Mirki z #pcmasterrace #komputery - mam pytanie totalnego newbie :)

Chcę sobie kupić RAM 16GB, mam obecnie 8GB. Chciałbym sobie dokładnie porównać - ale nie wiem, jaki RAM mam w moim blaszaku. Na pewno Kingston HyperX DDR3, ale nie wiem DOKŁADNIE jakie - kiedy wpisuję w google, wyszukuje mi "Fury", a takich nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I drugie pytanie - jakie kości
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cedrik: Ja mam Windows XP i 256 MB RAM i żyję. W dupie się po przewracało z tymi ramami :) ... Żartuje mam więcej RAM ale nie powiem ile.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Mój kolega rozpoczął nową serię z Unity dla początkujących. Temat niby oklepany, ale to jego eksperyment :P

W sumie pomyślałem, żeby zrobić polską wersję Brackeys, ale nie wiem, czy by się przyjęło. Pierwszy odcinek ode mnie (aka. PolskiBrackeys xD) powinien pojawić się za jakiś czas, zawołać plusujących?

#unity3d #gamedev #poradnik #csharp
denis-szwarc - Mój kolega rozpoczął nową serię z Unity dla początkujących. Temat niby...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnie na dzisiaj podejście do otwarcia gry. Chyba już je tak zostawię, może jakiś mały tuning. Dostosowanie tego do fajnego odtwarzania w różnych rozdzielczościach i orientacjach zajęło nieprzyzwoicie wiele czasu.

ΔV: Rings of Saturn - webpage | showcase | devlog / vlog | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Ostatnie na dzisiaj podejście do otwarcia gry. Chyba już je tak zostawię, moż...

źródło: comment_ItLzLU4uCwvuIHteEz8asy8werjDRhFU.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder no to zbliżenie się statku do pierścieni. Jakiś ten statek za duży albo pierścienie za małe :p.

Jakbym miał zdolności artystyczne to sam bym Ci ten komiks narysował. Ale niestety :(
  • Odpowiedz
@koder ok, to byłby przerost formy nad treścią, a czy najprostszą metodą nie dałoby się nagrać jak ręcznie lecisz statkiem w linii prostej i hamujesz głównym i ten klip wstawić pomiędzy animację a właściwą grę z autopilotem?
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu mam problem z grą, którą tworzę, ponieważ nie działa po jej zbudowaniu, podczas gdy w edytorze wszystko działa perfekcyjnie. Co może być tego przyczyną? Plik outputlog nie pomógł mi wiele - może ktoś ma pomysł?

Wnioskuje, że problem dotyczy kolizji, ale nie wiem dlaczego i jak go naprawić i dlaczego w Edytorze działa poprawnie?

Output
log

#unity3d #gamedev #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: Dość wyraźnie napisane w tym logu, że nie może być minusowa skala koliderów. Ciekawa sprawa swoją drogą, zrobiłeś że cała przestrzeń koliduje oprócz wnętrza boxa. To tak jakby zamknąć drzwi z pokoju i twierdzić, że to reszta świata jest uwięziona, a ty nie :P
  • Odpowiedz
Niech ktoś pomoże, bo zaraz ku##cy dostanę xD
Wszystkie modele na scenie są z LODEM i teraz gdy zaznaczę taki obiekt, to zaznacza się LOD0, zamiast cały parent... Już z kolegą kilka razy zrobiliśmy błąd, że nie patrzeliśmy, co zaznaczamy i przesuwaliśmy LOD0 :P Efekt był taki, że przy oddaleniu kamery, obiekty _LOD1, 2 i 3 skakały xD

Nie wierzę, że Unity nie wziął tego pod uwagę i nie wierzę, że tylko
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Topdown 2D narratywna gierka z zagadkami logicznymi, lepsze Unity czy Unreal? Czy coś innego? Czy nichuja bez różnicy? Bo podejrzewam, że bez różnicy, ale chciałbym wyjść w końcu ze strefy papierowej i zacząć coś kleić, bo mnie nosi xD

#gamedev #unity #unrealengine
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Finsky: Gdyby było to w 3D, zdecydowanie wygrał by Unreal, jednak nie wiem jakie ma wsparcie do 2D, to robiłem tylko w Unity
Różnica zdecydowanie jest, ale musisz wiedzieć co za co poświęcić. Jeżeli nie masz doświadczenia z żadnym, to jeżeli jesteś programistą i chcesz się nauczyć frameworka - Unity, jeżeli nie jesteś programistą i wolisz nauczyć się obsługi silnika - Unreal
  • Odpowiedz
@Wextor: podoba mi się, delikatne oświetlenie w głuszy i mgła zawsze mnie kupuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przydałaby się jakaś kłoda do siedzenia. Siedzący człowieczek wyglądałby świetnie w tej scenie. Pasowałby takim spokojem i byłby bardziej naturalny. Zamierzasz to rozwijać jako grę?

Te modele low poly mają jakiś urok w sobie.
  • Odpowiedz
Pierwszy szkic establishing shot (jak to jest po polsku?) nurkowania w pierścieniu. Mam wrażenie, że przyda się jakoś osadzić akcję. To szkic, pewnie się zmieni - ale wykop ma pierwszeństwo w oglądaniu ( ͡º ͜ʖ͡º)

ΔV: Rings of Saturn - webpage | showcase | devlog / vlog | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Pierwszy szkic establishing shot (jak to jest po polsku?) nurkowania w pierśc...

źródło: comment_kjKQOgaJw36jjRtsNHWuo9mNBkf8YPsb.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: Dobrze pamiętam, że robisz to w Godocie? Masz szansę zrobić najlepszą grę jaka powstała na tym silniku. :O Żaden showcase nie pokazał takiej jakości jak to :D
  • Odpowiedz
@koder a może zacząć od tego że statek porusza się z dużą prędkością (jakąś pseudo hiper prędkość) i właśnie zaczyna hamować, dodać jakieś ładne efekty żeby było widać prędkość. Dopiero po dohamowaniu jest oddawana kontrola nad statkiem graczowi. Nie wiem jak jest rozwiązane poruszanie się poza pasem.
  • Odpowiedz
Yo! W ten weekend zrobiłem grę na game jamie która zajęła pierwsze miejsce ()

Gra jest dostępne na Itch.io oraz na GPlay. Warto nadmienić że:


W ten weekend odbył się amJam w Katowicach. Brało w nim udział
draculeq - Yo! W ten weekend zrobiłem grę na game jamie która zajęła pierwsze miejsce...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gamedev #unity3d

Zna ktoś jakieś darmowe assety z bazami kosmicznymi? Podobnymi jak są w grze Surviving Mars od Paradoxu. Na asset storze niczego takiego nie ma za bardzo, a to chyba (?) jedyne źródło assetów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, na pewno jesteście mega ciekawi jak wygląda życie programisty, który zrobił gierkę i ją wypuścił na sklep i jest rozbudowana i w ogóle super ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj mija miesiąc od premiery mojego idle clickera CryptoCoin, Inc. Dla tych którzy jeszcze nic o tym nie słyszeli grę robiłem 10 miesięcy sam w Unity.
No więc do rzeczy jak dla mnie całkowita klapa, trochę ponad tysiąc pobrań, zarobek rzędu
Wextor - Hej Mirki, na pewno jesteście mega ciekawi jak wygląda życie programisty, kt...

źródło: comment_pr76INZANfAWonc93Yee52RkZAL6eXib.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkurzonymaciej: atlasów nie stosuje się bez powodu, tam są bardzo ważne kwestie wydajnościowe związane z otwieraniem i obsługą plików. Jednym słowem, mając grafiki w atlasie proces rysowania klatki jest szybszy.
  • Odpowiedz
#geopolityka #gry #bartosiak
Jacek Bartosiak i George Friedman biorą udział w tworzeniu gry komputerowej z gatunku Grand Strategy
http://playofbattle.com/pl/#onas

Play of Battle to Studio Wargamingu o zasięgu międzynarodowym, zajmujące się przygotowaniem koncepcyjnym i projektowaniem realistycznych gier wojennych oraz strategicznych symulacji współczesnego pola walki dla oficjalnych, jaki i prywatnych odbiorców, a także jako narzędzie służące do analiz geopolitycznych nadchodzących wydarzeń.

Naszym pierwszym projektem gamingowym będzie gra typu Grand
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach