Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!

Ostatnio pomogliście mi wykopać informację o mojej nowej grze ( tutaj wykop), w zamian chciałem się z Wami wszystkimi podzielić tym co się działo u mnie przez ostatnie miesiące po wydaniu.

Zacznę może od kilku faktów i liczb:
- 4500 Obecna ilość dziennie aktywnych użytkowników
- 1400 Obecna średnia dzienna ilość instalacji
- 900 Obecna średnia dzienna ilość organicznych instalacji na Androidzie
- 800 Aktywnych graczy na kanale discord
- 0.16USD Średni zarobek na graczu dziennie
- 0 Tyle razy gra była promowana w sklepach ¯\_(ツ)_/¯
- 4.735 Średnia ocena na Androidzie z 3000 opinii
- 4.8 Średnia ocena na iOS ( nie wiem z ilu opinii ( ͡ ͜ʖ ͡))
- 100,000 przebiła tyle pobrań z obu platform. 75% to Android
- 37 min średnio dziennie spędza użytkownik w grze.
- 9 miesięcy najdłużej grający użytkownik
- Retencja D1 ~43% ( iOS 55%, Android 41%) , D7 ~13%, D14 ~6%, D30 2,9%!!!
- Gra powstawała od Maja 2017 roku
- Aktualizacje, są wydawane średnio raz na tydzień ( poza momentami pracy nad większymi aktualizacjami )
- Gra nadal jest rozwijana, do końca następnego tygodnia pojawi się pierwsza iteracja eventów.
- 2 gra jest już na etapie ukończonego design dokumentu i trwają pracę nad zaprojektowaniem ekonomii.

Krótko podsumowując, jest to moja 4 gra i jednocześnie 1, która moim zdaniem stała się osobistym sukcesem godnym by się pochwalić. Gra zmieniła moje życie i otworzyła mi mnóstwo możliwości, na temat których więcej będę mógł powiedzieć już nie długo.

Uprzedzając pytanie:
Tak, od 1 października, pracuje na pełen etat dla siebie i odszedłem z firmy Gamesture w przyjaznych warunkach, firme w 100% polecam każdemu szukającemu wiedzy, ambitnemu pracownikowi (na pewno programiście). Chce jeszcze raz podziękować za wiedzę, którą nie ukrywając po prostu z tej firmy wyniosłem @t__d (i spółka) dzięki jeszcze raz za to, że mogłem z wami tam być i mam nadzieję, że będziemy widzieli się na eventach jeszcze nie raz!

Dziękuje wam, za pomoc i ocenki, które mi daliście, nasza mirkowa gildia jest wciąż TOP w rankingach!

Na zakończenie trochę kuponów dla chętnych poklikania:
1) zk7JmtDFi
2) EXwWM0dZz
3) ZqGaXGL1I
4) D0ZCwpabr
5) QenYJWwW2
6) 6vTYm6j0s
7) G9miEyZ2R
8) GkNYKbyy1
9) aBxZtzouK
10) oDaniRA0o
11) pChtBT7bZ
12) ln78t5JZh
13) NqSA8Sw0S
14) Td902ncek
15) fMlYL12Wv

P.s Śledźcie #funventure

#gamedev #chwalesie
  • 3
@cometa93: wow gratki faktycznie niezły sukces ale szczerze mówiąc to wygląda trochę za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W niecały rok, pracując po godzinach, przygotowując się do ślubu oddałeś grę do beta testów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak to zrobiłeś? Co z grafikami muzyką i wszystkimi assetami - miałeś kogoś od tego czy kupowałeś w jakimś storze?

Ile $$ wpakowales w marketing? Korzystałeś
@powaznyczlowiek: Nie korzystałem z fejkowych pobrań opinii, szkoda hajsu na takie coś, teraz burst za bardzo nie działa, a algorytmy unikają czegoś takiego, UAC rośnie, a ARPDAU maleje i zaburza Ci KPI ( przynajmniej z mojego doświadczenia z poprzedniego projektu Trivium ).

Bardzo dużo czasu i motywacji poświęcilem na tą grę. Po pracy obiad i siadałem do kompa, Żona przejęła praktycznie 100% obowiązków przygotowań do ślubu ( ja tylko rzucałem kaską