Będzie problem zmieścić się z #deltav w 2018.

Patrzę na githuba #godot, patrzę na swoje własne repo i co widzę?

* Godot jest w alfie i jeszcze sporo bugów ma na liście do zrobienia. Część z nich z kategorii "czasem wiesza się na niektórym sprzęcie czasami".
* Na kanbanie ΔV mam na chwilę obecną 84 zadania (w tym 14 bugów, na 320 zadań które były w sumie). Średnio, przez

Co począć?

  • Spoko, poczekam trochę, jeśli warto 55.2% (16)
  • Wydaj na alfie w early access 17.2% (5)
  • Jest mi z tego powodu strasznie wszystko jedno 27.6% (8)

Oddanych głosów: 29

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo elo!

Jako że gra będzie 3D, a robię ją na mobile to chcę żeby jak najwięcej osób było w stanie w nią zagrać mimo że biznesowo to pewnie i tak nie ma żadnego sensu.
No ale w jaki sposób zrobić żeby gra 3D działała na niewydajnych telefonach?
Ano będę trochę oszukiwał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobiłem system który podczas oddalania zmienia modele obiektów 3D na płaskie sprity z którymi nie ma takich
draculeq - Elo elo!


Jako że gra będzie 3D, a robię ją na mobile to chcę żeby jak...

źródło: comment_FMRBStYMYz4usCyIXVYECn0gZwznRpZ9.gif

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do pana Sapkowskiego miałem dotychczasowo ambiwalentne odczucia. Człowiek jest jaki jest, ale napisał coś w miarę ciekawego, nie jest moim sąsiadem ergo spoko. Jest bardzo popularna gra na jej podstawie, która mnie osobiście zanudziła i nie dograłem do końca – imo lepszym crpg jest Fallout 4.

Po takich rewelacjach kończę czytać tomik opowiadań i żegnam się permanentnie z twórczością tego gościa. To zwykły polak – ogólnie nie wybiera się gdzie człowiek
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kiedy zacząłem dłubać przy shaderach mam coraz większą zabawę z każdą godziną. Przede wszystkim - efekty widać od razu.
  • Odpowiedz
@koder: czyli że oszukuje się za pomocą normal mapy ? ( ͡º ͜ʖ͡º) ... Efekt świetny, dodaje klimatu, ostatnie szlify to najwięcej pracy wiec życzę wytrwałości w dalszych zmaganiach. Daj znać jak już wrzucisz na itch.io lub steam. (poleci parę złotych).
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: Gra będzie poważniejsza z lekkimi wątkami humorystycznymi. Będzie główny wątek fabularny i wiele pobocznych. Rozgrywka będzie opierać się na wyborach i taktyce strategicznej. Główne funkcjonalności które przewiduję to dialogi z bohaterami, mapa strategiczna, karcianka, pisanie twittów, przemów itp. Ogólnie wiele rzeczy przy których możemy podejmować decyzje, które będą miały wpływ na stan państwa i świata.
  • Odpowiedz
Hej Mirki i Mirabelki!

Od jakiegoś czasu pracuję nad własną grą w wolnych chwilach. Jest to stosunkowo nie skomplikowana gra strategiczna. Przy pomocy najemników wyzwalamy kraj spod buta krwawego dyktatora. Jednak sama gra nie jest nastawiony na walkę lecz bardziej "logistykę wojny" i dbanie o to żeby wszystko dobrze działało - opłaceni najemnicy, sprzęt, odpowiednia lojalność podbijanych terenów i takie takie... Ostatnio w ciągu dwóch dni udało mi się zrobić prosty prototyp
evaunit01 - Hej Mirki i Mirabelki!

Od jakiegoś czasu pracuję nad własną grą w woln...

źródło: comment_fnszOwLi3DNOOP5xgWvUnsPiqBnykbVn.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Meme-driven #gamedev. Jak powszechnie wiadomo, ćmy lecą do światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnią falę memów z ćmami widzieliście, a jak chcecie wiedzieć więcej o co tu chodzi, to zapraszam do obserwowania #visherdev - tam co jakiś czas wrzucam postępy ze swojej gierki 2D.

Swoją drogą, długo się zastanawiałem, jak urozmaicić faunę i florę tych moich jaskiń - a tu Mirko samo podrzuciło pomysł! Można tylko zamienić ćmy
Visher - Meme-driven #gamedev. Jak powszechnie wiadomo, ćmy lecą do światła ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: comment_HQ2B7NUBuvqnuHvMBPe51M1CzffJ4bSE.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: przyjmuję uwagę na kolejną iterację, teraz było naprawdę na szybko, 2h z filmikiem, póki mem świeży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie powinien być zygzakowaty ruch, trzepotanie skrzydełkami i faktycznie środek ruchu względem głowy.

@ekstraordynaryjny: ciekawe spostrzeżenie, choć nie wiem, czy to jest prawda. Może to być subiektywne odczucie w związku z kontrastem. Taka trochę graficzna łamigłówka, czy jest to faktycznie ciemniejsze. Jeśli jest,
  • Odpowiedz
Macie doświadczenie w promowaniu własnej gry mobilnej? Jeżeli tak, to możecie opisać, na jakiej platformie, ile wydaliście na reklamę, jak reklama wyglądała i jaki mniej więcej odniosła sukces bądź porażkę?

Generalnie chcę uderzyć w gry mobilne i zastanawiam się, ile pieniędzy musiałbym przeznaczyć na samą reklamę, abstrahując od innych kosztów.


#gamedev #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może do końca 2020 uda mi się ją skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś może jakieś doświadczenie z shader`ami pod mobilki w unity i mógłby coś doradzić? Obecnie nie wygląda to tragicznie ale zastanawiam się czy w jakiś sposób dałoby się jakoś to upiększyć tak aby nie obciążać niepotrzebnie cpu telefonu? Aktualnie tak jak na screenie standardowo mobile/vertexlit

#ignatius2 #sonsofwelder #gamedev
Fat_Mo - Może do końca 2020 uda mi się ją skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś może jakieś d...

źródło: comment_m4y7NpwZaJTRAMxLTiSt1KbuVsiRpOYm.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fat_Mo: Wypalenie ambient occlusion spowoduje dodanie cieni np. w rogach, co doda realizmu, ale jak postać np. będzie niosła światełko to te cienie się nie rozjaśnią, bo będą wypalone.
Sztuczek jest od groma na uzyskiwanie efektów realistycznych małym kosztem. Bump mapy, normal mapy, mapy AO, dyfuzji, szorstkości, transparentności, meteliczności. ;P
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: No tak ale co tak naprawdę daje ci OOP? Większość potrzebnych rzeczy masz w STLu, najpierw trzeba poznać gotowe rozwiązania by pojąć jakie są możliwości. A dopiero potem jak można podzielić i zhermetyzować kod i poco to właściwie robić. I tak w C++ najpierw trzeba poznać programowanie strukturalne.
  • Odpowiedz