Cześć
Zachęcam do lektury kolejnego artykułu, który zaciekawił również mojego #rozowypasek :)
Dzisiaj opisuję alternatywę dla Facebooka i Twittera, czyli projekt zdecentralizowanej sieci społecznościowej Mastodon :)
http://openhero.pl/mastodon/
Nowym czytelnikom polecam nadrobić wcześniejsze publikacje o GODOT, Gutenberg oraz dlaczego OpenSource jest tyle warty .
Miłego wieczoru ! :)
#openhero #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #facebook #gamedev #ror
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogolnie spedzilem troche czasu juz tutaj w grze, dlatego tez powiem cos od siebie. Z wielu powodow nie polece, a z drugiej storny polece.

1. Tworzenie maksymalnie trzech postaci, zrouzmiale lecz dlaczego nie moge ustawic na przyklad jadna postac dla danego serwera? Aktualnie jest jeden schowek dla wszystkich kont. Uwazam ze tak nie powinno byc, z jednej strony to dobre ale to po prostu ulatwia smurfom transferowanie swoich zbroj czy tez robic w
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ant-Man dzięki, że mnie ubiegłeś, realnie odpowiedziałeś na większość rzeczy tak jakbym ja odpowiedział.
@blakker - od początku
2. Co to znaczy, że szybka podróż nie działa jak trzeba, niestety nie mam pojęcia jak odpowiedzieć na to pytanie. Tak jak Ant-Man stwierdził, została ograniczona po to, żeby zwiększyć balans mapy (i bardzo się zwiększył).
3. Zgadzam się, przez ostatnie dwa-trzy tygodnie ludzie zaczęli abusować ten system i przez ostatnie patche był on zaostrzany.
  • Odpowiedz
Wiecie gdzie kupię Spidermana na PS4 na płycie, ale po angielsku? Kurcze dziś ten black friday, ale wszędzie tylko po polsku jest, a tak średnio chce sie bawić w zagraniczne sklepy i waluty

#gamedev #spiderman #ps4 #blackfriday
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n1troo: Co tu jest nowością? Takich projektów była masa, osobiście nawet gierkę tego typu sobie kleciłem kilka lat temu (ostatecznie porzuciłem ten pomysł).
Ok, może fajnie wykonane, lepiej od innych tego typu projektów (nie wiem bo nie korzystałem), a przede wszystkim doprowadzony projekt do końca, gdyż wiele podobnych upadło - ale to trochę za mało by nazwać to nowością...
  • Odpowiedz
Ehh jestem rozdarty, muszę przerwać pracę nad projektem gry którą wymyśliłem już cztery lata temu bo robienie tego solo bez funduszy nie ma sensu i wracam do pracy nad moją mobilką która będzie wielkim viralem i zarobi dla mnie kupe kasy xd.

Dwa słowa o projekcie: Będzie to sandboxowy mmo, połączenie WoT, WarThunder czy Crossout w którym budujemy pojazdy pancerne. Ale zaraz tym jest właśnie Crossout! I tu się mylisz w Crossout tak
L.....2 - Ehh jestem rozdarty, muszę przerwać pracę nad projektem gry którą wymyśliłe...

źródło: comment_0o7zs5qWq72MdIArVCAWQMf1Ni7KIFwO.gif

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed chwilą dodałem znalezisko, które jest tak jakby moim podsumowaniem w #gamedev + znajduje się w nim masa informacji o liczbie graczy + zyskach z moich gierek, zapraszam do sprawdzenia:
Znalezisko
Jak komuś się spodoba znalezisko, to zapraszam do Wykopania + zostawienia +.

Zapraszam też do sprawdzania mojej ostatniej gierki:
Android
DonislawDev - Przed chwilą dodałem znalezisko, które jest tak jakby moim podsumowanie...

źródło: comment_NorKvZkqol7XOZgLAzzxDuBFswrr8Hl0.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gamedev
Mam taki problem xD I to wcale nie jest problem techniczny!
A więc mam pomysł na fajną gierkę, ale znając siebie po wielu projektach - zacznę robić jakiś niegrywalny zlepek technologii i funkcji, ale nigdy z tego nie powstanie żadna gra.. Wiem o tym niestety dobrze.
Jak temu zapowiedz? Jak zrobić grywalną grę? Jak to wszystko zaprojektować/zaplanować? Macie jakieś tricki?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@denis-szwarc: implementuj iteracyjnie kolejne elementy gameplaya, narzuć sobie zasadę, że po każdym "posiedzeniu" nad kodem musi się pojawić jakiś nowy działający element (choćby i mały), przyłóż się do dobrych praktyk programowania, refactoringu, testów i rzetelnie prowadź repozytorium, nie skupiaj się na początku na grafice czy wodotryskach, zacznij od podstaw

A przede wszystkim zanim zaczniesz postaraj się wymyślić skończony zbiór elementów które chciałbyś mieć w grze - nie zaczynaj z pomysłem
  • Odpowiedz