Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Anal_Vibes
Anal_Vibes

Anal_Vibes

Dołączył 3 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 177
  • Znaleziska 49
  • Mikroblog 128
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 0

14

Elektryczne M3 wjeżdża na pełnej i kończy pewną epokę

Elektryczne M3 wjeżdża na pełnej i kończy pewną epokę

BMW odpaliło elektryczne M3 i wygląda na to, że apokalipsa motoryzacji właśnie dostała turbo. Zero cylindrów, zero dźwięku, ale dalej udają, że to Mka. Piekło zamarzło, siarka unosi się w powietrzu, a fani benzyny dostają padaczki od samego nagłówka.

Nick7C5
z
moto.rp.pl
dodany: przedwczoraj, 07:49:38
  • 64
  • #
    motoryzacja
  • #
    bmw
  • #
    samochody
  • #
    elektryki
  • #
    technologia
  • #
    premiera
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes wczoraj, 07:12:27 via Wykop
  • 1
@kyloe: a niskie położenie środka ciężkości i równe obciążenie wszystkich osi to wcale niby nie pomaga w elektrykach? Weź się przejedź czymś współczesnym i przestań p-------c głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes wczoraj, 09:01:11 via Wykop
  • 0
@kyloe: chodziło mi bardziej o coś w stylu BYD czy Xpenga. Jeśli już mowa o "klocach", to bez złośliwości proponowałbym Ci wzięcia sobie godzinę jazdy testowej Sealiona 7 z 530 KM i 4,5s do setki. Nie spodziewasz się, jak ten kloc dobrze się klei do asfaltu na ślimakach.
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 08.06.2026, 21:35:50
  • 19
Rynek ciągle uparcie nie zauważa, że BYD w samym tylko maju sprzedało więcej samochodów, niż Tesla w całym Q1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#byd #tesla #inwestycje #gielda #samochodyelektryczne #motoryzacja
Anal_Vibes - Rynek ciągle uparcie nie zauważa, że BYD w samym tylko maju sprzedało wi...

źródło: image

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
08.06.2026, 21:53:50 via Wykop
  • 1
@Anal_Vibes: inwestowanie w USA>inwestowanie w PRC


@urus2137: i niby tak będzie zawsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Anal_Vibes: czy dla BYD jest to liczba sprzedanych elektronów i hybryd? Jeśli tak, to jak wyglądają dane wyłącznie dla BEV?


@benzyna_abstrakcyjna: ponad połowa to elektryki. A że hybrydy też robią - tym lepiej. Póki co, chociażby w Polsce hybryda to sensowny wybór dla osób
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
08.06.2026, 21:59:23 via Wykop
  • 1
@Anal_Vibes: A ile dopłat od państwa dostaje BYD? I co się stanie jak dopłaty się skończą?


@scriptkitty: Aktualnie to już raczej niewiele. W Chinach rynek dojrzał, jest MNÓSTWO lokalnych marek i aktualnie mają tam walkę o przetrwanie, tnąc marże i rywalizując na wolnym chińskim rynku. BYD poszedł w drugą stronę i zamiast na walce o rynek lokalny, robi agresywną ekspansję na rynki zagraniczne. Swoją drogą, argument jakby inne
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
08.06.2026, 22:06:21 via Wykop
  • 6
@urus2137: Chiny to dyktatura, a USA to co? Ostoja wolności? Halo, jest 2026 rok, świat juz nie wygląda tak jak 20 lat temu xd
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
08.06.2026, 22:51:52 via Wykop
  • 1
@scriptkitty: kilka lat temu ten komentarz może miałby sens ;) myślisz że hajs na międzynarodową ekspansję w takim tempie to z państwowych dotacji mają? Te miliony sprzedanych samochodów na pewno nie mają z tym nic wspólnego, pewnie nie mogliby na warunkach rynkowych wiązać końca z końcem, skoro robią samochody tańsze i lepsze niż BMW czy inne Tesle xd
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
08.06.2026, 23:55:35 via Wykop
  • 0
@zibizz1: Xd
W międzyczasie BYD robi partnerstwo z Uberem, a Xpeng wprowadza swoje realne Robotaxi, a Tesla nie ma szans robić tego na taką skalę i w tej cenie
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
09.06.2026, 07:23:05 via Wykop
  • 0
@zibizz1: ale wiesz, że BYD w Chinach masowo wdraża system God's Eye, który w niczym nie jest gorszy od FSD Tesli? Dodatkowo biorą na siebie pełną odpowiedzialność za ew. szkody komunikacyjne? Przeniesienie tej technologii do Europy to jest tylko kwestia czasu i dostosowania europejskich przepisów. Póki co, nie ma sensu pchać LIDAR-ów do samochodów przeznaczony na europejski rynek, bo i tak przepisy w większości krajów pozwalają na niski poziom autonomii.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
09.06.2026, 13:44:44 via Wykop
  • 0
Daniel to pożyteczny idiota, który nie ogarnia.


@zibizz1: przestałem czytać XD
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
10.06.2026, 16:30:24 via Wykop
  • 0
@Cyberdyne: no bez kitu, nie pozbieram się. Pójdę na dno razem ze swoim wózkiem golfowym za 250k i akcjami za 500k Xd
@Przypomnienie 10 Czerwca 2028
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
10.06.2026, 18:11:40 via Wykop
  • 1
@Cyberdyne: gdybyś zobaczył moją deklarację podatkową czy sprawozdania mojej spółki to byś się najprawdopodobniej zesrał, więc teksty o tym że nie wiem co to ebitda (nawet nie potrafisz tego napisać bez błędu) możesz sobie odpuścić. Powodzenia z Elonem. Prędzej czy później hype na jego spółki siądzie i zaczną być wyceniane na podstawie fundamentów. Kwestia tego, czy stanie się to w momencie jego śmierci/exitu, czy wcześniej. Zrobił swoje, zrewolucjonizował kilka branż,
  • Odpowiedz
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
08.06.2026, 04:42:02
  • 63
Dwie godziny mordęgi, żeby odpalić to dziadostwo na macu (to oryginał pierwszy Gothic classic), godzina kolejna zeby łatki wgrać i kolejna aby przestało działać jak g---o ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W koncu ruszyło i teraz cały dzień w pracy bede myślał o przygodzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę teskno na windowsem pod względem gierek ale do pracy juz bym sie nie zamienił🙂

#gothic
PijeWodePoPierogach - Dwie godziny mordęgi, żeby odpalić to dziadostwo na macu (to or...

źródło: Messenger_creation_8C27B61A-5620-4553-8CC1-25963ADBE631

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 08.06.2026, 06:38:53 via Wykop
  • 1
@PijeWodePoPierogach: przez Geforce Now działa bardzo dobrze, po co się tak męczyć 🥲
  • Odpowiedz
Cierniostwor
Cierniostwor
07.06.2026, 19:19:27
  • 0
Ile mniej więcej kosztuje w 2026 PC który pociągnie Gothic remake na 4k/60 FPS na wysokich ustawieniach graficznych?
#gry #gothicremake #pcmasterrace #gothic
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 07.06.2026, 19:26:05 via Wykop
  • 1
@Cierniostwor: jak masz dobre łącze, to może Ci się bardziej opłacać GeForce Now.
  • Odpowiedz
Daniell236
Daniell236
Daniell236
30.05.2026, 06:55:45
  • 0
Czemu nie tworzy mi się pamięć oraz trudno mi się czegoś nauczyć? Dodam do tego że mam coś w rodzaju spadku IQ (różnica typu mam w obecnym stanie 90 a po przerzuceniu 160 więc czuję się jak ameba spada lingwistyka, przetwarzanie informacji, perfekcyjność itp takie mega otępienie jakby) oraz duża senność. Czasami jak wezmę multiwitaminy to mój stan się diametralnie poprawia ale nie jest to na co dzień dostępne. Coś jakby zależało
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 30.05.2026, 07:02:05 via Wykop
  • 0
@Daniell236: najprościej to chyba zrobić badania - przede wszystkim witamina 25(OH), panel tarczycowy, glukoza, mikroelementy (magnez, żelazo, selen…)
Lekarz będzie wiedział co sprawdzić
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 30.05.2026, 07:03:25 via Wykop
  • 1
@Anal_Vibes: będzie albo nie będzie w sumie xd
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 30.05.2026, 07:05:47 via Wykop
  • 0
@Anal_Vibes: albo jakiś dobry pakiet z diag.pl na wszystko xd
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 30.05.2026, 08:12:24 via Wykop
  • 0
@Daniell236: dlatego aktualnie najlepsza diagnostyka to dobre AI (np. Claude) i badania prywatnie przez diag.pl. Plus dobre prompty. Samo się nie zrobi, a AI zajebiscie wyłapuje różne problemy i daje rozwiązania na podstawie najnowszych badań naukowych. Lekarz z NFZ ma na Ciebie kilka minut, nie ma wystarczająco informacji o Tobie, a swojej bazy wiedzy często nie aktualizował od 20 lat ;p
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 29.05.2026, 13:29:04
  • 1
Pozycja na dziś: Regeneron Pharmaceuticals. Dlaczego? Wczoraj po zamknięciu notowań na NASDQ, WHO opublikowało stanowisko w sprawie rekomendacji kandydatów na leki i szczepionki przeciwko ebola bundibugyo. Zarekomendowane zostało sprawdzenie skuteczności Maftivimab, tj. produktu Regeneron Pharmaceuticals, który w warunkach in-vitro wykazał skuteczność przeciwko bundibugyo. Skuteczny może też być potencjalnie Ramdesivir, więc mogą być (i już są) wzrosty na Gilead - ale ten bet skipuję. Podobno Maftivimab już fizycznie znajduje się w DRK. Do
Anal_Vibes - Pozycja na dziś: Regeneron Pharmaceuticals. Dlaczego? Wczoraj po zamknię...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 13:35:19 via Wykop
  • 0
aaa k---a nie w tą stronę xdDdD
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 13:35:40 via Wykop
  • 0
niech to ktoś podpompuje
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 13:39:58 via Wykop
  • 0
nie no tak serio to mam w dupie co sie dzieje z moimi pieniędzmi XDd
Anal_Vibes - nie no tak serio to mam w dupie co sie dzieje z moimi pieniędzmi XDd

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 13:41:08 via Wykop
  • 0
żartowałem z tym stop lossem
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 13:42:22 via Wykop
  • 0
ale ja mam psyche
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 29.05.2026, 10:40:20
  • 3
Parę minut po otwarciu NASDAQ dziś znowu otwieram kolejną pozycję z tej rodzinki ebolowej. Wjedzie 100k w depo na cfd x5 tym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oby mnie nie tym razem nie wyzaorowało xdd
#gielda
Anal_Vibes - Parę minut po otwarciu NASDAQ dziś znowu otwieram kolejną pozycję z tej ...

źródło: image

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 11:04:14 via Wykop
  • 1
@nabla-delta: mojej strategii tradingowej w temacie eboli nie opieram o szczepionki, przynajmniej nie w tym momencie.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 11:15:22 via Wykop
  • 1
@nabla-delta: zastanawiam się nad swoją tezą, śledzę newsy i oficjalną narracię, do tego research OSINT, research i analiza spółek w mojej tezie korzystając jednocześnie z najwyższych modeli Groka, Claude, Gemini i ChatGPT, do tego analiza i konfrontacja ze sobą wyników LLM-ów i ostatecznie wkładam hajs tam gdzie wydaje mi się że jest najlepszy risk to reward ratio xd
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 11:20:28 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: no i jeszcze ofc do tego dochodzi analiza techniczna w pewnym zakresie i przede wszystkim szeroki kontekst geopolityczny. I trochę intuicji + skłonność do ryzyka.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 11:37:26 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: LLM-ów nie ma co pytać o zdanie, bo stały się narzędziem do budowania narracji i kontrolowania rynków. Gdyby każdy mógł jednym promptem odgadnąć co zrobić żeby zarobić miliony, stałaby się jakaś trudna do przewidzenia katastrofa :D Odpowiadają zniechęcająco, wybiórczo, na bazie starych danych, albo flagują rozmowę jako niebezpieczną i odmawiają odpowiedzi (najlepiej widać to przy nowszych Claude, z kolei Grok jest bardziej "wolnościowy"). Trzeba umieć to obejść, zadając odpowiedni
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
29.05.2026, 11:45:49 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: na pierwszym etapie - diagnostyka i leczenie. Dopuszczenie eksperymentalnych leków, nawet w ramach badań nad ich skutecznością, będzie wg mnie priorytetem w najbliższym czasie. A na newsach o skuteczności leków będzie można zarobić.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 26.05.2026, 13:39:06
  • 4
Update portfela ebolowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda #inwestycje #ebola
Anal_Vibes - Update portfela ebolowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda #inwestycje #ebola

