Mirki czas nadchodzi trudnych pytań, chodzi mi o to czy unity jest w stanie jakoś zrobić coś tuż przed zabiciem apki gry w telefonie przez task killera? Bo jak normalnie wyłączam to odpala się OnApplicationExit i wszystko cacy a jak gra jest crashowana nie odpala się nic, to da się to jakoś okiełznać? #unity3d #gamedev
Mam budżet 6000 zł. Jakiego laptopa polecacie w tej cenie? Chciałbym móc na nim pracować w Unity/Unreal przy średnio wymagających grach 3D. Jednocześnie nie chcę laptopa o przekątnej powyżej 15 cali (idealnie gdyby miał 14''). Dysk nie jest ważny, mogę wykorzystać SSD z poprzedniego.

#komputery #gamedev #unity3d #unreal
Na przeciwko mojej Fabryki w Toronto, zorganizowali agresywną kampanię marketingową. Widać zauważyli, że część inżynierów jest u nas w typie - "niskie zawieszenie".

A jak ktoś chciałby się dowiedzieć jak Ubi Toronto męczy zwierzęta to zapraszam:
http://opowiesciradoslawa.pl/index.php/2017/07/12/o-tworcach-gier-okrucienstwo-wobec-zwierzat/

Albo gdy niszczy piękne, lokalne, industrialne dzielnice:
http://opowiesciradoslawa.pl/index.php/2017/07/12/o-tworcach-gier-jak-zepsulismy-bar/

#opowiesciradoslawa #gamedev #ciekawostki #toronto #kanada
kamikatse - Na przeciwko mojej Fabryki w Toronto, zorganizowali agresywną kampanię ma...

źródło: comment_aHtcyYRC4Y2EEIX0PsndealNEhDE8jTG.jpg

Pobierz
Ma plan na animację unikania kul taki, że jak Micheal Bay mu podejrzał portfolio, to od razu chciał to w nowych transformatorach realizować. Potem spojrzeliśmy na budżet.


@kamikatse: złoto, klasyczna sytuacja w tej branży. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Długo tam siedzisz? Rzeczywiście duże korpo robiące gry to fabryki gwoździ? Jak atmosfera?
  • Odpowiedz
Siemka mirki. Zrobiłem śmieszkową gierke o #danielmagical na androida. Jest jakiś prosty serwis gdzie mógłbym ją spokojnie wrzucić? Bez żadnych opłat i reklam bo i tak nie chce nic na niej zarobić. Czy lepiej po prostu wrzucić gdzieś plik apk i udostępnić link.
#gamedev
@Jaazinh: Jak nie zapłacisz tych 70$ czy ile tam jest na konto developerskie na androida to nikt tego nie pobierze. A jak zapłacisz to też nikt nie pobierze, ale przynajmniej będzie wisiało na sklepie i kilka osób się skusi
  • Odpowiedz
Wcale nie zniknąłem i dalej rozwijam #vaultomb Wczoraj wpadła spora paczka ze zmianami, a od dzisiaj oficjalnie wspieram również wersję przeglądarkową. Strona główna projektu została odświeżona i zawiera teraz linki do wszystkich trzech wspieranych platform: Android, iOS, Przeglądarka (testowane na Chrome/Firefox).

- Strona: Homepage
- Android: Google Play
- iOS: App Store
- Browser: Play now

#gamedev #programowanie #googleplay #appstore
kamil-rykowski - Wcale nie zniknąłem i dalej rozwijam #vaultomb Wczoraj wpadła spora ...

źródło: comment_jfpHnkduRJil0J4vEJBLQm3yCaZlqz0c.jpg

Pobierz
@lesnywalker: Pvp działa tak, że nie musisz nikogo atakować, ale i tak każdy może zaatakować Ciebie. Przy porażce traci się ~1% posiadanej gotówki (nie uwzględniając tej która leży w budynku i została jeszcze pobrana). Nie ma możliwości wyłączenia postaci przed atakowaniem (może w przyszłości, ale to wymaga dokładnego opracowania). Generalnie Pvp to świetny sposób na wbicie szybko pierwszych 3-4 poziomów, bo dużo doświadczenia z tego idzie (na wyższych poziomach jest to
  • Odpowiedz
Hej mirki. Od jakiegoś czasu mam swoją stronkę z artami (level design głównie), jednak wiadomo jak to jest z reklamą własnej strony. Czy istnieje jakaś strona ogólna z takim rodzajem artami by trzymać tam swoje portfolio? Coś na wzór deviantart. Ostatnio znalazłem ArtStation, ale nie widzę tam nic z LD.

#design oraz otaguję #gamedev może Wy znacie :-)
Dobry wieczor panstwu,
pomyslalem sobie ostatnio i powoli powoli wsio mi sie klaruje. Zaczalem sobie spisywac niby dzialy i niby zagadnienia. Wyglada to teraz tak:

1. Poczatek grafika 3D
- Jaka branza?
- Co chcesz robic?
- Software, czyli jaki i dlaczego nie Blender?
- Pierwsze tutoriale
- Czy to na pewno dla ciebie?
- #!$%@? studia

2. Portfolio i reputacja
- Fora branzowe
- Media spolecznosciowe
- Twoje pierwsze portfolio

3.
@Przepiorek: Zazwyczaj mowia mi owca. Od prawie 10 lat pracuje sobie przy produkcji gier. Sporo lat temu nawet ama robilem, z calkiem sporym zainteresowaniem. Przez to, dostaje dosyc czesto pytania o to i tamto, wiec zrobie takie dlugie faq, co by ludzie mieli odpowiedzi od reki na najczesciej powtarzajace sie.
  • Odpowiedz
@DROPTABLEusers: Już Unity albo Godot byłoby mniej zasobożerne, a nauczyłbyś się podstaw programowania. Układanie klocków daleko Cię nie zawiezie w gamedevie. Poza tym Unreal jest kombajnem i jeśli chcesz robić małą grę z prymitywną grafiką to nie ma sensu go stosować.
Poleciłbym Godot bo jest lżejszy i w całości darmowy. Ale pewnie łatwiej Ci będzie na Unity, bo ma więcej przykładów i gotowych skryptów.
  • Odpowiedz
Mirki po miesiącu doprowadziłem moją gierkę do stanu grywalności ( ͡ ͜ʖ ͡). Jest to moja pierwsza "większa" skończona gierka, szczęśliwy jestem że w końcu skończyłem coś a nie porzuciłem w momencie gdy nie wiedziałem co robić dalej. Taki protip dla ludzi którzy mają jak ja(porzucanie) rób sobie plan od zera do skończonej appki a potem rozbicie tego na coś na wzór podpunktów (czyli np zrób framework
Mirki, udało mi się wypuścić pierwszy większy update do mojej pierwszej gry mobilnej Up&Up, która zadebiutowała w czerwcu na iOSie i Androidzie. Są 2 nowe chaptery z 24 nowymi poziomami!
Dodatkowo z tej okazji promocja 50% na Remove Ads ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli macie ochotę obczaić to gra jest dostępna za darmo:
http://limitlessgames.pl/upup/

#gamedev #grafika #unity3d #programowanie #indiegamedev #ios #android #upandup
kamcc - Mirki, udało mi się wypuścić pierwszy większy update do mojej pierwszej gry m...

źródło: comment_DzU1cD3qEmkxdo0NzNqH7WN3LiDyUxNN.gif

Pobierz
@rezoner: A co jako integracja jako gra facebookowa?
Niby troche heheszki, ale pozwala dojść do większej grupy odbiorców i chyba coś za reklamy dają

Czy będziesz rozwijał w stronę team fight, rankedy itp.?
  • Odpowiedz
Dzień dobry!
Jak zapewne wiecie zostaliśmy zmuszeni do przesunięcia premiery Car Mechanic Simulator 2018 z powodu problemów technicznych.
Staramy się, aby gra została wydana jak najszybciej, gra zostanie wydana w tym tygodniu.
Ponadto w ramach rekompensaty dla tych, którzy kupili wersje box planujemy przekazać dwa DLC za darmo.
Jeżeli więc kupiłeś wersję box, proszę napisz maila pod adres cms18@playway.com i załącz w nim kod z pudełka

Przepraszamy za zwłokę!
#carmechanicsimulator #playway #
  • Odpowiedz