Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ProfesorP1ZDAN: tzw korekta w locie
@ProfesorP1ZDAN: najlepsze ze dla pamieciorzy 2% to się odczuwa jak stratę xD
#gielda Pamięciorze, pamięciorze, dzisiaj nic wam nie pomoże! Kupowaliście Microna, gdy cena była szalona, Teraz na tagu lamenty, bo wykres jest pęknięty

@Skipi1111: a w takim razie to przepraszam
@Wincyjpracydoobra kolega już nie mógł się doczekać by to wrzucić i stwierdził, że p------i, nie czeka na spadki bo się nie doczeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
$TSLA podbitka do 800USD pod SpaceX IPO w 2026 i potem split 10:1
#gielda
#gielda
@JohnFugazi: Piszesz z 2025?
- 0
@Average-CottonWorld-Enjoyer: Pisze z 2035
- 6
#gielda #smieciuchy poszedł long na $ASTS dzisiaj. Jest 48% od ATH, space innovators w dużej korekcie, grupa Rakuten która miała dużo ich akcji, skończyła się ich pozbywać, jutro wyniki $RKLB, a ASTS w poniedziałek. Pomódlcie się za rakieciorzy 🚀
@makolem: sprzedałem na stracie, kupiłem pamieciorze i odrobilem w dwa dni straty. To nie porada inwestycyjna( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda na tle takich wzrostów jak u Intela, Amd czy innych Nvidia wygląda mega blado. Dlaczego?
@uprowadzenie-koparki: spójrz na kapitał AMD i Intela a nvidi i sobie odpowiedź
@uprowadzenie-koparki: NVIDIA nie ma podjazdu do CPU dla centrów danych, a jak na razie raporty AMD i Intela pokazały że zapotrzebowanie jest 1:1 jak na GPU
Po wynikach AXON -50% pewnie, jak zwykle
#gielda
#gielda
#gielda
Cześć, od kilku tygodni jestem na giełdzie. Obrałem następującą strategie 70% w etfy i 30% akcje. Struktura ETF to 30% world, 15% region I 25% w to co ma momentum - 1 ETF albo dwa po mniej więcej połowie. Spółki wybrałem sam, do liczenia momentu używam AI ( średnio mu to idzie i trzeba uważać). Te 25% etfów może podlegać mocnej rotacji, bo zamierzam kupować to co żre. World
Cześć, od kilku tygodni jestem na giełdzie. Obrałem następującą strategie 70% w etfy i 30% akcje. Struktura ETF to 30% world, 15% region I 25% w to co ma momentum - 1 ETF albo dwa po mniej więcej połowie. Spółki wybrałem sam, do liczenia momentu używam AI ( średnio mu to idzie i trzeba uważać). Te 25% etfów może podlegać mocnej rotacji, bo zamierzam kupować to co żre. World
źródło: 1000011844
Pobierz@minotaurr: jak mam ci doradzić to staraj sie kupować całe akcje a nie cząstkowe. Potem baranie sie ze sprzedażą
@minotaurr: EIMI jest o tyle spoko, że ma kilka fajnych rynków, Chiny, Indie, Ameryka Południowa, Tajwan. Bardzo fajny ETF ogólnie o wiele bezpieczniejszy niż sama Japonia, trochę uzależniona od banku centralnego. Osobiście uważam, że Indie to też bardzo ciekawy rynek, ale obecnie już bardzo drogi, P/E mają na poziomie podobnym do SP500 z USA.
Z ciekawych ETFów sektorowych jeszcze masz JEDI (na kosmos), WMIN (na global mining), ewentualnie CEBS (na
Z ciekawych ETFów sektorowych jeszcze masz JEDI (na kosmos), WMIN (na global mining), ewentualnie CEBS (na
@karolek118: czyli tak jak pisałem na 54 lecimy pre. Imo wyniki kibel z 5%. Bocziak tzw
- 0
@ajonku: no z----ł się trochę kurs, ale trudno, ja już po przygodach z poetem się na wszystko uodporniłem
@perfumowyswir standardowo wróci na nowym loginie
- 0
Jeronimo Martins miało w I kw. 119 mln euro zysku netto, o 6,8 proc. mniej niż w roku ubiegłym
I kwartale 2026 r. EBITDA wzrosła o 8,4 proc. do 572 mln euro (+9,0 proc. przy stałych kursach walutowych), przy marży EBITDA na poziomie 6,4 proc. (wobec 6,3 proc. w pierwszym kwartale 2025 r.).
Sprzedaż wzrosła o 6,3 proc. do poziomu 8,9 mld euro (+6,7 proc. przy zachowaniu stałych kursów walutowych).
Ciekawe jak
- 2
#gielda
Prondziorze.
Tauron szacuje, że miał w I kw. 2026 roku 2.091 mln zł EBITDA oraz 9.507 mln zł przychodów ze sprzedaży - podała spółka w komunikacie. Konsensusu PAP Biznes zakładał 1.941 mln zł EBITDA i 9.130 mln zł przychodów.
Prondziorze.
- 2
#gielda ej jak sie kupuje anonimowo pizze z pyszne? bo nie mieszkam w pl juz duzo lat to troche nie wiem, obiecalem, ze jak bede mial 100k$ w google to stawiam pitce akurat to sie zbiega z 400 za akcje, wiec bedzie co swietowac
@cytr0netx99 kup bon na pyszne i daj kodzik jakiemuś dobremu Mireczkowi do wykorzystania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
- 1
#gielda zleciłem zakup jednostek etf po cenie sprzed otwarcia giełdy. Na otwarciu etf poszybował ale xtb kupił wskazaną ilość jednostek robiąc minus na koncie bo zakup był za całość hajsu z konta. Wypadałoby uzupełnić saldo, oni naliczają jakieś opłaty od ujemnego salda?
@balagan_: nie, pożyczka 0%, ja miałem długo ujemne i nic nie doliczyli
- 11
#gielda google dzis przebije 400
#gielda patrzeć już się na tę pompę nie da, mam nadzieję na jakieś okazje zakupowe jak wypłata wpadnie, jeszcze miałem QSI dobierać a to już 15% urosło od moich pierwszych zakupów




















Wlatujemy w WTC, australijski saas odpowiedzialny za transport morski, -60% od ath, dalej p/e 50, ale te saasy tak maja. Prognozy wzrostow 30% r/r na przychodach i zyskach, wypada duzo lepiej niz $NOW i $CRM, zobaczymy co to bedzie. Jak komus sie nudzi