#anonimowemirkowyznania
Mirki spod tagu #grafika, ostatnio na wykopie czesto mowi sie o trudnosci w wejsciu na rynek #programowanie dla juniorow, a jak to sie ma do poczatkujacych grafikow? Otoz planuje jako grafik zaczac prace w dzialce #gamedev, konkretnie grafik 3d, ale mysle tez o dzialce concept-art, gdyz mam pewne zdolnosci w tym kierunku, ale wiem ze jeszcze duzo pracy mnie czeka w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Absolutnie nie ma przesytu dobrych grafików. Problem jest raczej w tym, że wielu grafików którzy potrafią zrobić wizualizację budynku i wyrenderować myśli, że umie robić assety do gier i chce 5k na rękę miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Długo nic z DevTycoon nie wrzucałem, więc się pochwalę jedną z wielu lokacji. Dodatkowo dopieściłem trochę UI. Kod gry też już prawie skończony, dwóch ludzi przy tym pracuje.
Ja aktualnie cisnę mapę z Level Designerem oraz tworzę prototyp nowego typu wyboru mapy do głosowania.

Podoba się?
#gamedev #gry #devtycoon
denis-szwarc - Długo nic z DevTycoon nie wrzucałem, więc się pochwalę jedną z wielu l...

źródło: comment_3GJqE28TJufCNzvImwZo4nERvBbIlhV6.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki wydające swoje gry na Android/iOS/PC - czy macie założoną działalność gospodarczą w tym celu? Jeżeli tak, to w jakiej formie i jak rozliczacie podatki?

#gamedev #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ewolucja_myszowatych: Unity paczkuje tylko to co jest używane, jeśli masz jakąś klasę, do której nigdzie się nie odnosisz to w wynikowej paczce jej nie będzie, to samo tyczy się tekstur i innych resourców których nie używasz. Mimo wszystko ja w swoich projektach czyszczę wszystko - mam zawsze pełną kontrolę nad tym co jest gdzie
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Unity podczas budowania wczytuje sceny jakie zaznaczyłeś by dodać do builda. Dla każdej sceny sprawdza każdy GameObject i dokłada do build assety wykorzystywane przez ten obiekt. Jeżeli obiekt ma referencję na prefab, to ten też jest dokładany do builda razem z wszystkimi swoimi powiązaniami. Dlatego ważne jest, żeby nie zostawiać referencji na nieużywane assety w używanych prefabach. Dodatkowo do builda jest dodawana cała zawartość katalogu Resources.

Co do kodu,
  • Odpowiedz
#gamedev jest jak Miriam. Niby wszystko pięknie ładnie, a tu ch*j.

Przygotowalem właśnie release demka 0.22.0 #deltav, po ponad tygodniu roboty, z nowym ładnym metalicznym shaderem, przerenderowanymi wszystkim sprajtami i w ogóle z cudami na kiju. I co? I segfaultuje. A debugowy build dla odmiany chodzi bez problemu. W edytorze też pięknie chodzi, oczywiście.

Nie mam siły dzisiaj szukać powodu, idę na browara. Sroki dla tych, co
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan-grochowski: Czekaj... robicie MMORPG w 13 osób? (ʘʘ)

Szanuję. Jak ja myślę o robieniu MMO w moim studiu, to widzę tak przynajmniej 50-osobwy zespół, głównie składający się z programistów i grafików 3D (plus lvl designerów, oczywiście) ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Jak zaczynasz robić gry, to pamiętaj o jednym: nie rób MMORPG!

Okazuje się, że znalazła się polska grupa zapaleńców, która nie posłuchała tej rady i całkiem nieźle im się powodzi.
Zapraszam do obiecanego podcastu o grze Gloria Victis z @jan-grochowski
-> https://www.retrospektywa.com/35

#javadevmatt #podcast #mmorpg #gry #gloriavictis #gamedev
JavaDevMatt - Jak zaczynasz robić gry, to pamiętaj o jednym: nie rób MMORPG!

Okazu...

źródło: comment_B8daqAV3wultmTAkrlhDqBcc8EnSfrCp.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: Jak tworzysz mmorpg i jest to twój pierwszy projekt to będziesz nad nim siedział być może kilka lat i chodzi tu o takie zmęczenie materiału bo zazwyczaj zaczyna się w małych zespołach i najprościej rzecz ujmując trzeba w p---u samozaparcia by nie chciało się rzygać od patrzenia w kółko w ten sam projekt.

Inna sprawa to po prostu pasja i zadowolenie z pracy. Jak się coś robi co w
  • Odpowiedz
Dzień dobry. W sumie nie wiem, czemu dopiero teraz na to wpadłem i że zamiast od razu lecieć na Wykop, to próbuje gdzieś indziej pomocy szukać, bez sensu ;)
Otóż: szukam człowieka z okolic Trójmiasta, który pomoże mi odpłatnie wykonać prototyp gry przygodowej typu point'n'click. Chodzi o stworzenie jednej grywalnej lokacji (biuro detektywa) z interfejsem działającym na tyle, żeby sterowany myszką Bohater Gracza mógł podnieść przedmiot, schować go w ekwipunku i użyć owego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach