Pytanie do mirków którzy mają konto sprzedawcy w Google Play.

Zrobiłem polską niszową apkę (70 h życia poszło) i chcę ją sprzedawać bo reklamy na polski rynek to pińć groszy.
Nie wiem nawet czy ktoś ją kupi.
Uploaduje na konto, ale widzę, że aby sprzedawać trzeba założyć konto sprzedawcy.
Czytam, że Google jest tylko pośrednikiem i to twórca jest sprzedawcą, więc podatki mocno i perspektywa godzin edukowania się w przepisach.
Wizja wezwań
@applicattura: No właśnie przy założeniu działalności sprzedawanie apki się nie opłaca bo nie wiem czy wyjde na swoje. Za apkę chciałem policzyć 5 zł więc realnie pewnie z 3000 zł to byłby maks przychód za całość rozciągnięty na parę miesięcy.
Gdyby ktoś chciał 5 minut pograć w gierkę webową.
Dodałem leaderboard z najlepszymi wynikami do gierki, którą robiłem w ramach konkursu #dajsiepoznac :D
Aktualnie jest 10 poziomów - pod koniec leaderboard z czasem (kto przeszedł szybciej).
Gra ma poziom łatwy i trudny (w którym są ograniczone skoki gracza) - leaderboard na razie tego nie odróżnia. Można się uwiecznić na tablicy najlepszych wyników! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Link do
JavaDevMatt - Gdyby ktoś chciał 5 minut pograć w gierkę webową.
Dodałem leaderboard ...

źródło: comment_o9RdbwZG84JZH1cUBKgLgdSiGKZuR8Uk.gif

Pobierz
Nowy update z milionem poprawek i dwoma nowymi systemami dla #vaultomb dostępny jest już do pobrania. Nowe systemy to:

- Questy - http://imgur.com/a/BDOF5 - dodatkowy sposób na zarobienie dużej ilości XP i waluty. Przewidzianych jest kilka rodzajów w dwóch wariantach: łatwy (~3 dniowy) i trudny (~6 dniowy). W przyszłości chcę dodać jeszcze dwa bardziej złożone rodzaje questów.
- Zarządzanie rolami w gildii - osoba która założyła gildię może mianować innych członków jako
kamil-rykowski - Nowy update z milionem poprawek i dwoma nowymi systemami dla #vaulto...

źródło: comment_FD4Qtda71GpQIHCP5vmqSicWALbceCac.jpg

Pobierz
@Zjarany: Prawda. Identycznie wyglądała sprawa poprzednich apek, ale wystarczy trochę się poreklamować i jakoś leci dalej :) Zobaczymy co z tego będzie za jakieś pół roku.

@nikiszafa: Tak admoby. Nie korzystam jednak z banerów, a jedynie dobrowolne reward video które dają trochę wirtualnej waluty premium. Nie chcę osadzać banera w grze, jak będzie odpowiednia liczba graczy zastanowię się jak można jeszcze wykorzystać ten rodzaj reklamy w innym celu niż waluta
Niedługo prawdopodobnie będę coś "dziergał", to sprawdzę w praktyce jak działa GG i o ile zapamiętam to zdam ci z tego raport.


@Sinti: Zawołaj i mnie, bo też jestem ciekaw. Też coś tam próbuję rysować, korzystam z Paint.NET. Też jakoś nie "czuję" photoshopów itp. A przydałaby się jakaś bogatsza od Paint.NET alternatywa.
@johnmorra: Steemit jest oparty o blockchain Steem, a każdy dobry blockchain musi być w 100% otwarty - co oznacza, ze możesz zrobić z siecią wszystko na co sama sieć Ci pozwala.

Natomiast osobną kwestią jest kwestia dobrych obyczajów oraz jak to zostanie odebrane przez samą społeczność.

Wskazówka: nigdy nie udawaj, że jesteś autorem tekstu/zdjęć, jeżeli to nie jest prawdą. Bo użytkownicy Steemit lubią to sprawdzić i nie lubią, gdy ktoś dorabia
Mirkofizycy! Dostałem zadanie przeprowadzenia symulacji uderzenia piłki w koniec pręta.
Mam problem z obrotem tego pręta po uderzeniu, a w zasadzie z jego prędkością.

Ustawiłem parametry główne tak, że jak wpisze wartość "1" w funkcje obracającą mojego pręta po uderzeniu, to pręt obróci się o 1 stopień podczas 1 klatki (czyli podczas trwania jednej sekundy, pręt obróci się o 60*).

Zamiast tej wartości "1" muszę podstawić zmienną, która będzie na bieżąco wyliczała
Trusiak - Mirkofizycy! Dostałem zadanie przeprowadzenia symulacji uderzenia piłki w k...

źródło: comment_JM0E0To0FZnmVeGAMOpN8IYiZEWVM15J.jpg

Pobierz
Ustawiłem parametry główne tak, że jak wpisze wartość "1" w funkcje obracającą mojego pręta po uderzeniu, to pręt obróci się o 1 stopień podczas 1 klatki (czyli podczas trwania jednej sekundy, pręt obróci się o 60*).


@Trusiak: Pilnuj jednostek. Jeśli trzymasz się jednostek SI (masa w kilogramach, odległość w metrach, czas w sekundach), to prędkość kątowa będzie Ci wychodziła w radianach na sekundę - czyli gdy omega jest 1, to pręt
#gamedev #androiddev
Tworzę grę i zastanawiam się czy sprzedawać ją za dolara czy udostępnić za darmo i wstawić reklamy. Ktoś kto to zrobił wypowie się?

Co się bardziej opłaca na Androidzie

  • Sprzedawać za $1 27.4% (107)
  • Wstawić reklamy 72.6% (284)

Oddanych głosów: 391

#unity3d #android #programowanie #c# #java #androiddev #gamedev
Próbuję znaleźć w apk unity3d konkretnego stringa, który stanowi ID serwera. Dupa, Javie go nie ma, w strings.xml też go nie ma, w resources unity3d być może jest, ale jest tego w #!$%@? i wszystkie w HEX, w plikach .net go nie ma. Nie wiem jak i gdzie jest te string. Niby:
internal const string serverSettingsAssetPath = "Assets/Photon Unity Networking/Resources/PhotonServerSettings.asset"

ale struktura .apk jest już
Siema ostatnio po głowie mi chodzi pytanie co musze umieć żeby w przyszłości dostać robotę w #gamedev chodzi mi dokładniej o prace programisty, aktulanie swoje aplikacje piszę w javie z użyciem libgdx oraz innych bibliotek jeśli jest taka potrzeba (np. kryonet), jeśli cos tylko na desktopy oraz w 3d to używam lwjgl. Myślałem żeby nauczyc sie w miarę unreal engina 4. Dobry pomysł? Co polecacie aby sie pouczyć żeby w przyszłości dostać
@moje_bagno: zależy co chcesz robić. Odpowiedzi jest tyle, ile dróg rozwoju, jakie planujesz obrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Unity króluje na mobilkach, ale jak chcesz robić duże gry to polecam Unreal, który na starcie dostarcza dużo potężniejsze narzędzia i jest łatwy w obsłudze (plus setki tutoriali w necie).
Jeżeli chcesz pracować dla kogoś to z pewnym prawdopodobieństwem znaczna część zdobytej wiedzy do niczego się nie przyda bo
Planuje się wybrać na #slavicgamejam. Nigdy nie byłem na żadnym gamejamie i ogólnie moją wiedza na temat gier jest dość uboga. Potrafię dość dobrze programować i znam silne podstawy Unity. Mógłby mi ktoś doradzić co warto by było zrobić - jak się przygotować przed taką zabawą? #programowanie #gamedev
hej
Chciał bym zrobic gierke typu tekken 2D na androida żeby podszkolić swoje umiejętnosci. Jakimi technologiami radzili byscie sie zainteresowac ? Jakie frameworki byscie polecili do takiego zadania ?
Jezeli chodzi o moje umiejętności to jako tako ogarniam Jave, ewentualnie tez C#. Miałem do czynienia z unity jednak wolal bym jakąś javovą biblioteke sobiee ogarnąć. LibGDX sie spisze ?

#programowanie #java #androiddev #gamedev
Czy istnieje sposób by w Unity, w C# sprawdzić czy skrypt zawiera funkcję o danej nazwie i otrzymać wartość true albo false?

To co chcę zrobić to konsola, który przyjmuje tekst pisany od gracza i wykonuje funkcję jeśli wprowadzony tekst pasuje do nazwy, którejś z funkcji. Oczywiście to nie jest problem, bo metoda Invoke() robi dokładnie to co opisałem, problemem jest to, że chcę aby konsola reagowała również, jeśli gracz wprowadzi tekst,
@KrojonyAnanas: Dzięki wielkie. Po paru trudnościach, metoda z drugiego postu zadziałała dokładnie tak jak chciałem.
W sumie ta pierwsza metoda też wykonałaby zadanie i jest prostsza ale wolałem coś bardziej zautomatyzowanego, żeby było mniej pisania na dłuższą metę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Witam Wszystkich, z miesiąc temu, wydałem swoją drugą gierkę na platformę Android i WebGL. Jest to prosta gra typu „clicker”, ot zdobywamy fundusze, rozwijamy się, od czasu do czasu podejmiemy jakąś decyzję i takie tam. Muszę przyznać, iż miło „tworzyło” mi się tę gierkę. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda liczba graczy, zyski to zapraszam tutaj:

Znalezisko

Niedawno zdobyłem osiągnięcie „rocznica” (na Wykopie jestem już parę lat, ale od niedawna mam konto), tak
Warto dodać tag unity coś tam. Nie wszyscy go używaj. Najodważniejszy radzą sobie bez jego pomocy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@applicattura: Rzeczywiście na tym gifie bardzo rzuca się w oczy niespójność stylistyczna. Ale czerwone kwadraty najprawdopodobniej też zostaną niedługo zmienione żeby pasowały do reszty. Wszystko przez to, że teraz grafiką zajmuje się inna osoba. Kiedy większość nowych grafik będzie gotowa dam znać na wykopie i sam ocenisz czy jest spójnie :D

Co do kolorów - trudno mi odnieść się do twojej krytyki, bo nie podałeś żadnych szczegółów :(. Jesteś w stanie