Pytanie do Mirków z tagu #gamedev - czy korzystacie z ogólnie dostępnych repozytoriów kodu? Czy staracie się chronić swój kod? Zapraszam do ankiety i do dyskusji w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #pytanie

Gdzie trzymasz kod swojej gry podczas tworzenia?

  • W ogólnodostępnym repozytorium Github 26.9% (14)
  • Na Github ale płacę za prywatne repozytorium 21.2% (11)
  • We własnym repozytorium (wlasny hosting) 21.2% (11)
  • Nie używam żadnego repozytorium XD 30.8% (16)

Oddanych głosów: 52

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słaba ta ankieta, to innych ogólnodostępnych repozytoriów nie ma poza githubem? Zarówno bitbucket jak i gitlab mają bezpłatne prywatne repo. Polecam szczególnie ten ostatni serwis.
  • Odpowiedz
Przez weekend z ekipą stworzyliśmy w ramach Huuuge Game Jam grę "Butterflynamite" o wyburzaniu budnków, zgarneliśmy za nią pierwszą nagrodę.
Gra powstała w 24h -> link do gry (~50 mb, nie wymaga instalacji)

Będziemy wdzięczni za opinie i wskazówki bo myślimy nad rozwijaniem gry ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#gamedev #gamejam #unity3d #chwalesie
Kiv - Przez weekend z ekipą stworzyliśmy w ramach Huuuge Game Jam grę "Butterflynamit...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapoznaj się z kanałem https://www.youtube.com/channel/UC9Z1XWw1kmnvOOFsj6Bzy2g
Dodatkowo z tym: https://www.reddit.com/r/gamedev/comments/7uq8gb/i_wanted_to_make_a_rpg_and_learn_c_i_found_this/

Ja osobiście też chętnie pomogę, więc możesz pisać na PW ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie: najlepiej uczyć się tego i tego, bo dużo mechanik Unity wymaga podstaw programowania, a jednocześnie można dzięki nim robić naprawdę fajne rzeczy :)
  • Odpowiedz
@DonZ: Tak brackeys to złoto, ale ja bym osobiscie polecił https://unity3d.com/learn/tutorials po kolei te z góry przykladowe gry, a potem topics. Dużo to daje. Dobrą nauką jest tez robienie samemu jakiejs gierki. Jak wiesz co robic to to robisz, a jak nie to google lub unity/forum. Ja tak zacząłem i teraz uwazam, ze cos tam umiem. A jak nie umiem to sie naucze.
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: XD tak, w gdańsku

nie no. chcę zrobić coś na takiej zasadzie że ma się po prostu miejsce zbrodni, wszystkiego można dotknąć, wszystko można obejrzeć, przekręcić i trzeba samemu wysnuć wnioski. jeszcze nie wiem jak ogarnę sprawę pytania świadków czy coś, żeby nie dawać tylko tak 5 pytań do wyboru, tylko dać względną swobodę pytania
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki! To mój pierwszy wpis na wykopie ;)
Od ponad pół roku tworzę swoją pierwszą grę narracyjną After Work, a poniższy filmik pokazuje postęp od prototypu do obecnego stanu.

Jako świeżo zatrudniony pracownik, musisz wydostać się z tajemniczej siedziby firmy, międzyczasie poznając Eve - sztuczną inteligencję.

Dla chętnych do śledzenia projektu zapraszam na Fanpage na facebooku oraz śledzenia tagu #afterworkgame
Krzysztof_Pitek - Cześć Mirki i Mirabelki! To mój pierwszy wpis na wykopie ;)
Od pon...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krzysztof_Pitek:
Poleciał +, życzę powodzenia w rozwoju projektu.
Można zgłosić własne znalezisko i moderacja usunie, jakby miał Pan jeszcze jakieś pytania związane z Wykopem to zapraszam na PW.
Nie wiem czemu, ale opis gry kojarzy mi się z jednym odcinkiem Archiwum X (był morderczy system i zabijał ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :)
  • Odpowiedz
Znacie jakichś polskich twórców gier, którzy nadają na żywo ich proces twórczy? Mogą prowadzić transmisję po angielsku, ale żeby byli Polakami. Kiedyś znałem kilku, ale zatrudnili się w różnych firmach i nie mają już czasu na Twitch. Dziękuję za każdą pomoc!
#programowanie #gamedev #twitch
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę odpocząć. Tak mi wszedł #gamedev w ciągu ostatnich 7 dni (a pracuję na etacie 8 h + te 3-4 h gamedevu dziennie), że chyba muszę odpocząć, bo..


