@perfumowyswir: koszt z $16,60/GB and $53/GB do 2027 to wzrost 3,2, nie 5 krotny. Poza tym, wszedłem w ten raport Bernsteine'a i poza wzrostem cen HBM jest też info o prognozowanym zmniejszeniu capexu hyperscalerów hamującego z +69% r/r w 2026, do +13% w 2027 i +5% w 2028.

Ja wiem, że Micron jeszcze będzie róśł i jest euforia, ale "nie widzę pewniejszego betu" to zdecydowana przesada.
  • Odpowiedz
🇭🇰 Otwarcie Hong Kongu (HKEX) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 03:45

📈 Wzrosty:
📈 2577.HK +1.62% | Innoscience
📈 0522.HK +0.65% | ASMPT | P/E: 65.8

📊
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇭🇰 Otwarcie Hong Kongu (HKEX) [Data Center] — czas Warsaw 03:45

📈 Wzrosty:
📈 0522.HK +0.65% | ASMPT Limited (ASM Pacific) | P/E: 65.8

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam się na giełdzie , ale pytam się czy jest włożyć 5k pln w akcję apple , chciałem kupic nowego iphona ale nw czy nie lepiej kupić akcję.

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇹🇼 Otwarcie Tajwanu (TWSE/TWO) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 02:45

📈 Wzrosty:
📈 6197.TW +0.62% | JPC | P/E: 39.4

📉 Spadki:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇹🇼 Otwarcie Tajwanu (TWSE/TWO) [Data Center] — czas Warsaw 02:45

📈 Wzrosty:
📈 2059.TW +9.96% | King Slide Works | P/E: 61.4
📈 8210.TW +0.36% | Chenbro Micom | P/E: 48.3
📈 5274.TWO +0.11% | Aspeed Technology | P/E: 169.5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇯🇵🇰🇷 Otwarcie Japonii i Korei [Półprzewodniki] — czas Warsaw 02:15

📉 Spadki:
📉 3436.T -12.84% | SUMCO Corporation
📉 098460.KQ -11.32% | Koh Young Technology
📉 6315.T -10.59% | TOWA Corporation | P/E: 47.4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇯🇵🇰🇷 Otwarcie Japonii i Korei [Data Center] — czas Warsaw 02:15

📉 Spadki:
📉 6315.T -10.59% | TOWA Corporation | P/E: 47.4
📉 005930.KS -10.18% | Samsung Electronics
📉 6981.T -10.15% | Murata Manufacturing | P/E: 68.0
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IPO SpaceX to tak naprawdę paliwo dla Tesli?

Wszyscy teraz trąbią o tym debiucie SpaceX 12 czerwca i panikują, że wyssie całą płynność z Tesli, bo ulica i grubasy rzucą się na nową zabawkę Elona. Ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi się wydaje, że najmądrzejszym ruchem jest... olać to IPO i po prostu dokupić TSLA.

Moim zdaniem zamiast odpływu kasy zobaczymy klasyczny efekt bumerangu i to TSLA dostanie mega boosta z
bonzo_fugazi - IPO SpaceX to tak naprawdę paliwo dla Tesli?

Wszyscy teraz trąbią o t...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@perfumowyswir: ja tylko tak myślę, że jak Micron dobije 2000$ to będzie warty 2 bln dolarów. Niby spoko, ale jeszcze 2 firmy robią to co Micron i one też będą tyle samo warte bo jest między nimi mocna korelacja. No to będzie rynek pamięci wyceniony na 6bln, czyli więcej niż nvidia obecnie. Dlatego jestem sceptyczny ale moja analiza może być bełkotem
  • Odpowiedz
Kupuję ktoś to spacex przed wejściem na ipo? Mam taką możliwość i nie wie czy skorzystać? Jak to działa?
#gielda
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach