#rezogry #gamedev #gry
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 20
Dałem jednemu z najwierniejszych graczy możliwość pisania za mnie changelogów, bo nigdy nie znajduję na to czasu co powoduje chaos wśród graczy. Podsumowanie dwóch tygodni moich działań w Wilds.io
#rezogry #gamedev #gry
#rezogry #gamedev #gry
źródło: comment_rzLg8XudnE2rUcHXgnd2lbp0f6x3yut9.jpg
PobierzAle to świetnie wygląda (✌ ゚ ∀ ゚)☞
źródło: comment_DRaLQ5QYhqt16IeCliGiSENdX4iPWZS6.jpg
Pobierz- 0
@warstwowy_kabel: Tak, muszę zrobić subdomeny :3
Kurde była stronka z grafikami do np gier indie, gotowe proste graficzki roznych stworkow i rzeczy, bez tła gotowe do uzycia.
Ktoś kojarzy bo nie moge trafic na nia ponownie xD
#naukaprogramowania #unity #niewiemjaktootagowac #gamedev
Ktoś kojarzy bo nie moge trafic na nia ponownie xD
#naukaprogramowania #unity #niewiemjaktootagowac #gamedev
- 14
Przez weekend z ekipą stworzyliśmy w ramach Huuuge Game Jam grę "Butterflynamite" o wyburzaniu budnków, zgarneliśmy za nią pierwszą nagrodę.
Gra powstała w 24h -> link do gry (~50 mb, nie wymaga instalacji)
Będziemy wdzięczni za opinie i wskazówki bo myślimy nad rozwijaniem gry ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#gamedev #gamejam #unity3d #chwalesie
Gra powstała w 24h -> link do gry (~50 mb, nie wymaga instalacji)
Będziemy wdzięczni za opinie i wskazówki bo myślimy nad rozwijaniem gry ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#gamedev #gamejam #unity3d #chwalesie

- 15
Pijcie ze mno kompot! #borealalyph
Zapraszam do obejrzenia naszego listopadowego update'a!
https://www.youtube.com/watch?v=_GyBOKMvp9w
Jeżeli chcecie być na bieżąco, obserwujcie tag #borealalyph :)
#hl3 #halflife #steam #pcmasterrace #gamedev #gry
Zapraszam do obejrzenia naszego listopadowego update'a!
https://www.youtube.com/watch?v=_GyBOKMvp9w
Jeżeli chcecie być na bieżąco, obserwujcie tag #borealalyph :)
#hl3 #halflife #steam #pcmasterrace #gamedev #gry
źródło: comment_VS9OjHMYQhLmzxPOOfsY44da1qAHYkfD.jpg
PobierzJak się uczyć gamedevu? Chciałbym opanować Unity, postanowiłem najpierw się nauczyć C# a jak już coś będę umiał dodać do tego Unity. To dobra droga czy najlepiej połączyć jedno z drugim? #gamedev #programista15k #programowanie #unity #unity3d
- 4
Zapoznaj się z kanałem https://www.youtube.com/channel/UC9Z1XWw1kmnvOOFsj6Bzy2g
Dodatkowo z tym: https://www.reddit.com/r/gamedev/comments/7uq8gb/i_wanted_to_make_a_rpg_and_learn_c_i_found_this/
Ja osobiście też chętnie pomogę, więc możesz pisać na PW ;)
Odpowiadając na Twoje pytanie: najlepiej uczyć się tego i tego, bo dużo mechanik Unity wymaga podstaw programowania, a jednocześnie można dzięki nim robić naprawdę fajne rzeczy :)
Dodatkowo z tym: https://www.reddit.com/r/gamedev/comments/7uq8gb/i_wanted_to_make_a_rpg_and_learn_c_i_found_this/
Ja osobiście też chętnie pomogę, więc możesz pisać na PW ;)
Odpowiadając na Twoje pytanie: najlepiej uczyć się tego i tego, bo dużo mechanik Unity wymaga podstaw programowania, a jednocześnie można dzięki nim robić naprawdę fajne rzeczy :)
@DonZ: Tak brackeys to złoto, ale ja bym osobiscie polecił https://unity3d.com/learn/tutorials po kolei te z góry przykladowe gry, a potem topics. Dużo to daje. Dobrą nauką jest tez robienie samemu jakiejs gierki. Jak wiesz co robic to to robisz, a jak nie to google lub unity/forum. Ja tak zacząłem i teraz uwazam, ze cos tam umiem. A jak nie umiem to sie naucze.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Wina_Segmentacji: XD tak, w gdańsku
nie no. chcę zrobić coś na takiej zasadzie że ma się po prostu miejsce zbrodni, wszystkiego można dotknąć, wszystko można obejrzeć, przekręcić i trzeba samemu wysnuć wnioski. jeszcze nie wiem jak ogarnę sprawę pytania świadków czy coś, żeby nie dawać tylko tak 5 pytań do wyboru, tylko dać względną swobodę pytania
nie no. chcę zrobić coś na takiej zasadzie że ma się po prostu miejsce zbrodni, wszystkiego można dotknąć, wszystko można obejrzeć, przekręcić i trzeba samemu wysnuć wnioski. jeszcze nie wiem jak ogarnę sprawę pytania świadków czy coś, żeby nie dawać tylko tak 5 pytań do wyboru, tylko dać względną swobodę pytania
- 46
- 11
@LaserRock46AND2: Nie. Tak pracuję, że nie robię nic przy grze kilka miesięcy (bo pracuję nad inną) a potem dostaję szału twórczego, zmieniam wszystko do góry nogami, gracze mnie nienawidzą a ja lecę robić inną grę :3
- 3
@mirasKo-Kalwario: Tak, żyję z tego od trzech lat. Nie polecam - dużo szarpania kasy mało - chyba, że zrobisz klona i trafisz w rynek.
15
Doxo.pl - gra słowna do nauki języków obcych.

Cześć, zrobiłem prostą grę językową w stylu planszówek roll & write (losujemy na smartfonie i zapisujemy na kartkach). Gra bezpłatna, online, bez rejestracji.
z- 10
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Cześć Mirki i Mirabelki! To mój pierwszy wpis na wykopie ;)
Od ponad pół roku tworzę swoją pierwszą grę narracyjną After Work, a poniższy filmik pokazuje postęp od prototypu do obecnego stanu.
Jako świeżo zatrudniony pracownik, musisz wydostać się z tajemniczej siedziby firmy, międzyczasie poznając Eve - sztuczną inteligencję.
Dla chętnych do śledzenia projektu zapraszam na Fanpage na facebooku oraz śledzenia tagu #afterworkgame
Od ponad pół roku tworzę swoją pierwszą grę narracyjną After Work, a poniższy filmik pokazuje postęp od prototypu do obecnego stanu.
Jako świeżo zatrudniony pracownik, musisz wydostać się z tajemniczej siedziby firmy, międzyczasie poznając Eve - sztuczną inteligencję.
Dla chętnych do śledzenia projektu zapraszam na Fanpage na facebooku oraz śledzenia tagu #afterworkgame

@Krzysztof_Pitek:
Poleciał +, życzę powodzenia w rozwoju projektu.
Można zgłosić własne znalezisko i moderacja usunie, jakby miał Pan jeszcze jakieś pytania związane z Wykopem to zapraszam na PW.
Nie wiem czemu, ale opis gry kojarzy mi się z jednym odcinkiem Archiwum X (był morderczy system i zabijał ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :)
Poleciał +, życzę powodzenia w rozwoju projektu.
Można zgłosić własne znalezisko i moderacja usunie, jakby miał Pan jeszcze jakieś pytania związane z Wykopem to zapraszam na PW.
Nie wiem czemu, ale opis gry kojarzy mi się z jednym odcinkiem Archiwum X (był morderczy system i zabijał ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :)
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
- 14
Poszedł duży update https://wilds.io/ - zamierzam dodać do gry elementy survivalu tak jak to było zamierzone na początku - w następnej kolejności mięso, zwierzęta i woda.
Tymczasem lista zmian:
☑️ Losowo generowane mapy
☑️ Siedliska orków
Tymczasem lista zmian:
☑️ Losowo generowane mapy
☑️ Siedliska orków
źródło: comment_O4WShwsyyQi2FcenFmTtSZ2JzyH9nzKE.jpg
Pobierz@rezoner: o w mordę, wygląda genialnie, zaraz przetestuje. Pamiętam jak grałem w twoją grę ze statkiem kosmicznym czy czyjąś takim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@borsuczki_robio_sztuczki: Jameson The Pilot - już niedostępny - tragiczna historia :D Kiedyś wróci.
Punkt 18:00 w poniedziałek - bardzo duży update naszej gry, Boreal Alyph!
https://youtu.be/_GyBOKMvp9w
Zapraszam do śledzenia naszej adaptacji #hl3 na tagu #borealalyph ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#halflife #steam #pcmasterrace #gamedev
https://youtu.be/_GyBOKMvp9w
Zapraszam do śledzenia naszej adaptacji #hl3 na tagu #borealalyph ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#halflife #steam #pcmasterrace #gamedev
źródło: comment_ltACHIWSaaJl66PUDTSP8HRGvPPTrsmp.jpg
Pobierz- 2
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (38)
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Znacie jakichś polskich twórców gier, którzy nadają na żywo ich proces twórczy? Mogą prowadzić transmisję po angielsku, ale żeby byli Polakami. Kiedyś znałem kilku, ale zatrudnili się w różnych firmach i nie mają już czasu na Twitch. Dziękuję za każdą pomoc!
#programowanie #gamedev #twitch
#programowanie #gamedev #twitch
@PolishSlovak: wiele czasu spedzam na tagu #gamedev na twitchu. I ani razu (co dziwne) niespotkalam tam polaka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sos Sosowski z tego co kojarzę raz w tygodniu nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 59
@Ky0sHiR0: możesz np. w After Effects
- 1
- 7
Muszę odpocząć. Tak mi wszedł #gamedev w ciągu ostatnich 7 dni (a pracuję na etacie 8 h + te 3-4 h gamedevu dziennie), że chyba muszę odpocząć, bo..
Szybka notka: 4K @ 60 FPS na padzie będzie trochę później, z przyczyn niezależnych ode mnie
Dzisiaj prezentuję kamień milowy w trochę innym kierunku, niż dotychczas. Jest to też spora wartość dla mojego doświadczenia, bo do tej pory grafikę robiłem dorywczo. Jednak, w ciągu
Szybka notka: 4K @ 60 FPS na padzie będzie trochę później, z przyczyn niezależnych ode mnie
Dzisiaj prezentuję kamień milowy w trochę innym kierunku, niż dotychczas. Jest to też spora wartość dla mojego doświadczenia, bo do tej pory grafikę robiłem dorywczo. Jednak, w ciągu
źródło: comment_Jc67MerHba7GOo9tIp5oIun55CL8fE7s.jpg
Pobierz@Visher: fajne tylko coś mało dynamiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajomy znajomego kiedyś robił podobna gierkę ale na duuuużo prostszej grafice (same figury geometryczne) - to wygląda fajnie :)
- 1
@powaznyczlowiek: rozumiem, miałem już kilka sugestii odnośnie animacji - są pomysły na wiszące i odlatujące nietoperze, strumienie wody, pochodnie z płomieniem, generalnie fajnie jakby wszystko powiewało. Dodałoby to dynamiki. Problem jest tylko w moich umiejętnościach i ograniczonym czasie :(
- 8
Hej wykopowicze!
Wpadłem pochwalić się moją pierwszą grą na androida "KEEP ME UP", która po wielu miesiącach została ukończona. Efekt końcowy samej gry jest taki, jaki zaplanowany był od samego początku, więc jest to dla mnie duży sukces. Zainteresowanych zapraszam do sprawdzenia i oceniania.
Link do gry (Android): Google
Wpadłem pochwalić się moją pierwszą grą na androida "KEEP ME UP", która po wielu miesiącach została ukończona. Efekt końcowy samej gry jest taki, jaki zaplanowany był od samego początku, więc jest to dla mnie duży sukces. Zainteresowanych zapraszam do sprawdzenia i oceniania.
Link do gry (Android): Google
źródło: comment_CtfwIckVv6bOg3qpkIXene64Eglt2B37.jpg
Pobierz- 0
@DonislawDev: Dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam i również życzę miłego dnia :)
- 8
Mam w grze dynamicznie łączące się ścieżki dźwiękowe, w zależności od tego, co dzieje się na ekranie. Potrzebowałem ostatnio sprawdzić, jak to miksowanie wychodzi w praktyce. Najprościej było wyciąć po prostu cały silnik obok i puścić jako osobny projekt.
Po kilkudziesięciu minutach testowania wpadłem na pomysł, że przecież #godot ma całkiem sprawny eksport do HTML5 i mogę sobie tą muzykę powiesić na stronie do słuchania w czasie pracy. A po
Po kilkudziesięciu minutach testowania wpadłem na pomysł, że przecież #godot ma całkiem sprawny eksport do HTML5 i mogę sobie tą muzykę powiesić na stronie do słuchania w czasie pracy. A po
- 21
Hej Mirki i Mirabelki!
Ostatnio pomogliście mi wykopać informację o mojej nowej grze ( tutaj wykop), w zamian chciałem się z Wami wszystkimi podzielić tym co się działo u mnie przez ostatnie miesiące po wydaniu.
Zacznę może od kilku faktów i liczb:
- 4500 Obecna ilość dziennie aktywnych
Ostatnio pomogliście mi wykopać informację o mojej nowej grze ( tutaj wykop), w zamian chciałem się z Wami wszystkimi podzielić tym co się działo u mnie przez ostatnie miesiące po wydaniu.
Zacznę może od kilku faktów i liczb:
- 4500 Obecna ilość dziennie aktywnych
- 2
@powaznyczlowiek: Nie korzystałem z fejkowych pobrań opinii, szkoda hajsu na takie coś, teraz burst za bardzo nie działa, a algorytmy unikają czegoś takiego, UAC rośnie, a ARPDAU maleje i zaburza Ci KPI ( przynajmniej z mojego doświadczenia z poprzedniego projektu Trivium ).
Bardzo dużo czasu i motywacji poświęcilem na tą grę. Po pracy obiad i siadałem do kompa, Żona przejęła praktycznie 100% obowiązków przygotowań do ślubu ( ja tylko rzucałem
Bardzo dużo czasu i motywacji poświęcilem na tą grę. Po pracy obiad i siadałem do kompa, Żona przejęła praktycznie 100% obowiązków przygotowań do ślubu ( ja tylko rzucałem
konto usunięte via Android
- 0
@cometa93 we need to talk
- 65
- 7
#gamedev #gry #humblebundle #2d #pixelart
Jakby ktoś był zainteresowany: Humble Bundle sprzedaje paczki do tworzenia gier #rpg szczególnie w
#rpgmaker
https://www.humblebundle.com/software/rpg-game-dev-bundle?linkID=&mcID=102:5bec5a134baf4e8c3fda1c6a:ot:56ccc6d3733462ca8946ec0f:1&utm_source=Humble+Bundle+Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2018_11_14_rpggamedev_bundle&linkID=&utm_content=logo
Jakby ktoś był zainteresowany: Humble Bundle sprzedaje paczki do tworzenia gier #rpg szczególnie w
#rpgmaker
https://www.humblebundle.com/software/rpg-game-dev-bundle?linkID=&mcID=102:5bec5a134baf4e8c3fda1c6a:ot:56ccc6d3733462ca8946ec0f:1&utm_source=Humble+Bundle+Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2018_11_14_rpggamedev_bundle&linkID=&utm_content=logo
źródło: comment_vbtLt8vHiwwMXpLI1i7UW1POYVdrWGeR.jpg
Pobierz- 6
@koder: @slabehaslo: @blogger: @fappfapp: @volski_:
Dostałem taką odpowiedź, wygląda na to, iż pliki są na licencji gamedevmarket, czyli jednorazowe użycie komercyjne albo niekomercyjne. Troszkę bez sensu, bo jak mamy paczki dźwięków to użyjemy jednego dźwięku i musimy kupić nową paczkę, aby użyć jakiegoś dźwięku z tej paczki... Na reddicie trwa dyskusja na temat głupiej licencji tych assetow, napisałem też do gamedevmarket i
Dostałem taką odpowiedź, wygląda na to, iż pliki są na licencji gamedevmarket, czyli jednorazowe użycie komercyjne albo niekomercyjne. Troszkę bez sensu, bo jak mamy paczki dźwięków to użyjemy jednego dźwięku i musimy kupić nową paczkę, aby użyć jakiegoś dźwięku z tej paczki... Na reddicie trwa dyskusja na temat głupiej licencji tych assetow, napisałem też do gamedevmarket i
źródło: comment_LkkeeUIZwsVmBcBmV8ru5Doy8aMuQWcf.jpg
Pobierz

























#programowanie #pytanie
Gdzie trzymasz kod swojej gry podczas tworzenia?