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
26.05.2026, 13:40:36 via Wykop
  • 2
@breakdown1: nie wstydzę, ale niezwiązane z ebola :/ CFD na pszenicę tam siedzi (+48% aktualnie)
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
26.05.2026, 15:45:51 via Wykop
  • 0
@ethize: szczególnie CODX? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.gurufocus.com/news/8882442/codiagnostics-codx-enhances-pcr-assay-development-for-ebola-outbreak
Anal_Vibes - @ethize: szczególnie CODX? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.gurufocus.com/news/8...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
28.05.2026, 15:07:02 via Wykop
  • 1
@przegrywam_przez_miasto: normalnie to bym w tej sytuacji cashował jakieś 30% pozycji żeby zabezpieczyć wkład, a z resztą czekał co dalej. Ale raczej poczekam do poniedziałku na oficjalne newsy. Jeśli zakażenia będą ciągle rosnąć (a tym bardziej jeśli pojawi się potwierdzenie przeniesienia do kolejnego kraju) - zdecydowanie hold.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 28.05.2026, 14:34:45
  • 6
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda
Anal_Vibes - ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
28.05.2026, 14:41:55 via Wykop
  • 1
@bonzo_fugazi: w szeklach
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
28.05.2026, 14:54:00 via Wykop
  • 3
@CultedelaRaison: podziękuję jak zamknę pozycje


Czy byłeś wcześniej przygotowany na granie pod "następną pandemię", czy zobaczyłeś newsa, przeanalizowałes i zaatakowałeś?

Patrzę na to szerzej, wpisuje się to w kontekst geopolityczny niestety. Nawet jeśli moja teza jest fałszywa i nie zarobię, to podtrzymam swoje zdanie a dużej asymetrii risk/reward. Póki co, moja teza stopniowo dzień po dniu się potwierdza. A jeśli sytuacja na bliskim wschodzie GWAŁTOWNIE się nie poprawi (a
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 28.05.2026, 13:17:10
  • 0
#chainlink promocja, kto nie kupuje ten trąba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kruptowaluty #inwestycje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 28.05.2026, 07:10:49
  • 0
To nie porada inwestycyjna, ale BYD może szykować się właśnie do odbicia. Wyniki za maj (wzrost sprzedaży zagranicznej) będą kluczowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda #inwestycje #byd
Anal_Vibes - To nie porada inwestycyjna, ale BYD może szykować się właśnie do odbicia...

źródło: IMG_1347

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
28.05.2026, 07:30:26 via Wykop
  • 0
@todobryruch: nie ma jeszcze danych za maj, opieram się o chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 26.05.2026, 17:08:43
  • 3
Xddd mogłem więcej kupić
#gielda
Anal_Vibes - Xddd mogłem więcej kupić
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

balagan_
balagan_
26.05.2026, 17:11:05 via Wykop
  • 4
@Anal_Vibes: jak zwy to wyszukujecie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Skipi1111
Skipi1111
26.05.2026, 17:16:46 via Wykop
  • 4
@balagan_: kupujemy na "górce", która okazuje się dołkiem. po prostu nie słuchamy peroniarzy
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 26.05.2026, 13:16:27
  • 3
Jak tam wasze microny
#gielda
Anal_Vibes - Jak tam wasze microny
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 25.05.2026, 15:23:12
  • 2
#ebola (p--------e?)
Obecna epidemia Eboli w DRK jest już trzecią największą w historii, z ponad tysiącem chorych. Dwóm większym (2014-2016, 2018-2020) zajęło po około sześć miesięcy dojście do tej ilości zakażeń. Wjechaliśmy w top 3 rekordowo szybko, co dobrze wpisuje się w z-----y rok 2026. Do bingo brakuje chyba tylko oficjalnego potwierdzenia istnienia UFO (ale to pewnie też już kwestia kilku tygodni, o ile Trump wcześniej nie wykituje).

Na ogarnięcie tej sytuacji
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
25.05.2026, 16:13:48 via Wykop
  • 0
@x4rgon: Tak z ciekawości - z czym konkretnie się nie zgadzasz i w jaką stronę się to wg Ciebie rozwinie?
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 22.05.2026, 13:40:55
  • 1
Update epidemicznego stacka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dorzuciłem akcje GOVX i CODX, low-capy biotechnologiczne, ale z potencjałem na dość spore ruchy (w obie strony XD)

#gielda #inwestycje #ebola
Anal_Vibes - Update epidemicznego stacka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dorzuciłem akcje GOVX i CODX, lo...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-22 o 15.39.56

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
22.05.2026, 18:21:58 via Wykop
  • 0
@przegrywam_przez_miasto: niby ładny zwrot procentowo, ale nie za wcześnie? Nic nie wskazuje na to, żeby temat epidemii miał ucichnąć w najbliższych. Na przełomie maja i czerwca miały się zacząć problemy z dostępnością paliwa lotniczego, więc lockdowny fajnie by się w to wpisywały
  • Odpowiedz

824

Sikorski podjął decyzję. Izraelski minister z zakazem wjazdu do Polski

Sikorski podjął decyzję. Izraelski minister z zakazem wjazdu do Polski

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się do MSWiA z wnioskiem o wydanie zakazu wjazdu do Polski izraelskiemu ministrowi bezpieczeństwa narodowego. Itamar Ben Gwir opublikował wczoraj skandaliczne nagrania z aresztu, w którym przetrzymywani są członkowie Flotylli Sumud aktywiści,

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.05.2026, 11:18:51
  • 145
  • #
    swiat
  • #
    polska
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
  • #
    polityka
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 21.05.2026, 12:31:40 via Wykop
  • 176
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 21.05.2026, 16:46:40 via Wykop
  • 19
@omgzpwnd: widzę że we łbach stabilnie, cały świat szympansów przeciwko przeciwko elicie z konfederacji (╥﹏╥)
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 20.05.2026, 13:54:46
  • 1
Kolejna pozycja, tym razem mniejsza, bo się nie lubimy z Moderną xd Hedge na Merck (potencjalnie inna platforma szczepionki). Pozycja typu high-risk, liczę się z tym że może mnie wyzerować, nie będę płakać po depo. Jednocześnie potencjalny sufit jest dużo wyżej niż w przypadku Merck.
#gielda #ebola #inwestycje
Anal_Vibes - Kolejna pozycja, tym razem mniejsza, bo się nie lubimy z Moderną xd Hedg...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 13:56:18 via Wykop
  • 0
Na ten moment mój ebolowy stack:
Anal_Vibes - Na ten moment mój ebolowy stack:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 14:17:36 via Wykop
  • 1
@nabla-delta: Merck ma jedyną dopuszczoną szczepionkę na ebolę (na inny szczep - słaba skuteczność przeciwko bundibugyo u małp, brak danych jak u ludzi). Szczepionka Merck jest typu rVSV. Teoretycznie mogą najwcześniej za kilka miesięcy dostarczyć szczepionkę dedykowaną na bundibugyo. Moderna z kolei dość szybko może przygotować nową szczepionkę typu mRNA. Dwie różne technologie.
Ofc jest też opcja że szczepień nie będzie, albo wyścig wygra ktoś inny.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
21.05.2026, 13:39:30 via Wykop
  • 1
@dreadingit: nie wiem, jest mało informacji bezpośrednio z Kongo, lokalnie bardziej skupiają się na tym co mają na codzień, tj. konflikty etniczne. Jest bardzo duży szum informacyjny i jednocześnie bardzo mało badań. Ciężko powiedzieć w którą stronę to pójdzie, może ucichnie albo zostanie problemem lokalnym, ale hantawirus+ebola w tak krótkim czasie wpisuje mi się w grubszą akcję redukcji globalnego popytu na paliwa i wyciszenie problemu związanego z Iranem. Co komu
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
21.05.2026, 14:11:11 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 19.05.2026, 14:27:54
  • 2
Wychodzi na to, że tempo podwajania ilości zakażeń ebola = 3,5 - 4 dni. Na dziś 500 potwierdzonych przypadków, 130 zgonów. Umierają też niestety pracownicy służb medycznych - jeśli założyć że są przeszkoleni, świadomi i unikają kontaktu z płynami ustrojowymi chorych, nasuwa się wniosek że ten szczep może być wysoko zakaźny w formie aerozolu. Rozkręca się na grubo ten 2027 (╥﹏╥)
#pandemia #epidemia #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 06:49:20 via Wykop
  • 0
@Tevix0r:

Several experimental studies have examined animal-to-animal Ebola virus transmission in various animal species. One study involving EBOV-inoculated rhesus monkeys and controls found that two of three control monkeys caged in the same room developed Ebola disease 10 and 11 days after the inoculated animals had died; the control monkeys were housed approximately 3 m from the inoculated monkeys

The piglets and macaques were separated by a wire barrier 20
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 11:26:06 via Wykop
  • 0
@Ana77: pierwsze objawy są zazwyczaj po ok 7-10 dniach i na początku objawy są grypopodobne. Jak bardzo ten szczep jest zakaźny to się dopiero dowiemy, ale przypadek zakażonego amerykańskiego chirurga nie napawa optymizmem. Obyś miała rację.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 13:50:41 via Wykop
  • 0
@Tevix0r: sam jesteś praca hipotetyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wskaż mi w takim razie badania przeciwstawne, najlepiej od razu w kontekście tego szczepu który jest nowy, bo przeskoczył na człowieka prawdopodobnie w kwietniu. Zakładanie że jest zakaźny tylko przez bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi jest tak samo bzdurne, jak zakładanie że zaraz wszyscy umrzemy. Wypieranie wcale nie jest lepsze od paniki, szczególnie w kontekście całego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
20.05.2026, 18:20:22 via Wykop
  • 0
@Tevix0r: to jest nowa linia, odrębna od tej sprzed 20 lat, genetycznie odmienny. Na ile ta odmienność jest istotna - nie wiadomo. Ale still rozmawiamy o tym czy w Kongo są ogniska epidemii śmiertelnego wirusa, czy są ogniska epidemii śmiertelnego wirusa xD Dla mnie niepokojące jest to, że zakażają się lekarze. Wskazuje to na wysoką zakaźność, ale gowno się znam i wracam na giełdę xd

https://virological.org/t/initial-genomes-from-may-2026-bundibugyo-virus-disease-outbreak-in-the-democratic-republic-of-the-congo-and-uganda/1032
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 14.05.2026, 12:04:29
  • 4
SMS z Poczty Polskiej wskazał mi drogę. "Odbiorco, zachowaj bezpieczną odległość". Jeśli ma się zacząć, to nie beze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na dzień dobry 2000 akcji QIA.de. Lewar 5x, SL 26,9. Wartość pozycji 240k PLN, depo 48k PLN. Auuu!
#gielda #hantawirus
Anal_Vibes - SMS z Poczty Polskiej wskazał mi drogę. "Odbiorco, zachowaj bezpieczną o...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
19.05.2026, 20:51:48 via Wykop
  • 1
@DziobakPepe: ciągle trzymam ofc.
Anal_Vibes - @DziobakPepe: ciągle trzymam ofc.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
19.05.2026, 22:55:31 via Wykop
  • 0
@DziobakPepe: było na hantawirusa zagrane, ale w międzyczasie robię się głośno o Ebola, a to jeszcze bardziej wzmacnia pozycję
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes 18.05.2026, 17:44:46
  • 4
Kolejne 2200 #chainlink kupione na dołku, łącznie już prawie 7500 LINK w stakingu. Fajny dodatek do emerytury opartej na #ethereum będzie


#kryptowaluty #defi #bogactwo #gielda #inwestycje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
18.05.2026, 18:25:39 via Wykop
  • 0
@Dustaf1: od miesiąca jakoś, eth maxi here ;D ale jak wyżej - ciężko ignorować to jaki LINK ma potencjał. Risk/reward imo dużo korzystniejszy od ETH w tym momencie. Potencjalnie podstawa dużej części świata finansowego w niedalekiej przyszłości.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
18.05.2026, 19:09:35 via Wykop
  • 0
@Wypokowicz93: za dane dostarczane przez wyrocznie Chainlink płaci się w LINK.
  • Odpowiedz
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Anal_Vibes
Autor
19.05.2026, 20:55:49 via Wykop
  • 0
@pablo945: przez https://stake.link chyba jedyna sensowna opcja. Bezpośrednio z Ledgera przez jakieś Figmenty/Kilny itp. chyba się nie da.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 28.04.2024

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 15.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking