. Pieczywo na bierząco kupuje. W Polsce bym na takie zakupy pracował 5h. #emigracja #ciekawostki #holandia #emigrujzwykopem #zakupy
t.....m - Zakupy w holenderskim Lidlu. Około 158 zł. W komentarzu zdjęcie paragonu. B...

źródło: comment_1644000124evjQ0uPgD2ZN2R1BnbMjFf.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, gdzie łatwiej będzie wystartować bez agencji, żyć, może awansować choć znam jedynie angielski. Rozważam Sztokholm albo Holandię? Zależałoby mi na wynajmie pokoju jeszcze z Polski. Możecie wrzucić link do Szwedzkiego olxa albo innego miejsca z mieszkaniami?

Pojadę na wózki albo jako elektryk. W jednym i drugim mam trochę doświadczenia. Do tego inż. elektryk, certyfikat autocada i doświadczenie w pracy w biurze ale to pewnie bez znaczenia.

#szwecja #holandia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzesiek_ze_stycznia: Nie wiem jak z mieszkaniami, ale w kwestii pracy w Holandii bez holenderskiego znalezienie pracy w biurze bedzie bardziej niz wymagajace. Specjalistow brakuje i bardzo dobrze placa, ale jezyk wydaje sie byc niezbedny. No i w Holandii szukanie pracy przez agencje jest norma, nawet na stanowiska biurowe/menedzerskie.
  • Odpowiedz
@grzesiek_ze_stycznia: Masz Inz i chcesz pracowac na wozkach???? Stary jak angielski masz troche ogarniety to bez problemu znajdziesz prace w zawodzie.

W NL rynek mieszkan to kupa, jest duzo gorzej niz w Polsce i przez nastepne 10 lat nic sie nie zmieni.
  • Odpowiedz