Tradycyjnie #politechnikalodzka organizuje Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Gdybyście byli chętni zobaczyć na żywo i zagrać w gry tworzone przez studentów (chyba mogę powiedzieć że głownie przez studentów technologii gier i grafiki na informatyce na wydziale FTIMS wink wink ( ͡° ͜ʖ ͡°)) oraz przy okazji spotkać ważnych ludzi z #gamedev to zapraszam na finał konkursu do #lodz 29 i 30 czerwca ( ͡ ͜ʖ
nathaliekill - Tradycyjnie #politechnikalodzka organizuje Konkurs Zespołowego Tworzen...

źródło: comment_1jxqizuDEgoqcGgyw77DQbkaH8xiO1RP.jpg

Pobierz
@Radeg90: To chyba z samych nazw można wywnioskować, baked light jest wypalane na teksturze, a tekstura jest nakładana na level raz, tak działało oświetlenie w starszych grach. Realtime light to oświetlenie rzeczywiste, jest generowane co klatkę i dosyć mocno obciąża grę jak zaszalejesz. Mixed to pewnie połączenie baked light i realtime light, czyli ten słynny kompromis. Pochodnia na ścianie jak najbardziej baked light.

@Radeg90: https://unity3d.com/learn/tutorials/topics/graphics/choosing-lighting-technique?playlist=17102
Robąc "normalną" grę gdzie masz level budynki itp. powinieneś wszystkie obiekty statyczne oznaczyć statyczne i stosować wszędzie statyczne światło żeby cienie wyglądały miękko i żeby działało GI.

Światło dynamiczne jest bardzo drogie i powinno być stosowane tylko tam gdzie chcesz żeby ruchome obiekty rzucały cień (gracz, przeciwnicy).

Przyjrzyj się grom i sam zobaczysz gdzie tak naprawdę światło musi być dynamiczne, bo tych miejsc wbrew pozorom wiele nie ma :)
Aktualizacja dla #vaultomb dostępna jest już do pobrania z Google Play (w App Store powinna pojawić się do piątku). Największą zmianą jest przepisanie praktycznie całej warstwy wizualnej na nowo, żeby bardziej pasowała do małych ekranów mobilnych. Nie jest to jeszcze finalny design, mam na oku kilka pomniejszych poprawek, ale nie chciałem przeciągać tego etapu w nieskończoność. Przy okazji naprawione zostały pomniejsze babole, a cała gra działa dużo płynniej (Android i iOS). Z
kamil-rykowski - Aktualizacja dla #vaultomb dostępna jest już do pobrania z Google Pl...

źródło: comment_B2hkMAxUZmXq6hVfNMJaT1fdQbokIUIy.jpg

Pobierz
@TadeuszSynZygmunta: ogólnie gra (yeahBunny!) sztos, szacunkiem płacę i wrzucę 5 gwiazdek z czystym sumieniem jak tylko znajdę czas, choć zauważyłem kilka bugów (a może ficzerów) z czego większość to pierdy lecz jeden mnie wkurzył na tyle że aż o tym piszę, więc to nie przelewki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

otóż jak już przeszedłem level (zebrałem 3 klucze i była gitarka) ale chciałem coś jeszcze na tym levelu
Przypomniał mi się jeszcze jeden pomysł na ktory wpadłem mordując się z jedna z map. może mondry, może gupi nie wiem.

Otóż rozważ koleżko wprowadzenie możliwości wykupienia (marchewki, hajs, reklamy, whatevaaa) podglądu całej mapy w formie jakiejś w miarę przejrzystej miniaturki. Czasem poziomy są dość skomplikowane, ja gram tak ze najpierw eksploruje i ustalam sobie kolejność żeby nie dojść do flagi przed kluczami i ogólnie lubię to XD jednak czasem bywa to
#gamedev #unity3d #unity #immakingroguelike #tworczoscwlasna
Siema gamedevowe świry.
Troche zmian w projekcie!

- poprawki w dungeon generatorze (fajniejsze i bardziej różnorodne mapki)
- zmieniony widok kamery
- pojawił się nowy potwor (w zasadzie pierwszy z prawdziwego zdarzenia, bo ten drugi to debugowa kopia gracza :)) NIETOPERZ
- poprawki w systemie animacji (porzadek w animatorach)
- dodane drzwi
- poprawki w AI (przeciwnicy budzą się dopiero kiedy mogą dojść do gracza + poprawiony
immakingroguelike - #gamedev #unity3d #unity #immakingroguelike #tworczoscwlasna 
Si...

źródło: comment_V5QWzRLMmaBbQnkuIk1XH7lvbJKeRSzq.jpg

Pobierz
Hej :)

Za tydzień wysyłamy demo #sapu do wszystkich, którzy zapisali się do nas na newsletter... Trzymajcie kciuki żeby feedback nas nie zjadł :D

Więcej info na: http://sapugame.com/2017/06/10/sapu-demo-announcement-and-quick-report/

Zapraszam do śledzenia #sapu, gdzie od czasu do czasu będę dzielił się naszą przygodą z #gamedev
sprajtowy - Hej :)

Za tydzień wysyłamy demo #sapu do wszystkich, którzy zapisali s...

źródło: comment_V3w8ptVNK8x00fschDCzfWRRyv43zNqj.gif

Pobierz
@chris3d: Ja #!$%@?ę. Jestem wielkim "fanem" firm, które w XXI wieku, w czasach gdzie internety można przeglądać nawet na lodówkach, do ogarniania PRu zatrudniają ludzi nie tylko niekompetentnych... ale po prostu "szkodników", psujących wizerunek marki. Co ten egzpierd chce osiągnąć w wojnie "średnio-znane-studio-odpowiedzialne-za-masę-crapu-i-parę-jako-takich-strzelanek" z "jednym z największych serwisów o grach w Polsce"? xD
Po co takie rzeczy jak się ma porządne zachodnie serwisy, a nie polskie gówno


@AKAPony: Idiota zatrudniony na stanowisku "PR manager" ;p

Dobry PR polega na budowaniu pozytywnego obrazu marki niezależnie od sytuacji - nawet jeśli ktoś "nas" obraża, w jakikolwiek sposób. Pełna profeska, na wbity albo nie reagujemy wcale, albo robimy to z maksymalną grzecznością, opanowaniem... i cóż - lizodupstwem. Public relations, jak w znanym dowcipie, polega na tym, by
Właśnie wrzuciłem nowy odcinek "Twórców Niezależnych". :D
Seria, w której przedstawiam zgłoszone projekty. Nowe projekty: w czym są stworzone (technologie), różne ciekawostki związane z developmentem etc. Docelowo ma seria ma trochę zmotywować, by ruszyć dupę i podłbuować znowu nad swoim projektem. ʕʔ
Dzisiaj 6 nowych projektów i update do 3 projektów, które pokazywane były już wcześniej.
3 projekty "niegrowe" i 6 gier.

Zapraszam
#javadevmatt

Zachęcam też do zgłaszania
JavaDevMatt - Właśnie wrzuciłem nowy odcinek "Twórców Niezależnych". :D
Seria, w któ...
Co się #!$%@?ło to ja nawet nie...

Moja najnowsza produkcja o dość wdzięcznej nazwie Yeah Bunny! wylądowała w AppStore i to z hukiem bowiem została featurowana na stronie głównej we wszyskich liczących się krajach :D I to tuż obok takich hitów jak Monument Valley 2 :D Jestem mega szczęśliwy i zaskoczony bo nie spodziewałem się tego do ostatniej chwili.

W pierwsze 24h grę pobrało blisko 100 000 graczy więc jest świetnie :D
TadeuszSynZygmunta - Co się #!$%@?ło to ja nawet nie...

Moja najnowsza produkcja o...

źródło: comment_KIXHLVlkPMqKlC0DIrpqgCXSFtaVKq5p.jpg

Pobierz
@makary89: Kurde bele fajne, grałbym :D
Zawsze możesz to rozbudowywać z czasem, zrobić jakieś ligi i taką sędziowską karierę (coś czego mi w FIFIE zawsze brakowało), przykład jakby to mogło wyglądać:

Zaczynasz jako liniowy w polskiej 2 lidze, musisz oceniać sporne sytuacje w każdym meczu (liniowy to nie tylko spalone, ale też np. auty, faule których nie zobaczy główny), można zrobić współczynnik błędu, czy np. popełniłeś błąd w meczu derbowym, czy