#gielda tyle się mówi, że w usa praca to tyrka i nie masz tam dnia wolnego a już drugi raz w ciągu 2 miesiący usa mnie wkurza swoimi długimi weekendami
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielka zagadka na przyszły tydzień. Co robić z akcjami micron i sk hynix przed raportem 24 czerwca? Jaka jest szansa że micron dowiezie aż tak spektakularne wyniki że pobije tak ogromne oczekiwania?

Chciałbym być insiderem

#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda moja babcia to przykład najlepszego inwestora. Lata temu jak pracowała w Geofizyce to dostawała w ramach bonusów ich akcje, nigdy nic z nimi nie robiła. Potem geofizyka została przejęte przez pgnig, a potem pgnig przez orlen. Wartość tych akcji to teraz bodajże 100k, a ona co roku dostaje tłustą dywidendę przy początkowym kapitale równym 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio mnie pytała czy coś z
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProfesorP1ZDAN: Jak babcia jest babcia to nie szalej i po prostu jej kup obligacje. Moga byc nawet roczniaki, to bedzie miala co miesiac casfh do reki xD Imagine że na emeryturze nagle wyparowuje ci 30% majatku bo wnusio kupil śmieciucha na szczurze. Ja bym osobiście nie pakował 50% nawet w all world. Chyba że ty chitrus i chcesz dziedziczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z takim mindsetem
  • Odpowiedz
Sugerowanie, że Koalicja nie żre z koryta to xD


@vladi_putin: ja nic nie sugeruję, patrzę tylko historycznie na to co pis zrobił z orlenem, oczywiście nie wiem czy będzie tak samo, ale jako że po części mogę być za niedługo beneficjentem tych akcji, to wolałbym żeby nie były warte 40zł zamiast 120zł xd
  • Odpowiedz
#gielda #kryptowaluty

Dobra Mirki. Mam plan. Jaki?


Obserwuję sobie MSTR i STRC. Z tego co rozumiem (a poświęciłem na to z 5 minut) to w razie dalszych spadków ceny Bitcoina i ewentualnej niewypłacalności MSTR - “akcje” STRC powinny być spłacone w pierwszej kolejności.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Leithain: mam jedną akcję mstr, nadziei w nich nie pokładam, jest 50% szans - albo spadnie do zera i stracę te 100$ albo odbije wraz z bitcoinem i wykręci 300%. dużego budżetu bym w to nie pchał
  • Odpowiedz