Szybka notka: 4K @ 60 FPS na padzie będzie trochę później, z przyczyn niezależnych ode mnie

Dzisiaj prezentuję kamień milowy w trochę innym kierunku, niż dotychczas. Jest to też spora wartość dla mojego doświadczenia, bo do tej pory grafikę robiłem dorywczo. Jednak, w ciągu
Visher - Muszę odpocząć. Tak mi wszedł #gamedev w ciągu ostatnich 7 dni (a pracuję na...

źródło: comment_Jc67MerHba7GOo9tIp5oIun55CL8fE7s.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Visher: fajne tylko coś mało dynamiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajomy znajomego kiedyś robił podobna gierkę ale na duuuużo prostszej grafice (same figury geometryczne) - to wygląda fajnie :)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: rozumiem, miałem już kilka sugestii odnośnie animacji - są pomysły na wiszące i odlatujące nietoperze, strumienie wody, pochodnie z płomieniem, generalnie fajnie jakby wszystko powiewało. Dodałoby to dynamiki. Problem jest tylko w moich umiejętnościach i ograniczonym czasie :(
  • Odpowiedz
Hej wykopowicze!

Wpadłem pochwalić się moją pierwszą grą na androida "KEEP ME UP", która po wielu miesiącach została ukończona. Efekt końcowy samej gry jest taki, jaki zaplanowany był od samego początku, więc jest to dla mnie duży sukces. Zainteresowanych zapraszam do sprawdzenia i oceniania.

Link do gry (Android): Google
Dreamz - Hej wykopowicze!

Wpadłem pochwalić się moją pierwszą grą na androida "KEE...

źródło: comment_CtfwIckVv6bOg3qpkIXene64Eglt2B37.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w grze dynamicznie łączące się ścieżki dźwiękowe, w zależności od tego, co dzieje się na ekranie. Potrzebowałem ostatnio sprawdzić, jak to miksowanie wychodzi w praktyce. Najprościej było wyciąć po prostu cały silnik obok i puścić jako osobny projekt.

Po kilkudziesięciu minutach testowania wpadłem na pomysł, że przecież #godot ma całkiem sprawny eksport do HTML5 i mogę sobie tą muzykę powiesić na stronie do słuchania w czasie pracy. A po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki i Mirabelki!

Ostatnio pomogliście mi wykopać informację o mojej nowej grze ( tutaj wykop), w zamian chciałem się z Wami wszystkimi podzielić tym co się działo u mnie przez ostatnie miesiące po wydaniu.

Zacznę może od kilku faktów i liczb:
- 4500 Obecna ilość dziennie aktywnych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: Nie korzystałem z fejkowych pobrań opinii, szkoda hajsu na takie coś, teraz burst za bardzo nie działa, a algorytmy unikają czegoś takiego, UAC rośnie, a ARPDAU maleje i zaburza Ci KPI ( przynajmniej z mojego doświadczenia z poprzedniego projektu Trivium ).

Bardzo dużo czasu i motywacji poświęcilem na tą grę. Po pracy obiad i siadałem do kompa, Żona przejęła praktycznie 100% obowiązków przygotowań do ślubu ( ja tylko rzucałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@koder: @slabehaslo: @blogger: @fappfapp: @volski_:
Dostałem taką odpowiedź, wygląda na to, iż pliki są na licencji gamedevmarket, czyli jednorazowe użycie komercyjne albo niekomercyjne. Troszkę bez sensu, bo jak mamy paczki dźwięków to użyjemy jednego dźwięku i musimy kupić nową paczkę, aby użyć jakiegoś dźwięku z tej paczki... Na reddicie trwa dyskusja na temat głupiej licencji tych assetow, napisałem też do gamedevmarket i
DonislawDev - @koder: @slabehaslo: @blogger: @fappfapp: @volski_: 
Dostałem taką odpo...

źródło: comment_LkkeeUIZwsVmBcBmV8ru5Doy8aMuQWcf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz