@Yolooo: spoko i tak na minusie dzisiaj skonczy a jak odbicie bedzie to pamieciuchy +8% a microsoft +0,5%. To samo nvidia xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#gielda

Prawda jest taka, ze szukacie powodow dlaczego tak spada, a odpowiedz jest bardzo prosta...

Każda banka musi kiedys pęknąć ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ten główny kibel na oczekiwaniach broadcomu nie wynika z tego, że początkowo mieli antropicowi dostarczać całe szafy, a potem zmienili tylko na same układy? Sam broadcom zmienił tego deala, więc śmiechu warte ten kibel. Gruby się ogarnie i lenimy dalej.
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to teraz będzie real price discovery, a nie tylko wyceny życzeniowe.
Skoro jednego dnia rośnie +10% to czemu innego nie może spaść -10%?

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji, że dzisiaj wolne w kołchozie i szkoda marnować tokeny skoro się zapłaciło to nakarmiłem opusa 4.8 na high całym tekstem aktu CHIPS 2 z załącznikami + moimi wcześniejszymi analizami spółek wymienionych w tym akcie.

Całość podsumowania wrzucam tutaj: https://markdownpastebin.com/?id=f1b15ef07828442e8ed0cf310a0897de
Moje picki:
- ASML (mam i nie powiększam pozycji)
- AI (first buy)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ethize: Nie, ale to z tego względu że uważam, że to jest analiza lobbystów, oni mają w tym inny interes niż my jako inwestorzy. W tej analizie nie ma np. BESI czy AI bo nie zapłacili hajsu za lobbowanie.

Ta, zgadzam się że trochę inaczej zrobiliśmy tą analizę, ale czy to złe? Każdy ma trochę inne picki i dobrze jest popatrzeć na to kto ma jakie argumenty.
  • Odpowiedz
Dolaczenie hamburgerow poglebi spadki czy je zakonczy? #gielda

Jak bedzie?

  • Poglebi 76.3% (61)
  • Zakonczy 23.8% (19)

Oddanych głosów: 80

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ethize +22
Spędziłem trochę czasu analizując EU Chips Act 2.0 (COM(2026) 504) i raport Industry Advisory Group z marca 2026. Oto 5 spółek, które moim zdaniem mają najlepsze dopasowanie do tego, co program chce zbudować w Europie.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna — to moja prywatna analiza oparta na dokumentach źródłowych.

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nabla-delta: Z pierwszego linka mam wszystko z 1 i nic z 2 - akurat trochę EUR mi wisi po likwidacji części ETF z Finax, więc jutro sprawdzę. Dzięki!
  • Odpowiedz